Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI (13)


Recommended Posts

Salutare Gabi! Rusine mie, dar n-am aruncat decit o coada de ochi pe subiect! Am vazut ca s-a aniversat Otto; "la multi ani!" si din partea noastra.

Eu nu ma simt prea bine, o tin tot in raceli si dureri de spate si arat ca naiba. Trebuie sa merg sa fac niste investigatii serioase, (dar ce sa fac cu cupilu?!).

Erica si-a dat drumul la mers, dar inca nu are stabilitate, trebuie s-o urmaresc non-stop prin casa si s-o prind dupa fiecare al treilea pas sa nu se accidenteze rau.

As vrea sa ne vedem duminica. Asa o sa-l mai las pe Vio in pace sa invete pt. examenul auto.

Numai bine tuturor!

 

Elena si [foto]Ericaid="green">id="size1">id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut!

Desi am locuit si eu o perioada lunga de timp in Iasi si pt mine acest oras inseamna acasa, de multe ori am ocolit din oboseala sau lene acest subiect.

Acum , se pare ca am nevoie de voi sa ma ajutati sa imi dati un sfat.

Promit sa revin pe acest subiect, nu numai la nevoie!

 

Astazi sunt f trista pt ca am aflat ca tatal meu e internat la Spitalul de Pneumologie din Iasi si se afla intr-o situatie f complicata. Este fumator inrait de vreo 35 de ani.Fumeaza cate 2 pachete de Carpati pe zi. A incercat cu tigari usoare.Nici Kent nu fumeaza ca zice ca nu simte nimic.Offff

Acum i s-a descoperit o pata pe plamani in urma analizelor.Imi inchipui ca nu e numai o pata ...

Maine tb sa faca biopsie si apoi tomografie.

el saracu e f depresiv ,nu prea vb cu nimeni si probabil va tb sa se pensioneze ca nu se simtea bine de multa vreme.

 

As vrea sa va intreb daca stiti cate ceva de Prof Dr Arama (in supravegherea caruia este acum) si Prof dr Aldea, cel la care intentioneaza sa mearga de acum incolo.Cel din urma dr i-a fost recomandat de o cunostinta.

Daca stiti ceva de oricare dintre ei, va rog sa imi spuneti si mie.

Ma intereseaza sa fie buni profesionisti si sa nu aiba in vedere numai banii.

 

Maine o sa sun iar acasa sa vad ce mai pot afla.

 

Va mai intreb ceva : am un nr vechi de telefon al D-lui Dumitru Calina(renumit pt tratamentul cu spanz), dar nr-ul nu este cel corect(232121).Stie cineva cum si unde il pot gasi pe acest domn?

 

Va multumesc mult!

 

Pup,

Cristina

 

 

 

 

 

 

http://site.neogen.ro/liviu.ungureanu/files/ps_despre.html

 

Ajutati un OM sa traiasca!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adda
quote:Originally posted by palmyrah2002[flo]Cristina[gravi]Dumbo Jumbos si Mihnea fani IRISid="blue">
id="quote">id="quote">Si eu ca musca-n lapte...ma leg de semnatura Cristinei [:D]Sa inteleg ca si Dumbo Jumbos e fan Iris (ca vad ca l-ai pus la mijloc si cum toata lumea stie ca tu si Mihnea sunteti fani inraiti...)?[:D] Si daca da, cum ti-ai dat seama?[:D][:D][:p]
id="quote">id="quote">[:D]Cind asculta ma-sa si frate-su IRIS ,danseaza si el in burta![:D][bis]id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place muuuuult IRIS, de cand eram prin scoala generala si nu m-am vindecat pana acum si nici nu cred ca ma voi vindeca vreodata!

 

trecand de la una la alta, de luni, 23 mai, incep serviciul...unde nu am intrenet non-stop, numai mail...dar sper sa am timp sa intru macar o data pe saptamana.

