Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (31)


Recommended Posts

Cred ca si noi vom iesi azi...nu stiu daca intram la pitici, ca daca e prea multa lume eu nu prea stau ca imi pierd copilu...aleeagra peste tot!!!

Am invatat ieri sa dam la pedale la tractoras si suntem ff mandrii!!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor!

Ce zi superba este astazi. Am fost de dimineata la plimbare si acum ne pregatim pentru o noua runda.

Crix ieri nu am fost pe faza. M-ai sunat? Era destul de tarziu cand am vazut apelurile pierdute. Am incercat eu sa te sun astazi..dar mi-a fost teama sa nu deranjez. Nu am rezolvat nimic, maine sunt la voi, am sa te sun, si poate ne vedem...pupici tie si Alexiei.

 

Tatiana si Biuta stirba

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Mai dam si noi un semn de viata.. din pacate, mai rar decat ne-am dori, si asta din cauza conexiunii la internet...

 

Noi suntem bine, grasunul meu are aproape 7 luni, 9 kg, 68 cm, sta in fundulet, se intoarce, dar de pe burta pe spate mai greu, nu are nici un dintisor, mananca cam tot ce-I dau, numai laptele nu-I prea place. Singura problema, stresanta ptr noi, e constipatia, nu mai stiu ce sa-I mai dau, am incercat cu de toate: masaj la burtica, debridat, lactulose, pere Hipp, iaurt, nimic.. doar cu spozitor, si asta de 3 luni, zilnic.. cred ca deja e dependent de supozitor, desi dr. pediatru zice ca nu creeaza dependenta.. ma intreb daca nu o fi altceva, mai grav? Ce sa mai incerc oare?

 

O seara frumoasa!

Cali si Menny (27.09.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liris, bine ca ai intrat in normalitate cu net-ul! Asa...da!

Tatiana, te astept maine, de preferat dupa 14!

Dady, putere ca sa rezisti solicitarilor!

Sanzi, yam-yam!

Cornelia, nu te mai gandi la kg, mai bine la minunile din viata ta!

Mav, mai poti tine pasul cu Sebi? E cam nazdravan, cred ca te solicita!

 

Nici Alexia, ca si ai vostri copii, nu sta degeaba! Ne imita, repeta multe cuvinte de la sfarsitul frazelor, invatam sa numaram(numai ca eu le spun pe cele impare, iar ea completeaza cu cele pare; as putea spune ca numara din 2 in 2).Afara e topita dupa un loc de joaca din curtea gradinitei, mai ales un tobogan, pe care se da in toate felurile si sensurile(in fund, pe burta, cu capul in jos).Mie imi tremura sufletul cand o vad cum se comporta, iar ea chiuie de bucurie.

Oana, m-am interesat vineri de cresa si m-am gandit la tine, ca tare greu e daca n-ai o pila sau mai multe! Ce ai rezolvat cu gradinita?

 

Vreau sa va anunt ca Dr.pediatru al Alexiei isi deschide in curand cabinetul particular. Pentru cele interesate, va recomand sa-o vizitati cu incredere. Eu am mai spus in postarile mele despre ea, asa ca daca cineva mai este interesat(a) va pot da numarul de telefon si sa stabiliti o intalnire.

 

 

 

Racushoarele Cristina[indecis]&id="size4"> [:p] Alexia id="Comic Sans MS">id="size2">id="teal">

crixia@gmail.com

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello uite si noi la apel.

Sanzi pai de ce nu dai telefon mai mama???? ca iti luam ce vrei tu din buc, ca am luat ptr toate constanta!!!! din baby expo mai mult am cumparat ptr alti copii decit pentru patrick! multe felicitari pentur sufle, sunt sigura ca a fost la fel de gustos ca si frumos!!!

Tania ce bine ca e Anduta mai bine!!! pupici multi si santatate!

Tatiana ai fost multumita vineri?

