Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (31)


Recommended Posts

Wow, Simona ce bine arati! pai m-ai indus in eroare asta iarna cu masajul....Poza cu flori multe este intr-o gradina botanica?

 

Sanzi m-ai omorat cu budinca aia....cate caloriii estem la ea????[bang][bang]ca eu mai am fo 5 kg sa dau jos(ca sa nu zic mai multe), dar si atat ma declar multumita.Iar strumful tau tot pe sufletul meu este. Abia astept sa ne cunoastem si pe viu. Am o poza de demult, in calculatorul meu.Sic!

Eu sunt pe baricade langa o cafea mare si neagra.Ma pregatesc voiniceste pt. o noapte lunga. Abia acum am reusit sa-i scad putin temperatura Andutei. A facut 39,4 grdC. si devenise maraita. Nu a vrut sa ia nimic pe gura, ca ii vine sa vomite. Pana la urma am convins-o sa-i pun un supozitor de novocalmin si dupa 10 min. mi-a luat si o pastila efervescenta de eferalgam. Deja ii dadusem 3 doze de nurofen pe zi. Are in mod constant intre 38 si 39,4 grdC temperatura. Scade doar 1,2 ore si apoi iar creste. Stau sa o pazesc sa nu-mi faca convulsii. Si sa-i schimb continuu compresele pe frunte.

Hai ca m-am plans destul... Va pupic si ...multa sanatate..ca-i mai buna decat toate!

 

Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)

 

Poze noiid="red">!

 

Ce nu poti controla...evita!id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mda, ce imbulzeala si azi pe aici....

Noi am fost la plimbarici si ne-am intors transpirati, este cald si frumos afara. Sper sa nu ploua si azi. Ieri m-am carat cu ligheanul cu rufele lui Sebi de doua ori in spatele blocului (si am avut ceva de ocolit!), sa le intind afara, sa le ia vantul si sa se usuce mai repede. De fiecare data, la 5 min dupa ce am ajuns inapoi in casa, a inceput sa ploooouaaaa. [bang] Cred ca a ras tot cartierul de mine...

Dar ce sa fac? Nu mai avem caldura la calorifere si deja mai aveam alte rufe intinse, inafara balconului.... Ce ma enerveaza perioada asta din an...[bang]

 

Tania, sanatate multa Anduteiid="red">!!!! Cum a fost peste noapte? Ce face Bibi? Speram ca ea nu da semne de imbolnavire! Ce rau imi pare ca nu ne putem vedea inca doua saptamani......[xx(]

 

Weekend placut![flo]

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania, acum am citit ce are Anduta ta. sper sa-i treaca repede repede. Multa sanatate! si putere!

 

asta iarna am sunat pe maseur o data. nu a raspuns si a doua oara nu am mai avut curajul sa sun. ma gindeam ca daca chiar raspunde... cum va fi sa-mi faca masaj??!! daca o sa ma jenez sa ma dezbrac, sau cine stie ce timpenie mai fac si te fac de ris...[:D]asa ca m-am bucurat ca n-am dat din prima de el. si a doua oara n-am mai incercat. oricum de laudat m-am laudat la toate prietenele ce masajo sa capat, iar apoi au facut copios misto de mine ...

 

poza e facuta aici in Olanda, intr-un parc faimos ptr olandezi: Keukenhof. dar intr-o parte cu o sera. in aprilie trecut.

 

fetele frumoasele un weekend placut va doresc! si mai ales multa sanatate !

aici ploua de o saptamina, dar la un moment dat a fost si vreme buna...desi nu ma omor dupa vremea lor buna... din cauza ca e foarte in nord tara asta, cind e soare, simti ca-ti ies ochii din cap de atita lumina, nici ochelarii de soare nu fac fata (oricum cred ca eu mi-am busit rau ochii in vinturile astora pe aici (dar cum sa aflu asta cu exactitate?! ca doctorii n-au nici o treaba cu chestii d'astea ...le considera "mofturi"), mai ales cind mergeam cu bicicleta, zilnic indiferent de vreme). probabil, din cauza ca-s nascuta in plina iarna , nu-s o fiinta prea "solara". mie-mi place cind ploua...dar evident nu trebuie sa ies din casa.