 

nu vreau sa va plictisesc cu grijile mele pentru Vlad si cum se va descurca cu femeia, cum sper sa nu-l tina transpirat sau alte chestii, dar...tineti-mi pumnii!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

 

me, my family, MY SON id="red">

 

 

 

[foto] poze de la [beach]mare[9cer] id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de tatal tau. Nu stiu nimic de doctorii pomeniti dar promit sa ma interesez.

quote:Originally posted by CryssUK

Salut!Desi am locuit si eu o perioada lunga de timp in Iasi si pt mine acest oras inseamna acasa, de multe ori am ocolit din oboseala sau lene acest subiect.Acum , se pare ca am nevoie de voi sa ma ajutati sa imi dati un sfat.Promit sa revin pe acest subiect, nu numai la nevoie!Astazi sunt f trista pt ca am aflat ca tatal meu e internat la Spitalul de Pneumologie din Iasi si se afla intr-o situatie f complicata. Este fumator inrait de vreo 35 de ani.Fumeaza cate 2 pachete de Carpati pe zi. A incercat cu tigari usoare.Nici Kent nu fumeaza ca zice ca nu simte nimic.OffffAcum i s-a descoperit o pata pe plamani in urma analizelor.Imi inchipui ca nu e numai o pata ...Maine tb sa faca biopsie si apoi tomografie.el saracu e f depresiv ,nu prea vb cu nimeni si probabil va tb sa se pensioneze ca nu se simtea bine de multa vreme.As vrea sa va intreb daca stiti cate ceva de Prof Dr Arama (in supravegherea caruia este acum) si Prof dr Aldea, cel la care intentioneaza sa mearga de acum incolo.Cel din urma dr i-a fost recomandat de o cunostinta.Daca stiti ceva de oricare dintre ei, va rog sa imi spuneti si mie.Ma intereseaza sa fie buni profesionisti si sa nu aiba in vedere numai banii.Maine o sa sun iar acasa sa vad ce mai pot afla.Va mai intreb ceva : am un nr vechi de telefon al D-lui Dumitru Calina(renumit pt tratamentul cu spanz), dar nr-ul nu este cel corect(232121).Stie cineva cum si unde il pot gasi pe acest domn?Va multumesc mult!Pup,Cristinahttp://site.neogen.ro/liviu.ungureanu/files/ps_despre.htmlAjutati un OM sa traiasca!

id="red">
id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu am auzit nimic de medicii pomeniti de tine.

Elena, mai vorbim vineri, caci am primit o invitatie de la sora-mea sa merg la Tecuci caci ciresele de mai s-au copt, si ma bate un gand...Vineri ma hotarasc. Nasol este ca acum sunt in mutari cu toate de la firma si...nu stiu cum si cand termin. Offf...

 

Azi am vorbit din nou cu Matei si mi s-a rupt sufletul. Mi-a spus "Mami vino sa ma iei acasa la tine...", e drept ca spoacra-mea sufla..."mai incolo" si tot mi-a povestt cum a dat de mancare la caprita, la oita, etc..., dar la sfarsit iar a spus de la el "Haide mami, vii?" . Imi vine sa plang si ma concider o mama rea, dar ii este bine acolo la aer curat. Aseara era asa liniste in casa, nu se invartea nimeni prin asa, nu cerea nimeni apa sau ceai... Deja mi s-a facut un dor nebun, dar sper sa mai rezist o saptamana.

 

Va pup,

Gabreila si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu te consideri mama denaturata dupa citeva zile de lasat copii la bunici, atunci io care i-am uitat[:D] acolo cum mai sunt?! Si apoi ai tu vaci, oite si alte cele?[:o)]

quote:Originally posted by GabrielaG

Cristina, nu am auzit nimic de medicii pomeniti de tine.Elena, mai vorbim vineri, caci am primit o invitatie de la sora-mea sa merg la Tecuci caci ciresele de mai s-au copt, si ma bate un gand...Vineri ma hotarasc. Nasol este ca acum sunt in mutari cu toate de la firma si...nu stiu cum si cand termin. Offf... Azi am vorbit din nou cu Matei si mi s-a rupt sufletul. Mi-a spus "Mami vino sa ma iei acasa la tine...", e drept ca spoacra-mea sufla..."mai incolo" si tot mi-a povestt cum a dat de mancare la caprita, la oita, etc..., dar la sfarsit iar a spus de la el "Haide mami, vii?" . Imi vine sa plang si ma concider o mama rea, dar ii este bine acolo la aer curat. Aseara era asa liniste in casa, nu se invartea nimeni prin asa, nu cerea nimeni apa sau ceai... Deja mi s-a facut un dor nebun, dar sper sa mai rezist o saptamana. Va pup, Gabreila si baietii


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, iaca ce-am citit eu in ziarul Ziua de Iasi de azi:

"În cadrul spectacolului, organizatorii i-au avut ca invitati pe Mircea Vintila si pe Florin Sasarman, care au reusit sa îi faca pe studentii participanti sa ceara foarte multe bis-uri. În seara aceasta, numita seara rock, în clubul Sundays invitati speciali sunt cei de la trupa Iris."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...