Liris las mama depresiile ca asa-i primavara.....si aici de abia s-a incalzit si io-s cu nervii la pamin! [pup] sa-ti treaca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, uite ca desteapta de mine nu s-a gandit sa sune!![bang][bang][bang] Vroiam niste bodyuri de la Mark and Spencer cu maneca scurta, ca tare bune au fost astea care le-am luat acum...

Da poate ajung si eu, ca avem acum in plan, mai nou sa ne luam o masina...de fapt ne complicam cu tata, care vrea o masina de serviciu, pe care o vom folosi noi pana in iunie daca plecam sau pana la anul...si sa vedem...

TRebuie sa ajungem la Timisoara la sf lui Mai si pana atunci sper sa ne hotaram, ca pana iau o decize cu el...care ma tot piseaza la cap ca e mai bine si mai sigur sa mergem cu trenu, ca uite ca nu am nevoie de masina, ca pt cumparaturi ma duce el...si Radu ii tine isonu!!

Am ajuns spaima soselelor!!!!

 

Azi am obosit pe la pitici, ieri am fost pe malul marii si am facut plaja, David a stat in maieu, iar eu as fi stat in costum de baie daca il aveam la mine si nu erau muncitori pe toata plaja!!!!

Si ploaia de aseara cu un vaj ne-a prins pe drum...dar a fost interesant...

 

Si cam atat...

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua mamici si viitoare mamici.

acum sunt si eu o mamicutza cu bebitza (alex) si avem o "mica" problema:noi stam pe unirii si nu prea stim pe unde sa ne plimbam cu caruciorul.

e cineva care sta prin zona?

daca da pe unde se plimba?

ca eu am incercat sa ajung la tabacariei dar nici nu am ajuns bine ca a trebuit sa ma intorc.

 

multumiri anticipate/

 

jone&alex[bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragelor!

 

Jone, si eu stau tot pe Unirii, si de cele mai multe ori mergeam pana in Tara Piticilor si trebuia sa ma intorc inapoi. Un parculet mai mic e cel de la Delfinariu insa e foarte aproape de strada. Mai poti merge pe faleza din spatele blocurilor, spre vilele nou construite, sau spre Mamaia. Mai spune-ne de voi...Cate luni are bebe? E cumintel?

 

Am fost si noi ieri la plaja, dar n-am ajuns inca la maieu[:D]. Oricum avea nisip si in Pampers (care sunt Libero, dar ma rog[:D]). Am renuntat la Pampers ca-s prea scortosi si am vazut ca-s polonezi. Libero sunt mai moi si-s suedezi, asa ca ne-am reprofilat.

 

Stefan inca se mai trezeste de 2 ori noaptea si pana nu-i dau la 4-5 laptic nu vrea sa se culce si pace. Maine ma duc la doctor, e clar[:D].

 

In rest veselie mare, chiote, rasete in hohote, mers in picioare de o manuta etc... In parc suntem in elementul propriu, trage de nas toti piticii, il dam pe tobogan...e superfericit[:D]

 

 

Avem si poze mai noi aici

 

http://community.webshots.com/user/galarina100100

 

 

Pupici

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, esti o dulce...stai linistita ca nu era asa capat de tara...oricum voi ajunge si eu in curand "la capitala"!!!! Si in Timisoara, unde s-ar putea sa gasesc ceva pe plac...

 

Cristina, si eu foloseam Libero intr-un timp, chiloteii...dar acum parca imi plac pampersii noi ...cei cu desene pe ei...sunt mai flexibili si mai subtirei...si oricum domnu meu David nu s-a prins ca chiloteii pampers sunt de fapt un impuls sa foloseasca wc...(ii dadeam jos si ii puneam la loc!!!)

Si mie imi place mai mult Libero...dar nu absorb asa bine...si pastreaza umezeala...

 

Am facut o ciorba de rosii crema...cred ca e buna...sa vedem cu papa DAvid!!!

 

Roxa, ce ai cumparat de la baby expo? era ceva de care sa imi para rau??? ce preturi? si hainute deosebite? sau tot ce vezi si pe la noi?

 

 

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...