Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (7)


Recommended Posts

syd, sper ca ai primit mesajele pe pm...primul sigur l-ai prmit dar cel cu tiramisu nu stiu sigur...s-ami zici ca daca nu a ajuns il trimit din nou, ok?

elena i-am trimis eu ambele retete si pe cea de la tine cu cremsnitul...sper ca nu te superi[pup]

syd, eu cat am stat doar eu cu sotzul meu la praga(si cu alex) nu am pus mana pe aspirator sau pe ceva de curatzat...el facea totul in casa, trebuie sa-i multumesc soacrei mele ca l-a educat asa.

eu ma ocupam de treburile din bucatarie si de alex...restul facea el.

acum de cand suntem acasa si este mama mea mai tot timpul pe-aici cu astia mici nu are sens sa mai faca el si asa merge si la serviciu si eu stau acasa asa ca m-am ocupat eu de chestiile astea dar tot timpul zice ca sa-l las pe el sa faca...din punctul asta de vedere nu am de ce sa ma vait.

eu am fost la mama sa o iau pem ruxi si alex nu a mai vrut iar sa vina acasa...ii place mai mult acolo la mama sa doarma...asa ca iar suntem doua fete singurele.

va pup si ma duc sa ma ocup de baitza bbelinei si mai vorbim daca mai sunteti pe-aici...daca nu..noapte buna si linistita

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai fetelor dar va fac fatza cu greu.Abia reushesc sa citesc ce postatzi.Vreau shi eu retzetele alea.Poate se indura vreuna din voi sa mi le trimita shi mie.Pleeeeeease, ca vine iubi acasa cat de curand shi sa fac shi eu ceva bun [:D].Fac shi eu prajituri dar parca ash vrea sa incerc ceva nou.

V-am pupat ca nu mai am timp sa stau.Sunt shi foarte obosita ca azi am fost la sala shi am tras mai tare.

Noapte buna [pup]

 

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Mi-a adormit gazutza si am putzin timp liber ca de frica sa nu ma piarda nici somn nu-i mai trebuia.

Bravo Sydid="green">,asa da ,ai dreptate dar ce si-au luat robot sau sotzie?.cum nu-i multzumit?pai eu am oroare de fierul de calcat ,al meu se minuneaza cand vede cate ceva calcat si uneori mai pune boticul si se apuca cu noaptea-n cap de calcat ca vrea camasha preferata,indiferent cate are pregatite.Dar cine il baga in seama?Daca nu mi-ar fi stricat somnul ar fi fost si mai bine![:D]Sper sa-si reia vechile obiceiuri ca uneori mai facea si curat(cand avea chef)!Poate nu i-au spalat aia creierul acolo!

Multumim pt mama ,a trecut deja dar daca nu ne-am vazut...sarbatorim si noi cand ne intalnim!

Merci frumos Elenaid="green">,sper sa fie asa ,va spun eu cum e dupa cele 2 saptamani ,de care vorbea Ema ,ce am in casa![pk]

Fetelor, bine facezti ca nu datzi retetele ca nu as vrea sa-mi vina idei!Am si eu o perioada cand nu am chef sa maninc( nu ma tzine mult) si multumesc ca nu ma ispitzitzi!Nu ma omor dupa facut prajituri ,dar nu se stie ce-mi poate trece prin cap!Mai ales ca le-as minca singura.Cand e sotzul meu nu reusesc nici sa gust daca e ceva dulce,dar asa....[yum]

Emaid="green"> ,se spune ca racii fac parte din triunghiul perfect cu scorpionul. V-atzi gasit!sau nu e adevarat?Nu ma pling nici eu ,dar se putea si mai bine!(nemultumitului i se ia darul).Nu se poate sa fim noi nicioadata multumite cu ce avem,dar eu am momente (rare- ce-i drept) cand mai recunosc totusi ca se poate si mai rau![:D]

Va pupacim si va dorim noapte buna!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor!

Sunt fericita ca a venit mama si mai preia din responsabilitatzi,deja a fost Anda intr-o vizita scurta de dimineatza sa-si ia cadourile,si am avut timp sa-mi fac cafeaua in liniste.

Mergem si noi in oras un pic,revenim mai tarziu.

O zi buna!Pupici!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

La mine e destul de buna ca dl. Goe (George) a fost mai cuminte, a facut la olitza de dimineatza si apoi in pantaloni, dar nu se mai pune[:D], iar acum sta si asculta "Cutiuta muzicala" si e innebunit, deci pot sa va scriu pe fuga!

Nu pot sa stau mult ca nu ma lasa banditul, zici ca e mana in mana cu tati[bang]!

Monica, mersi ca trimiti tu retetele, inainte de paste o sa va trimit una faina de pasca, poate o aveti, dar sa ma laud si eu[:D]!

Nu fac "publice" retetele tocmai ca o vad pe Carmen ca poate fi ispitita si eu tin la voi[flo]! Cand doresti Carmen, esti invitata mea, tragi o fuga de la Bt si te servesc eu, si pe sot daca vrei[;)], ca sa ma scutesti pe mine sa nu mai mananc atat de mult. Sotul nu prea se omoara dupa praji, dar dupa strudel de asta de care fac, toata ziua ar manca, si pasca asemenea.

Syd, pastreaza ce ai in pachet ca poate or sa iti vina la un moment dat, si eu pastrez rochia de la cununia mea, sperand ca o voi lua odata si odata la o petrecere! Si la leoaice nu vrem sa le facem mare lucru[duel], doar sa ne lase sotzii in pace! Si mie imi plac leii in general si ma inteleg bine... totul pana la sotz[:D]

Ema, cand ai nevoie... [tel]"call me"! Cand am nevoie eu te chem la randul meu[:D]!

