Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

louisea, trai-ti-ar banditul tau multi ani sanatos.

lena, io am ciobanesc belgian flocos, are un par de i-as putea impleti codite, si nu cred ca se tunde aceasta rasa. Dar eu il tin in curte....in apartament cre'ca ar fi jale.

conchita, frumos e Kengi, ne incuscrim?[:D]. Iar Negruta e avansata ca am dat-o la scoli inalte, o fo' doo luni la dresaj....e partida buna ca are si diploma.

slakje, imi bagai nasu' si in pozele lui Tom, ce ti l-as zmotoci io oleaca[:D], parca-i Negruta me' cand era puiut.

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau Conchita...ce norocoasa esti. Is superbi cainii astia - imi place la nebunie atitudinea asta de "sunt un demn". Absolut genial.

 

Lena- alergia poate sa fie la par sau la saliva de catzel/pisica. Eu cred ca daca ai posibilitatea sa ii faci testul si nu e prea traumatizant pentru fetita ta - e cel mai bine.

Eu am fost odata fata "bine crescuta" (hehe) si ca sa o impresionez placut pe mama prietenului meu m-am oferit sa ii perii ciobanescul belgian. Adevaru ii ca imi face o deosebita placere sa smotocesc cainii (Jazz e deja scarbit cand ma vede cu peria si punga de biscuiti - are o fatza de aia de "chiar treeeeeeeeeebuieeeeeee?").Anyways, m-am umplut de par, cred ca am inghitit un ghem intreg si dup-aia duamna nu a fost multumita de prestatia mea si a mai scos si ea cat sa impletesti doua maneci la un pull over.

Acuma, eu nu cred ca ii normal cat naparlea cainele ala - era prost hranit si avea cu siguranta ceva carentza de vitamine.

Is niste caini foarte faini si nu cred ca sotul tau ar accepta alta rasa (de asta ne-naparlitoare [:D] gen terrier, caniche..). Niste caini hipoalergici si care arata a caini, nu a jucarii de plus (deci s-ar putea sa ii placa sotului tau) sunt Lagotti (Lagotto la singular) Is un fel de labradori creti. Si mai e rasa ungureasca Puli (nu radeti,asha se cheama) care au un par gen freza rasta :). Is super haiosi , numa ca is caini de stana si nu stiu cum ar merge educatia la ei. Oricum, daca fetita ta e alergica la saliva si nu la par - cred ca un cutzu iese din calcule.

In alta ordine de idei - DETEST capusele. Cat costa o penseta de aia shmechera? Eu am gasit doua la Jim (pe Jazz inca nu l-am scos la padure) si le-am articulat batraneste cu penseta + tzigara + albastru de metil dup-aia. Instructiunile lui Vio is foarte bune - la cainii de culoare deschisa se depisteaza mai ushor (se vad cu ochiu liber)Ganganii scarboase Yuk...

Pupici

ana

 

Las-o bah, ca merge asha - ne-am obisnuit cu ea!

Protestez impotriva incurajarii lipsei de respect fatza de limba romana id="red">id="size1">

Jazz marishor

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, fetelor imi vine sa innebunesc.

Pisoiul meu a cazut iarasi de la etaj. Prima data a fost aruncat de niste idioti, dar acum nu imi inchipui cum s-a intamplat. Eu nu sunt in Iasi, l-am lasat cu cineva la noi acasa, iar el sta foarte mult timp pe geam, si o fi alunecat.

A fost cu el la dr si are sange la plamani [q], o labuta umflata, si nasucul julit. [q] [q] [q] In rest, e bine...I-a facut dr vreo 5 injectii, printre care si calmant, ca era tare speriat...

Maine dimineata plec la Iasi, in seara asta nu am avut cu ce. Mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca a patit acelasi lucru de doua ori [q] [q] [q] Nici nu o sa pot dormi noaptea asta, numai la el ma gandesc, si mor de ciuda ca sunt aici si nu pot face nimic.

 

Ana-Maria

 

"Some people see things as they are and ask WHY?

I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamariame

Offf, fetelor imi vine sa innebunesc.Pisoiul meu a cazut iarasi de la etaj. Prima data a fost aruncat de niste idioti, dar acum nu imi inchipui cum s-a intamplat. Eu nu sunt in Iasi, l-am lasat cu cineva la noi acasa, iar el sta foarte mult timp pe geam, si o fi alunecat.A fost cu el la dr si are sange la plamani [q], o labuta umflata, si nasucul julit. [q] [q] [q] In rest, e bine...I-a facut dr vreo 5 injectii, printre care si calmant, ca era tare speriat...Maine dimineata plec la Iasi, in seara asta nu am avut cu ce. Mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca a patit acelasi lucru de doua ori [q] [q] [q] Nici nu o sa pot dormi noaptea asta, numai la el ma gandesc, si mor de ciuda ca sunt aici si nu pot face nimic.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"


id="quote">id="quote"> Imi pare rau Ana-Maria, hai nu mai plange ca o sa fie bine. Pisicile uita repede sperieturile, atata timp cat nu este grav, o sa isi revina. Uite de la mine [flo] si [pup]id="blue">id="Georgia">Mello motanelul iubitid="Georgia">Salvati-l pe Liviu Mihail Ungureanu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annamariame, imi pare f. rau pt. pisicul tau si sper sa scape cu bine.

