Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (31)


Recommended Posts

Sanzi hihi hai la mine cu ingredientele ca fac io ciorbitza si david si voinicku te "ajuta" la distrat.[:D]

Dana de ce nu il iei pe Cristi cu tine in bucatarie? eua sa l-am obnisnuit pe Patrick de mic: eu faceam treaba si el ma "ssista" din scaunul de masina. am tot zis ca il fac supervisor...asa atent ma urmarea! la mine asa se intimpla si acum, sta cu mine cind am ceva de facut, daca se plictiseste se joaca cu jucariile lui. eu ii cant, vorbesc cu el, ii explic diferitele retet pe care le fac...e distractie mare!

Cornelia spune-i Luteascai ca vrei epidurala. sa vorbeasca cu anestezistul pe care il foloseste ea. eu am luat trusa de la o asistenta din cardiologie. daca anestezistul spune ca nu poate sa faca rost de trusa gasesti la farmacie, costa asta vara 650.000. daca nu te descurci sau nu gasesti da un apel si te rezolv, da? [pup] ce misto faza cu "ajuta mami" [:D][:D][:D] super!!!

Diana ce mai face Tibi? cum se descurca cu catzelul?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mey, roxa, o sa scoti un bucatar din voinik. [pup] lui de caltabos.

cum o sa fac si eu din al meu o gospodina. ferice de cea care ii va fi soata. [;)] spala faianta, aragazu si pe jos, mai ceva ca mine. (bine ca face lacaraie, dar are vointa baietu).

 

sanzi, gata cu vacanta, maine la gradi, nu?

 

gen, mamica doar de [bicla] marius

 

 

"poze cu de-alde noi"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))]

 

Si eu, si eu!!!! [invazie]

 

Apropos de treburi casnice, rezolvate cu copiii pe langa mamici:

noua ne-a recomandat dr pediatru sa evitam sa-l tinem pe bb (cand era bb[:D]) in bucatarie daca este abur si sub nici o forma sa nu aspiram daca este el in casa (cica este cea mai sigura cale catre astm!).

Aviz amatoarelor..... Si spor la treaba![:D]

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in vorba! Faza cu astmul de la aspirator nu o stiam! Mihaita a facut o pasiune pentru aspirator. In primele luni chiar adormea cu zgomotul de la el. Acum vine calare pe mine cand vreau sa fac curat, ca sa scap de el il pun in tarc si se uita la mine. Cand termin, il ia el in primire: il suceste si invarte in toate partile, mai ales teava il incanta. Am uitat sa precizez ca am stat pana acum intr-o garsoniera si nu aveam unde sa las copilul. Dar in maxim 2 saptamani ma mut la 4 camere pe la CET! Am reusit sa finalizam actele, dar mai avem de reparat una, alta! Apropo, sta cineva pe acolo prin zona?

Tatiana, ii ducem la discoteca? Mai nou Mihaita danseaza si pe afara in fata blocului. E de ajuns o masina cu muzica data tare, ca el incepe!

 

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)

http://community.webshots.com/user/cristina_smn

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina_smn [:-)))] sunteti mortali si voi!

Azi chiar m-am distrat pe forum![:D] (am mai citit si despre alti nazdravani, de-o seama cu Sebi)

Felicitari pt achizitie! Sa stapaniti sanatosi ap!!!!

Tania si Adinutza locuiesc in Km 4-5, iau eu in Poarta 6 (nu suntem in acelasi cartier cu tine, dar suntem aproape).

Sa stii ca si Sebi este amator de aspirator (l-a ajutat pe ta-su de vreo doua ori sa aspire cand era mai mic[:D]), dar acum eu chiar nu-l mai folosesc atunci cand este el prin preajma! (Oricate filtre ar avea aspiratorul, tot lasa praf in aer, mai bine ii ferim pe prichindei de microparticule!)

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata ajungem si noi (eu, Maria si mama) in oras. O sa mergem intai la cumparaturi prin centru, vreo ora, iar de pe la 11.30 cred ca o sa fim in Tabacarie, pana pe la pranz. Asta daca reusim sa rezolvam cu transportul [:D], daca nu o sa ne plimbam prin centru.

 

Va pupam,

Cornelia [gravi] (35 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor!

Sunt franta de oboseala, astazi am muncit toata ziua. Am inceput curatenia de Paste, dar se pare ca mi-am iesit din ritm. Pai inainte stergeam geamuri, covoare, aspiram, spalam faianta, parchet, mobila, etc..si parca nu oboseam chiar asa de tare. Astazi n-am facut nici jumatate si gata sunt lata.

Roxa..sa stii ca vreau si eu sa vorbesti cu femeia care vine la tine. Hai ca pentru detalii am sa te sun sa vorbim.

Fetelor cand vine caldura ca m-am saturat de frig. Vreau si eu sa-mi scot mandretea de fetita la rochita prin parc. Eiii..Bia nu s-a facut mare la fizic, dar e o adevarata domnisoara pentru ca intelege tot ce-i spun, si cand ii spun ca nu are voie, stie, ca se intoarce spre mine si rade incercand sa-mi fure acordul in ceea ce vrea sa faca. E o mica nebunica, dar sa stiti ca tot firava e. Sau asa imi spune lumea, ca e cam slaba...de parca a fost vreodata grasa [:D]. Asa e ea, seamana cu mama ei...finuta...[:D][:D].

Roxa voi pe unde va mai plimbati si la ce ora incepeti? Poate venim si noi..dupa ce-mi rezolv toate problemele.

Crix..tu ce mai faci? Ce zici, daca reusesc s-o conving pe nesimtita aia sa vina joi la CDP, intru si eu luna asta in plata? Uff...Doamne, oare cand scap de problema asta?

Cornelia...sa ne anunti si pe noi cand va fi sa fie...ca venim sa te vedem cu bebe mic. Pupici pe burtica!

Hai ca va pup pe toate [bis][bis][bis]. Noapte buna si sa aveti maine o zi asa cum vreti!

 

Tatiana si Bia fotomodela dansatoare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la apel...

 

Iar suntem matinali[bang][bang]

 

Roxa pai sa stii ca ma vezi in juma de ora cu ingredientele la tine la usa si ingredinetul principal, David...ca ieri nu am apucat sa fac decat [bang] cartofi prajiti si o urma de urzici pe care o aveam de nu stiu cand (si niste ficaciori dar au ajuns la gunoi ca David nu a pus gura si mie nu imi plac)!!! Acu tre sa ma apuc de dimineata ca iar ma vad cu borcanele...

Si David ma "ajuta" la bucatarie da' prefer sa nu...ca mai stau juma de ora dupa sa strag dupa el!!!!

 

Gen, ia sa il "meditez" si io putin pe Marius ca aragazu meu e nefrecat de nustiucand...iar faianta....ce n-ar da si ea o baie!!!

Ieri am avut la gradi...a fost tare dulce revederea (cred ca mai mult pentru ei ca m-au calarit!!!!!!!) si MArius a fost tare sarguincios si a invatat poezia si era numai cu mana pe sus (adica cu gura "o spun io o spun io")!!!!

 

TAtiana, ce harnica esti!!! Uf...de ce tre sa faci curatenie de PAsti? Nu e de ajuns ca se mananca miel???????????? eu mi-am luat un ap autocuratator!!! ZIc niste cuvinte magice si gata curatenia!!!!!

 

Cornelia, pai adu-o si las-o de tot, ca mie asa mult imi plac fetitele...asa mi-as dori una (de-a gata)!!!!!!!! Cred ca ne-am inelege de minune...singurul risc ar fi rasfatul...

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...