Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (31)


Recommended Posts

Buna fetelor!

Crix..srau mana pentru ajutor!

Roxa..ce sa zic..am cunoscut-o pe gagica, dar inca nu s-a apucat de treaba. Avea ea nu stiu ce de rezolvat si a ramas pe saptamana asta. Oricum eu o astept..si stiu ca voi fi multumita.

Fetelor hai sa va spun ca Biutei mele ii iese un dintisor!!!![:D][:D][:D]

Da, sunt cateva zile de cand am observat ca are gingiuta crapata..dar ma gandeam ca poate s-a lovit cine stie cu ce ca baga tot ce apuca in gurita.

Dar, se pare ca pana la urma este dintisor. [:D][:D][:D]I se simte un colt cand pun degetul pe gingie si se aude cum suna pe lingurita. Este inca mic..abia se vede, dar in fiecare dimineata controlez copilul sa vad cat i-a mai crescut dintisorul. Ma gandeam ca-i creste mai repede..dar mi-a spus cineva ca poate dura si o saptamana pana ce-i iese complet..? Biuta se comporta foarte bine. Este putin maraita uneori..probabil cand o doare mai tare...dar nu mi-a facut temperatura si nici nu mi-a plans. Asa de mult ma emotioneaza dintisorul asta...

Abia astept sa-i vad zambetul..dupa ce-i iese dintisorul...

Va pupam pe toate si venim cu noutati maine!!![bis][bis][bis][bis]

 

 

Tatiana, mamica fericita de Bia mica si cuminte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa traiti, duduci. Am intrat si noi in rindul lumii si ne-am cablat la NEt, asa ca de-acum o sa ne facem prezenti mai des pe-aici. De la birou n-am mai putut intra deloc pe DC, patronul e lovit de paranoia si ne-a pus camere de supraveghere, sa vada ce facem noi pe computere. In fine, ma bucur sa va citesc si sa va scriu din nou, mi-a fost dor de ragazul zilnic in compania voastra si sper sa reeditez obiceiurile de altadata (acum o sa intru seara, dupa ce-mi culc odorul). Alisia e sanatoasa si voioasa, merge la cresa cu entuziasm in fiecare dimineata si ne bucura zilnic cu noutati lingvistice. Ne intelegem bine, e ascultatoare si cooperanta, cu foarte rare crize de personalitate - ma pregatisem pentru o perioada mai grea, de negativism feroce,despre care tot citisem prin literatura de specialitate, dar slava domnului nu e cazul.

Am facut si eu aseara sufleul Sinzianei, arata intr-adevar spectaculos, dar gustul mi s-a parut usor comun - cam un fel de omleta mai bogata (sau poate nu i-am pus eu ce trebuie?!). A mincat insa din el toata lumea, merge si a doua zi.

Si noi am fost ieri la mare, la Modern, si ne-am jucat vreo ora pe nisip, pina cind s-a facut 11, cind am intrat la Teatrul de Papusi. Dupa amiaza, am fost la OMV in Tomis Nord, au o cafenea draguta si loc de joaca pt. copii asisderea. Acum fug, ca s-a trezit copilu’. Mai vorbim noi.

 

 

gabi & alisia (2,7 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut mamici.

Galarina, bebitza Alex nu are decat 2 luni si 2 saptamani. e o fetitza normala,adik plange cand e foame, cand este obosita, maraie cu tzatza in gurita.plangea cand o bagam in caditza sa ii fac baie, dar acum am pacalit-o.si tot asha

si apropo de pampersi am observat ca atunci cand o las la poponeatza goala da din picioruse de parca ar avea motorash, altfel cand e cu pampersul pe ea parca nu e in apele ei.

cineva imi spusese ca daca am inceput cu pampers numai papers sa ii pun ca altfel se irita si parca nu m-ash risca sa-i schimb marca.

cat despre plimbat noi stam tocmai in spate la universitate si avem ceva de impins la carucior, mai ales ca ma omoara trotuarele!

acum am o problema cu port bebeul.nu stiu cand ash putea sa o pun acolo.deci..."cotrobai" prin desprecopii.com sa vad ce au facut mamicile cu experienta.

 

 

va pupik

 

 

tot inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit, Jone! Sa iti traiasca fetita. Ma bucur ca a venit cineva apropiat de varsta cu noi. Poate intri mai des pe aici. Sa sti ca eu l-am pus pe Crisit in port-bebe de la 2 luni si putin, dar nu mai mult de o ora pe zi. ii place f. mult si doarme acolo, n-ai treaba.

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamici! Eu scriu cam rarutz aici, dar sa vedeti ce o sa va "bombardez" cu intrebari dupa ce o sa nasc. Maine intru in 36 de saptamnai, burtika creste, e mare-mare si fetita e o nazdravana(mai ales noaptea). Am inceput sa pregatim camera si lucrusoarele ptr bb. Acum trebuie sa-mi fac si bagajul ptr spital, ca nu se stie niciodata...in privinta asta as vrea sfaturi de la mamicile care au nascut mai recent - cu ce te primesc la spital? Ca am o lista lungaaaa...adunata dupa forum, dar cred ca sunt si multe lucruri inutile acolo. In privinta nasterii inca nu m-am hotarat definitiv, stiu doar ca as vrea sa fie naturala - in privinta epiduralei inca mai ma gandesc. As vrea sa nasc fara dureri (inca nu stiu cum sunt si acum sunt destul de curajoasa), dar costa destul de mult si am inteles ca ar fi riscuri ptr bb. Asa ca mai bine ma chinui eu decat sa sufere copilul. Voi, mamaicile cu experienta, ce ma sfatuiti?

 

Va pupik

 

Mygirl si Alexandra(35 sapt+)

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, mamici. noi ne pregatim sa iesim afara, ca nu mai e chip; tipa asta mic, ca din gura de sarpe.

Mygirl cand am timp iti spun ce bagaj am luat eu la spital. Dar pot sa iti spun ca am plecat cu o geanta si m-am intors cu vre-o 3...Ca tot asa am zis si eu, sa imi iau strictul necesar, ca nu ma mut acolo...Ti-am vazut pozele, sunteti o pereche tare frumoasa si tanara.

O zi buna

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mygirl, din cite stiu eu (cel putin asa se intimpla in urma cu doi ani si ceva) in spitalul din constanta nu se face epidurala in mod curent - ti se spune ca nu e disponibil nici un anestezist, care sa stea linga tine ore intregi, cit dureaza travaliu. Altminteri, trusa de epidurala nu e foarte scumpa, era doar vreo juma' de milion cind m-am interesat eu. La ce doctor mergi? Ai vorbit cu el despre epidurala? Poate ca acum au mai evoluat lucrurile...

 

gabi & alisia (2,7 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Bine ai venit Jone!

 

Crixia, eu sunt interesata d epediatra ta. Stiu ca ziceai ca e tanara si esti f. multumita de ea. Zi-ne cate ceva despre ea: nume, unde are cabinetul, program, in caz de urgenta poate fi deranjata la tel. sau poate veni acasa (ma gansesc acum si la bb mic [:)]).

 

Mamicile cu experienta [:D], raspundeti-i Oanei (Mygirl), va rog, ca sunt si eu interesata referitor la epidurala. Si o intrebare mai practica: cat ati dat anestezistului? Cred c ase da cam aceeasi suma si la cezariana. A, Oana, daca nu ai listoiul meu pt. bagajul de spital (il scrisesem la mamici de mai-iunie), il mai scriu odata, dar este f. mare... pt. ca asa cum zicea si BDana, am plecat cu vreo trei genti!

 

Va pup!

Cornelia [gravi] (36 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...