Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu cati bani va pregatiti pt nastere?


lulu75

Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pai depinde de buget. Poti sa te intinzi la lucruri mai scumpe sau sa iei lucruri mai ieftine. Iti trebuie patut, carucior, port-bebe, hainite dar nu foarte multe ca le lasa repede mici, cateva cosmetice pt bebe, .. astea costa in functie de firma, model, deci, de buget. Poti si sa imprumuti unele folosite de la alt copil.

 

In maternitate poti sa lasi mai multi bani sau mai putini, iarasi depinde de cati ai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita in primul rand iti multumesc pt. raspuns.in legatura cu banii pt. nastere,te referi la cat trebuie sa dai la medic sau cat se cheltuie in general?eu de ex. vreau sa fac cezariana si ma gandesc la 200euro pt medic ,1500000-2000000pt.anestezist...a si sa nu uitam asistentele si infirmierele care-s mai importante ca medicul [:D] [gravi] cu[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a costat spitalul cam 230 de euro (am nascut prin cezariana). Acum, fiecare da cit are, la o adica stiu si persoane care au dau 700 de euro si au nascut in 5 minute. Eu am mai zis si ma repet, e absurd sa stabiliti voi tarife! Daca ai 20 de milioane, da-le, dar nu face o regula din asta!

 

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44803

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...