 

***********************

ooooo....aceste cuvinte ne doare!

http://community.webshots.com/user/s_b2702

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa...si Sinziana , mi-am salvat pozele cu parcul si floarea, din albumul tau, si una in care apare David pe malu' marii . uite asa, ca daca tot pploua , macar sa fiu melancolica bine....

 

stiti ca am citit ca in citeva zeci de ani , boala cea mai comuna la oameni va fi depresia. eu inclin sa cred asta. avem tot mai mult si suntem tot mai nefericiti ...

 

***********************

ooooo....aceste cuvinte ne doare!

http://community.webshots.com/user/s_b2702

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi!

Am reusit sa adorm in jurul orei 4, dupa ce Anduta a transpirat puternic, am schimbat-o si imediat i-a scazut si temperatura. Am dormit si eu si ea pana la ora 7:30. I-am dat papa lui Bibi si a preluat tati initiativa in privinta fetelor si m-a lasat sa mai dorm pana la 11:00. Acum sunt fresh! Anduta este f. bine. Se pare ca am trecut de perioada critica. Este tot umflata tare pe stanga, dar nu mai face temperatura.

O zi frumoasa si plimbarica placuta!

 

Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)

 

Poze noiid="red">!

 

Ce nu poti controla...evita!id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Tania sanatate multa Andutei! Daca a facut acum mai poate face si alta data?

Fetelor am vazut ca au aparut capsunile in piata. Arata tare bine! [pofta] Ma gandesc daca pot sa-i dau Biancai una..asa de pofta..sau e inca prea mica?[bibe]

Cornelia nu-ti mai face probleme, ca ai sa dai toate kg jos. Eu am slabit numai de la unul..dar tu cu doi...o sa ajungi mai slaba ca mine! [pup] pe burticuta!

Tania inca nu am reusit sa ma ingras nici un kg. Trebe sa iesim la o pizza, sau altceva bun, ca ce gatesc eu nu e suficient de delicios. Chiar...nu vreti sa iesim undeva la un suc, la o pizza?

Va pup pe toate si ..o seara placuta!

 

Tatiana si Biuta grasa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania, multa sanatate Andutei!!!!!!!!!

 

Tatiana, eu nu eram slaba ca tine, nici la 12 ani[:-)))] . Oricum, ma multumesc daca ajung la greutatea de dinainte de sarcina cu...Maria [:D]. Ma plangeam ca sunt grasa, dar daca ma uit acum la poze, eram tare frumusica [:-)))].

 

Liris, bine ai revenit pe Net!

 

Fetelor, nu va suparati, dar eu nu ma prea uit la poze, ca ma trec toate transpiratiile pana se deschid paginile, dar asa ati laudat budinca Sanzianei, ca nu m-am putut abtine. Sanzi, si tu care ziceai ca nu te pricepi la "bucatareala"!

 

Maine ajungeti in parc? Poate vin si eu cu Maria, dar nu avem nici un plan concret, probabil iesim dimineata (adica 11, pana ne miscam noi).

 

Va pup,

Cornelia [gravi] (36 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza![dual]

Ieri am avut o zi pliiiina: bucatareala, musafiri socrii si cumnatii, dar am fost si la pitici mai pe seara. Mi-am lungit gatul dupa cineva "cunoscut" de pe DC, dar oricum era multa lume, asa ca ne-am multumit sa ne jucam cu Teo, prietena lui Sebi[il], apoi am mai fost in vizita cu/la alti prieteni (cu copil). Asa ca ne-am "socializat" la greu, desi pe mine m-a insotit si o durere de cap, de pe la pranz si pana m-am culcat seara...

Faza zilei de ieri: Sebi arata cu degetelul la geam si cerea "afaa_aaa", a se citi <afara> cu un <r> scos din gat, nu cu limba in cerul gurii (sper ca intelegeti ce vreau sa spun![:D]).

Vom merge sigur in parc, la pitici, si azi, dar nu stiu sa zic exact ora... poate 11-13 sau dupa ora 17. Deja este frumos, desi soarele este destul de timid. Va pup!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...