Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna, mamici.

Sanziana, arata super budinca ta. Daca ai timp si chef poate imi trimiti si mie reteta ca nu am facut niciodata asa ceva si sunt dornica sa incerc. Cat despre David, ce sa mai vorbim, e un scump. Iar Andrei are o fatuca asa, murat,...e mortal!

 

Mamica Dana si un bebe Cristi.

Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multam de urari[:D] imi pocneste inima mea de mama de bucurie cand aud laude despre puiul de cioara!!!!!![:D][:D][:D][:D][:D]

Scriu repede reteta ca mi-am facut o salata si de abia astept sa o savurez

deci spanacul fiert se scurge bine (un pumn stors), ciupercile (o cana de ciuperci) se calesc in unt cu o bucata de usturoi, apoi se amesteca cele 2, pui sare, sau piper..sau condimente dupa gust

Separat pui in mixer 3 linguri de lapte rece, cu 6 galbenusuri de ou, si 3 linguri mari de faina si le amesteci bine, o cana de lapte o pui la fiert si cand da in clocot pui peste galbenusurile cu faina si amesteci pana se ingroasa. Separat se bat albusurile spuma pana se intaresc bine si se amesteca cu spanacul ciupercile si faina cu ouale. Ungi un vas de ena (in carte e un vas din acela de budinci de portelan sau lut...) cu unt si putina faina, razi putina branzica (ei spun parmezan, dar eu am pus de capra) si pui un strat din compozitie, iar razi putina branzica, iar un strat de compozitie..si tot asa...

Pui la cuptorul incins pana se rumeneste bine!!!!

 

Sper ca nu am omis nimic...dar e fff bun...eu am taiat bucati ciupercile, dar cred ca poti sa le si mixezi daca vrei!!!!

noapte buna

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu curatenia de Paste cred ca o termin muuult dupa Paste[xx(][xx(] dar, asta e. Ambele mame lucreaza si nu am decat un bunic la dispozitie care este pensionar dar si-a gasit si el un job de noapte asa ca nu pot sa apelez la el prea mult. saracu` vine cand il chem dar totusi...

Azi mi s-a intamplat o faza...:copchilul meu tot timpul vrea sa suga, zici ca e nemancat de 2 saptamani (si are la 3 luni 7.150kg) asa ca azi, cand m-am apropiat mai mult de el sa il pupacesc pe obrajor, nu stiu cum a intors capul, mi-a luat nasul in gura si a inceput sa suga la el cu sarg. Am ramas un moment interzisa[:0] pe urma am inceput sa rad de s-a speriat si el, saracu`.

 

Mamica Dana si un bebe Cristi.

Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...