Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Contabili sunt pe forum?


Recommended Posts

quote:

Barter e o forma economica de exprimare verbala. Este totuna cu "trocul" nu are o contabilitate aparte. Aveti doua contracte in care sunteti in fiecare separat in ipostaza de client respectiv de furnizor. Va emiteti facturile fiscale corespunzatoare pe care le inregistrati ca atare si va decontati pe ele. Atat. Forma de decontare de obligatii reciproce poate sa fie procesul verbal de compensare reciproca a datoriilor.


id="quote">id="quote">

Marius [flo]

Multumesc ca ai incercat sa ma luminezi.. sa vad.. daca am priceput ceva..[:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Scumpa,mai simplu suna asa:faci factura catre partenerul tau.el iti face la randul lui factura.ideea de "barter" e legata de achitarea facturilor, adica se taie chitante de ambele parti si se compenseaza in felul asta datoriile.Asta e tot!Succes!

quote:Originally posted by adriana
quote:Barter e o forma economica de exprimare verbala. Este totuna cu "trocul" nu are o contabilitate aparte. Aveti doua contracte in care sunteti in fiecare separat in ipostaza de client respectiv de furnizor. Va emiteti facturile fiscale corespunzatoare pe care le inregistrati ca atare si va decontati pe ele. Atat. Forma de decontare de obligatii reciproce poate sa fie procesul verbal de compensare reciproca a datoriilor.
id="quote">id="quote">Marius [flo]Multumesc ca ai incercat sa ma luminezi.. sa vad.. daca am priceput ceva..[:D]
id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In caz de berter eu emit ordin de compensare .Partea cealalat emite la randul ei ordine de compensare si le schimbam intre noi. Trebuie sa ai un exemplar emis de tine si unul emis de ei. La lucrarile de prestari servicii ttebuie sa existe si contract.

 

Monicaid="Comic Sans MS">id="red"> [mamica] si [copil] ALBERT EDUARDid="Comic Sans MS">id="blue">

(19 ianuarie 2004 )

[foto] Album Albert

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adresa de inaintare? ce-i aia?pai Raportul de gestiune al administratorului, nu?

quote:Originally posted by marius

Ce trebuie depus odata cu bilantul?-Formularul de bilant-Balanta de verificare-Copie dupa CUI-Adresa de inaintare-dischetaAltceva?Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da raportul de gestiune... asa este. Ok merci. Cum stati cu bilanturile?

Cred ca am mai intrebat in primavara, cine vrea un fiser facut de mine in Excel pt bilanturi pe vremea cand lucram la banca? Inca este valabil daca vreti sa scapati de calcule.

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...