Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (10)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Maruta

 

dana - ce face Azara ? cumintica ? hmmm

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita


id="quote">id="quote">

 

Daca mi-ar spune cineva de Azara ca este cumintica, m-as gandi imediat ca este bolnavioara.

N-ai sa vezi asa ceva ca se intampla cu ea. Este ascultatoare atunci cand vrea ea, dar cumintica doar atunci cand doarme.

Noi zilele trecute am avut ore de infrumusetare si de cosmetica, pentru ca ne pregatim de concursul de sambata de la Ploiesti.

Am taiat putin din barba si putin din parul de pe frunte care ii depasea cu mult nasucul. Apoi am facut o mica baita, ca la una mare nu ma incumet cu ditamai zdrahoanca.

Ieri pe inserat, am facut o mica plimbare, dar ne-a auzit tot cartierul pentru ca pe tot parcursul drumului nu s-a oprit din latrat.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

annie - multam' de informatii ... dar cam cat costa ?

 

dana - iti tinem pumnii la concurs ...daca era in Buc veneam sa ne cunoastem ... mandra ta e mai tare ca mine ... io n-am mai fost pe la coafor .... uauuu am si uitat de cand ...

 

lilanda - mai da de cand n-ai mai scris ... ce'o mai face Ilie ? si o poveste frumoasa ??

 

sper ca pisicul nostru bolnavior sa fie bine

 

Ramo - merci ... sunt frumoase ...

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Maruta

 

dana - iti tinem pumnii la concurs ...daca era in Buc veneam sa ne cunoastem ... mandra ta e mai tare ca mine ... io n-am mai fost pe la coafor .... uauuu am si uitat de cand ...

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita


id="quote">id="quote">

 

Cand ne vom intoarce de la concurs, vom posta poze pe site. Sper sa castigam locul I, dar se pare ca el este deja dat altei cateluse - care a castigat si la Pitesti, si la Cluj unde noi nu am fost.

Fotografia celei care a castigat o poti vedea aici http://www.vethelp.ro/forum/viewtopic.php?t=824&start=180 si in urmatoarea fotografie este pretendentul Azarei.

Si noi speram sa se organizeze un concurs si in Bucuresti, dar pana acum sunt slabe sperante.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta multa Dana.

 

Sa va spun si eu despre puiul meu. Il cheama Bamseid="blue"> si este un pisoi negru complet, are 6,5 luni si l-am gasit. Eram cu sotul si cumnatii la plimbare intr-o padure din apropierea casei cand dintr-un tufis s-a auzit un mieunat. Eu nu am avut curajul sa zic nimic caci sotului nu-i plac pisoii si mai avusesem tentative care s-au soldat cu refuzul lui dar de data asta cand m-am uitat la el a zis da. Asa ca am inceput sa caut pisoiul prin tufisuri dar el fugea ca un apucat. Abia apoi am inteles de ce era asa speriat: langa locul unde s-a ascuns era fratiorul lui, care intre timp murise de frig si foame (era la inceputul lui noiembrie). Asa ca dupa ce l-a muscat pe sot am reusit sa prindem matul, care nu avea decat 4-5 saptamani si l-am luat acasa. Era un ghemotoc mic dar curat si nu a facut deloc prin casa.

Cand am fost de Craciun in tara l-am luat cu noi, a fost la doctor si are carnet.

Intre timp a devenit un membru al familiei, efectif copilul pe care nu-l avem. Este tare cuminte, nu fura, nu se suie pe masa si ne iubeste foarte mult dar si noi pe el.

Cum stam la parter iese des pe terasa si de acolo se suie in copaci si sa te tii joaca.

 

Va pupic fetelor[pup]

 

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azara, suuces la concurs! Esti fru[pup]moasa si desteapta, bate-i pe toti acolo sa fie mandra mamica si noi aici pe forum!

siti cumva cand e o expo la Timisoara? parca e una in mai, am vrea sa o prindem si noi, "sa ne clatim oichii"?

