Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Acoperisul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost la casa cand ploua, desi inca nu e de tot terminata si tavanul nu e inchis de tot, sa stiti ca nu se aude, se aude doar asa foarte, foarte putin, insesizabil, nu iti dai seama, ma gandesc ca atunci cand o sa dormi, o sa auzi totusi ceva, ceva iar cu timpul nu o sa mai auzi deloc[:)]. Ca in bancul ala cu soacra ca dupa un timp ... nu mai ai nici o parere [:D] Vorba ta Eldi, depinde de cat de izolat e. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e bine izolat acoperisul sunetul ploii pe tabla e nesemnificativ zic eu, de altfel picaturile mai cad si pe pervaz, daca bate vantul bat direct in geam deci ploaia se aude si din alte parti si pana una alta mie chiar imi place, ma imbie mai tare la leneveala si somn. Problema nu e cu ploaia dom'le [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A plouat duminica si era foarte placut zgomotul ploii prin tabla, intr-adevar. La mine nu e izolat deloc, abia s-a montat, dar era ok. Probabil ca e mai buna tigla, insa trebuie sa ai panta necesara la acoperis pentru tigla. E clar ca nu faci sauna in mansarda daca ai tigla, pe cand la tabla ai sanse reale[:D] Eld, mami de printesa [majoreta] si [fetita] (36s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem acoperis de tabla Lindab de 2 ani, a trecut deja prin 2 furtuni nasoale fara nici o avarie. E foarte important sa respecti cei 9 pasi mentionati de cineva pe aici, chiar vital!! Acoperisul nostru este constructie proprie (tata fiind inginer constructor), l-am izolat cu 2 straturi de vata (15 si 10 cm) si nu se aude deloc ploaia. Initial am fi optat pentru tigla dar nu am avut inclinarea necesara. Insa sint foarte multumita de rezultatul obtinut cu tabla, chiar mi se pare ca optic arata mai bine decit tigla. [url="http://i146.photobucket.com/albums/r252/flaflobia/Laski10.jpg"]La ski!![/url] [url="http://i146.photobucket.com/albums/r252/flaflobia/Avenitiepurasul32.jpg"]Osterhase[/url] [url="http://i146.photobucket.com/albums/r252/flaflobia/100_0331.jpg"]Printesa[/url] "As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes Flavia si Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este un subiect interesant . Vin si eu cu cateva date care va pot fi utile. Societatea EXPO TEST CONSTRUCT se ocupa cu comercializarea unui sistem complet de acoperis din tigla metalica GERARD– acoperita cu piatra naturala si sistem de drenaj adecvat (in functie de configuratia sarpantei), brand fara concurenta pe piata romaneasca. Este un produs importat din Noua Zeelanda, cu o garantie de 50 de ani oferita de producator si cu o durata de viata de 110 ani. Serviciile noastre sunt executate cu personal calificat, care beneficiaza de “training” de specialitate asigurat de reprezentantul tehnic GERARD si FAKRO pe Romania. Acest lucru ne permite sa oferim clientilor nostri GARANTIE 15 ANI LA MONTAJ. Dorim sa va propunem o serie de solutii simple si functionale pentru realizarea sistemelor de invelitori pentru constructii civile. Gama diversificata si de inalta calitate a produselor ne permite sa satisfacem orice exigenta a pietii, si va putem oferi solutii premium cu cost scazut, cu un raport calitate-pret cat mai convenabil pentru dumneavoastra. Piatra de temelie pe care ne-am cladit reputatia de profesionisti este sistemul de invelitori Gerard® din tigla metalica cu acoperire de piatra naturala, care reprezinta in acest moment solutia de invelitoare cea mai buna de pe piata, din punct de vedere calitativ, estetic si al raportului calitate-pret. Tigla metalica Gerard® imbina perfect aspectul unei tigle traditionale cu calitatile unei tigle metalice. Fie ca se doreste o invelitoare moderna sau traditionala, fie ca se cauta un acoperis usor si durabil, fie ca primeaza aspectul clasic, rustic sau modern, invelitoarea Gerard® ramane cea mai buna alegere. DE CE Gerard® ? Tigla metalica Gerard® are principalul avantaj ca prezinta un aspect de tigla traditionala (datorita depunerii de piatra naturala fixata cu rasina acrilica), combinat cu greutatea si toate celelalte avantaje ale unei tigle metalice. Durabilitatea, datorita stratului de Zinc-Alume® depus pe ambele parti, face din tigla metalica Gerard® una dintre cele mai rezistente tigle metalice din lume. Garantia unui astfel de sistem este de 50 de ani, iar durata de viata estimata de producator este intre 100 si 120 de ani. #61607; Aspect clasic, datorita depunerii de piatra naturala; #61607; Tot datorita depunerii de piatra, zgomotul ploii este considerabil mai slab decat in cazul unei tigle metalice obisnuite; #61607; Protectia cu stratul de Zinc-Alume® depus pe ambele parti garanteaza rezistenta mai mare la coroziune decat in cazul tablei zincate sau galvanizate; #61607; Rezistenta mare in timp, in zonele cu salinitate si/sau umiditate crescute; #61607; Sistemul de montaj orizontal ii confera o rezistenta la vanturi de pana la 120 Km/h; #61607; Cu 6.4 Kg/m2, tigla metalica Gerard® este una din cele mai usoare invelitori din lume; #61607; Datorita profilarii specifice, pierderile de material la montaj sunt minime, iar montajul se face usor si rapid; #61607; Datorita rugozitatii suprafetei, zapada este retinuta pe acoperis, parazapezile nemaifiind necesare. Pentru realizarea unui acoperis profesional in sistem complet atat functional cat si ca aspect oferim servicii complete : - servicii de montaj acoperis - GERARD; - servicii de montaj ferestre de mansarda FAKRO; - servicii de mansardare (realizarea termoizolatiei mansardelor locuibile); - servicii de inlocuire acoperis : • Demontat tigla veche • Reparatie sistem de dulgherie si astereala • Tratamente ignifugare si fungicid - servicii de transport etc. Dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...