Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A doua cezariana


mitub

Recommended Posts

adita,id="red"> merci mult de raspuns. Deci grosimea uterului se poate vedea la ecograf? Caci in cazul asta o sa pisez si eu ca numai dupa ce ne lamurim ca ar putea fi vreun pericol sa nasc inainte de termen...sau dc vrea bebe sa iasa. La mine este si diferenta de 4 ani si jumatate, ar trebui sa fie totul cicatrizat pana acum, nu???

 

Pupici,

 

 

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 28 saptamani + (DPN 1 august)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor,ma bag si eu in discutie, daca se poate. Sunt de aceeasi parere ca bb trebuie sa vina atunci cand vrea el si nu cand vrem noi, e mai bine asa.

Am, insa o nelamurire,trebuie sa astept doi ani pentru o noua sarcina sau se poate si mai devreme,bineinteles ca nu ma refer la o perioada mai mica de un an.

Am citit mesajul mamicii cu trei copilasi si as ruga-o sa revina cu lamuriri, daca se poate.

Multumesc, si sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea DC.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi s-a spus ca cel mai bine ar fi sa fie doi ani intre nasteri (nu doi ani pina la o noua sarcina) si stiu si de alte mamici ca au primit aceeasi 'indicatie' ; intre copiii mei sint doi ani si o luna diferenta;

 

iris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, vin si eu cu o problema : eu am avut o cezariana la 20 de ani (acum am 35) deci distanta mareeeee intre ele; s-ar putea sa fac un copil si sa nasc la anul tot cu cezariana; (asta ar fi a doua) voi ati auzit de o sarcina gemelara dupa o cezariana, dusa cu bine? in sensul ca a rezistat uterul bine? Ca mie mi-a zis medicul ca nu ar fi recomandat dupa o cezariana sa am o sarcina gemelara sa nu se rupa uterul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut de doua ori prin cezariana si de fiecare data am fost programata. Dar baietii au fost foarte grabiti si nu au tinut cont de programari - deh, seamana cu taticul caruia doamne-fereste sa ii faci "program".

La al doilea am fost la control Luni dimineata, am programat cezariana pentru vineri si Luni seara am nascut.

A fost mai bine ca a iesit cand a vrut el.

Dalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...