NU mai stiu cat am dat pe penseta, in orice caz pana in 5 Eu, am prins o oferta pt. cuti la un magazin alimentar si am cumparat mai multe atunci: jucarii, castroane pe suport, husa de cutu pt. masina, paturica de cutu, penseta era interesanta ca era cu baterie. chiar ca nici nu am vazut in magazinele de cuti asa ceva!

Purcica noastra are 12 kile acum si e tare increzuta, credeti cumva ca oglinzile dauneaza psihicului animalelor? Ca noi avem multe oglinzi in casa si asta mica se joaca in ele adica cu cea din oglinda sau se admira. Depinde de la caz la caz, de ce vede sau isi imagineaza ea.

Inca nu s-a "dedublat" ca personalitate[:-)))]

Vio

 

"Binecuvantati copii si animalele"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor din suflet pentru incurajari.

Se pare ca labuta pisoiului meu drag e rupta si maine dimineata mergem sa o punem in ghips. A inceput sa manance, azi a papat de doua ori, a baut si putina apa. A fost si la baie, insa nu a facut decat pipi, deocamdata nu sunt ft ingrijorata din cauza asta, pentru ca abia dupa-masa a inceput sa manance, dar daca pana maine nu se schimba situatia o sa iau masuri. Din pacate nu poate sa mearga pana la tavita cu nisip, si miauna in pat cand vrea si il duc eu. Azi l-am dus si nici nu mi-am dat seama ca a facut, am crezut ca m-am inselat si ca nu vrea, si cand sa il duc inapoi in pat, am vazut ca facuse. Nici nu poate sa se miste saracu' il dor ambele labute din fata. [q] [q]

Azi dimineata respira cam greu, acum insa e bine, mai are sange inchegat la nasuc. Sta in pat si mai miauna nervos, banuiesc ca e satul de atata stat cu labutele in sus, el care facea zeci de ture pe zi prin casa.

Rog fetele din Iasi sa imi spuna daca stiu ceva despre cabinetul veterinar din Podu Ros, cred ca acum s-a deschis. As vrea sa il vada un al doilea doctor, si cabinetul asta mi-ar fi mai aproape. Pana acum am fost la dr Lazar.

 

 

Ana-Maria

 

"Some people see things as they are and ask WHY?

I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana-Maria, sa nu uitam ca pisicile au 7 vieti, dar ar fii bine sa ai o discutie sa stie si ea... O sa se faca bine, si cuminte...

 

Conchita, Kengi e un caine simpatic si deosebit. Se vede tocmai din California e ca un alintat [:)]

 

Pe Mishu il paste castrarea. Mai are o saptamana de "barbatie" si pe urma, o sa le am puse la borcan. Nu mai tine, trebuie sa-i potolim un pic hormonii... Am emotii. Eu nu as fi vrut sa-l castrez, dar mi se rupe inima de mila cand il aud miorlaind la pereti...

 

 

 

copii ca ai mei nu are nimeni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anamaria, nu stiu nimic de cabinetul din Podu Ros, nici nu am auzit de el. singurele cabinete unde am fost sunt ala rau din bloc de la mine si ala bun de pe fosta Uzinei, unde e dr ala care mi-a salvat-o pe Maritza.

sper sa se faca bine mititelul si sa ai grija sa nu se mai intample niciodata asa ceva.

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyelana,[flo] multumim mult.

 

Viorela, [pup] multumim mult pentru incurajari si pentru frumosul mesaj lasat in cartea de oaspeti. Sper sa-i batem, dar din pacate exista si ca peste tot si alte interese.

La Timisoara pe 01 mai va fi un CAC si pe 02 mai un CACIB. Asa reiese din calendarul expozitional, insa se poate ca datorita sarbatorilor de Pasti sa poata fi amanat. Inca nu au anuntat nimic.

 

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...