Roxy, bine ca esti ocupata, iti trece timpul mult mai repede!

Mira, cand ai vreme, te asteptam sa ne mai dai vesti!

Dar Alina (Lorelai) unde e? Cred ca din cauza lui dial-up nu are cum intra[bang], imi imaginez cat are de povestit!

Va pup ca s-a terminat cd-ul! Revin!

Elena si George

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monica-elizabet

trimis cele doua retete(cremsnit si tiramisu) catre roxy pe pm...astept confirmare de primire.[pup]monicahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos


id="quote">id="quote">Mersi pentru retzete [pup].Suna foarte bine shi nu par a fi greu de facut.O sa fac poate chiar in weekend-ul asta tiramisu ca tare-mi place [pofta].Shi cu ocazia asta fac shi proba.Daca-mi iese bine fac shi cand vine iubi acasa [;)].Pupici la toatehttp://community.webshots.com/user/roxy79ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Eu azi nu sunt prea happy,am avut o discutie cu sotul in contradictoriu si mi-am dat sema ca are ceva la cap si nu o spun din rautate si nici asa ca o vorba ci vorbsec serior:are probleme spihice.Cand i se pune pata din ceva(fie si o prostioara fara sens)nu tine cont de nimeni si de nimic,nici macar de Iris!Si are un comportamnet rautacios si aberant,atunci toti suntem dusmanii lui si trebuie sa ne extermine![bang]

Ca tot vorbiti de zodii si al meu e rac si vb lui Emma ies [box] nu ce spune la zodiac.Asa ca eu sunt mai inteligenta si mai diplomata ca el si cedez eu, cu el nu se ajunge nicaieri.Asa ca daca vreau liniste in casa tre sa las nebunu cu ale lui.Desi imi vine sa-mi iau campii fiindca de multe ori trebuie sa ma calc pe mine in picioare pentru asta! [mariaj]

Syd,vad ca si la soti semanam ce zodie e al tau?eu banuiesc ca lui i-au gresit zodia ca e imposibil sa fie rac!!!Sau daca e noi suntem un fel de sorecele si pisica!

Carmen,eu azi nu sunt in toane bune asa ca iti spun sa te bucuri de libertatea ta de acum.Sotul mai devreme sau mai tarziu o sa vrea sa fie cum vrea el,ca as sunt ei…Sau poate al tau e altfel si te va ajuta,spijini,sustine….

Va pup pe toate chiar daca sunt amarata si ma doare capul...

 

 

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,azi am fost la un interviu.si m-am simtit atat de bine,stateam de vb cu niste baieti,unul si unul[il],pana cand a intrat o tipa in birou....si a cazut cerul pe mine....a doua concurenta pe job,stiti si voi,tipa fara obligatii[vampa],trasa prin inel.dc eram asa sigura pe mine,acum.[zid].....poate da dumnezeu si cauta tipe cu experienta.[:D]

syd,id="blue">pai ce conteaza ce vrea el?[:D]dupa ce ca esti atat de harnicuta!!![biz]spune-i ca te admira fetele pe forum[bis].noi tinem cu tine.[cool]si mai si calci!!![;)]dc nu-i convine,sa faca.din aia e casa,sa te simti bine,sa se bage sub un bol de sticla,dc nu-i ajunge[zz].trimite-l incoace cu avionul,caci la ce m-am enervat,mai ca se incinge de-o bataie si asa al meu nu-i acasa,si n-am pe cine sa-mi vars nervii![sm]

monicaid="blue">,soacra ta nu poate da sfaturi prin internet,caci poate o punem in legatura cu barbatii nostrii?[:D]cum te-ai inteles cu mandra aseara,asa ca intre fete???

roxyid="blue">,pai tu-l pui pe mandru sa manance atat cand vine?[papica]dc nu se mai poate misca dupa-aceea?

carmenid="blue">,o fi el rac,dar ascendentul te omoara.[haibat]..noi tot timpul suntem ca soarecele cu pisica,bine ca e o harjoneala din aceea placuta,iar tipetele tot eu le trag.spre deosebire de iriid="blue">,insa eu sunt fata rea.el mai da inapoi.si dc vb iriid="blue"> de inteligenta[8D],are f rar gargauni si atunci cedez eu,caci sigur ne strangem de gat.poate asta e relatia perfecta,sa nu te plictisesti.si cate as mai putea face,dar ma abtin....

elenaid="blue">,ar trebui sa fii tot timpul langa mine...dar stii cum putem rezolva??poate stii tu niste injuraturi faine,si cand trec pe langa tipa,sa-i soptesc incetisor,suav ceva de dulce[}:)]....si ma credeti nu ma pricep la asa ceva,dar azi am ceva mai multa adrenalina decat de obicei.si dc tot veni vb de asta,iriid="blue">,leaga-te de mama lui si i-o platesti cu varf si indesat.sa nu faceti ca mine,decat in situatii critice(cred ca se apropie perioada)[hippi].

va rog fetelor,aruncati cu retete in mine prin pm,caci mi-e o pofta de ceva dulce.eu am un ghinion cu cremsnitul,tot timpul imi iese aiurea si nu-l pot sa-l tai,da crema pe dinafara.vreau si retea de pasca.

 

va pup!!![:)]

 

Ema

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/album?.dir=f43c&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/sed_lex2002/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...