Uite , aici in Germania sunt niste plase de pus pe balcon, vecina noastra are, exact pt. pisici, niste plase de plastic care acopera partea de sus a balconului si astfel pisica nu mai este in pericol de a cadea de pe balcon.

Gasesc ca este buna ideea, poate este in magazine la voi.

Imi pare tare rau, sper sa se faca bine!

[pup]Vio

 

"Binecuvantati copii si animalele"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mandretilor ... La multi ani ! celor ce s-au sarbatorit

 

Alina - Tomita are dimensiunile ideale 90-60-90, [pup]mama pe el de maslinuta zburlita

trimat - da iecsista o cheshtie speciala ... se numeste trimer ... dar io cel mai bine il trimam pe Athos cu "panza de bomfraierid="blue">" ... iata cum ... ti panza perpendicular pe "spinarea cainelui" si smulgi incetisor ... ATENTIE ... nu trebe sa chelesti cainele! ... ehhh o sa vezi tu la "salonul de coafura" ... daca vi in Ro ... ti-l tund pe gratis ... che ma pricep ... fantastic cat sunt de priceputa ... si cand te gandesti ca n-am capu' mare!

 

ma bucur ca v-au placut filmuletele ... vi le-am trimis din toata inima [il]

 

mey ... zic si io ca Ramo ... daca vreti cheshtii haioase va astept la loredana.baltatu@hein.ro ... Ramo ... baga mama ceva haios ...

 

adusca - sper ca toata lumea e OK

 

vio - asa ... sa inebuniti toti "nemtalaii" aia [pup] ca fete frumoshe si dashtepte ca "romancele" ... mai rar

 

Ana Maria - sper ca motanelul tau sa fie bine ... off Doamne ... chiar trebe ca atunci cand se vindeca unu trebe sa se imbolnaveasca altul!? multa sanatate

 

v-am zis ca Ariss o sa fie tatic ? vai ce mandra's ... parca-i fac io ... nu c'as fi in stare!

 

dana - ce face Azara ? cumintica ? hmmm

 

annie - tir ? ce mi-ar fi placut sa practic sportul asta .... am cativa clienti [:D]... spune-ne mai multe despre acest sport ... de ex la 30 de ani ... pot sa incep sa-l practic?

 

Conchita - io nu vaz animalutul tau ... crezi ca poti sa-mi trimiti pe mail cateva poze ... cica e superb ... si's curioasa!

 

Carmita - aha ... deci baiatul e barbatul ... sa-ti traiasca!

 

o saptamana super

 

 

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, imi pare rau de motanel... du-l la doctor sa vezi cum sta cu plamanii... mi se pare destul de serios ca are sange la plamani. [bang]

 

Carmita - fetele mele is bine, se destrabaleaza pe afara. Burta Bubulinei creste vazand cu okii...[help] dar de acuma nu avem ce face. [bang]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Noi avem o perioada plina acu - mama s-a apucat de curatenie de pasti, ni s-a bushit frigideru si casa e plina de mesteri, oameni care cara covoare..cainele e terorizat. Suporta cu greu sa mai pun mana pe el - nici nu stie incotro sa latre. Ieri am fost la targul de animale sa socializam - din pacate erau numa pitbulli si amstafi care numai de socializare nu aveau chef. In schimb am primit niste oferete pentru Jazz. Oamenii erau tare dezamagiti ca nu e de vanzare. Am glumit cu mama inainte si am zis ca il pun sa fac tricks si il vand la circ.

Off topicareala zilnica: mi-am rezolvat problema cu parul alb- m-am facut blonda [:D]. Maruta, despre tir nu pot sa iti spun prea multe ca fac numa de doua luni - deci la tehnicalitati nu ma pricep. Din cate stiu eu e singurul sport la care nu e limita de varsta. De altfel la frumosul club unde merg eu vin si niste domni mai in varsta (60-65 de ani) precum si copilashi de 12-13 ani (ma rog, echipa de juniori). La noi la sala se trage cu pusca si pistolul cu aer comprimat. Eu is pushcash ca imi place mai mult, dar dupa ce o sa ajung la un anumit nivel o sa incerc sa progresez si la pistol. Ce sa zic, imi da 1% din adrenalina pe care o aveam cand faceam alpinism dar ...decat nimic bun shi asha. Daca poti sa te duci in Bucuresti la un club, sigur au un sistem de "curs de initiere". Ii fain si nepericulos. Distanta de tragere e 10 m (ca la olimpiada). Pare putin da cand iei pushca in brate devine al dracului de mult. Si nu iti trebuie nik pentru asta - pushca/pistol alice si tinte iti dau ei. Trebe numa rabdare si calm (doua lucruri care imi lipsesc cu desavarshire, dar ma chinui sa le educ).

In alta ordine de idei - m-am saturat de facut la proiect [:((]id="size1">

Pupici si sanatate la animalutele bolnave (saraca pisica...)

[flo]

Ana

 

Las-o bah, ca merge asha - ne-am obisnuit cu ea!

Protestez impotriva incurajarii lipsei de respect fatza de limba romana id="red">id="size1">

Jazz marishor

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...