Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI (13)


Recommended Posts

Noi am inceput gradinita de marti .

Azi s-a suparat copilul pe mine ca am zorit-o putin cu plecatul la gradinita si a uitat sa "zambesc la tati!" Drept pentru care ,a mers botoasa si a spus la educatoare ca-i suparata pe mine.

 

Ieri am fost in Dacia la cumnata-mea si-am iesit intr-un parculet de langa Posta cu copiii si biciclete,prima oara anul acesta.Catalina nu stie sa pedaleze decat inapoi,si a fost un chin sa-i explic ca daca vrea sa si inainteze ar trebui sa pedaleze si spre inainte...Ea saraca ii dadea inainte cu certatul bicicletei ca nu vrea sa mearga!

A trebuit sa merg pe langa ea sa-i indrept ghidonul,sa o trag si s-o imping...asa ca m-am procopsit aseara c-o durere de sale...de plangeam in pumni.Nu-mi mai trebuie plimbare cu copil cu bicicleta!

 

Noi de Paste am fost la inviere la Manastirea Frumoasa,duminica am fost in vizita si-am primit musafiri pe seara,luni am avut o iesire nereusita la pescuit+gratar ca ne-a fugarit o ploaie,iar marti am inceput serviciul(tati) si gradinita,asa ca am revenit la normal.A trecut prea repede parca anul acesta Pastele...

 

Adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cristina, citind mesajul tau m-a busit rasul: nu mi te imaginez deloc isterica [:-)))]

Bine c-ai recuperat bicicleta, asta e tot ce conteaza.

 

Gabriela, noi am fost plecati la parinti, in Botosani, asa ca nu am gatit nimic.

M-am asezat, ca cc cucoanele, la masa, n-am spalat nici un vas si m-am simtit tare bine!!!

 

Carmenid="brown"> si[copil]Iustinid="blue"> (5.06.2004)id="navy">

Album Iustin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

As avea si eu o intrebare,avem si alte alternative la McDonald's cumva pentru ziua a de nastere a unui copil de 8 ani?Luna viitoare trebuie sa-i fac ziua pustiului meu,nascut in iulie dealtfel,dar trebuie sa prindem colegii sa nu plece in vacanta,asa ca trebuie s-o facem cu o luna mai devreme.Mie nu-mi prea place la McDonald's,dar nu stiu daca am alte alternative.

 

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)

 

 

http://community.webshots.com/user/ingridmavru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamicilor,

asa va sa zica palmyrah...zdravana patania@bine ca sa terminat cu recuperarea ''automobilului''.

am patit si eu o faza cu putin timp in urma.eram cu fiul meu ,cumparam paine de la un chiosc,si in timp ce puneam painea in sacosa,vad ca apar 2tiganci(una cu copilul inm fasa),dar geanta mea ramasese putin desfacuta cum luasem banii . si alea 2 stateu acolo langa toneta,mai fetleor asa mi--a trecut doedata prin mintemca astea nu stau ele degeaba..si amintindu--mi ca geanta mea era putin desfacuta...

ma uit si eu deodata direct in ochii lor si zic:da imediat ce mi--ai luat,ca acuma chem politia!!!si fetelor,o vad pe una ca scoate mobilul meu de sub copil....credeti--ma ca am simtit un nod mare in gat!!!!si mai zic idioatele:te rog nu fa scandal...si doamne de socul ala n--am putut zice decat:ca meritati toate care furati sa fiti inchise si sa va ramana copilasii astia pe strazi!

ele oricum si-au luat talpasita...

 

frumoase intamplari,nu?

 

va doresc sanatate multa si poate ne vom intalni in vreo zi[il]

 

gulshan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rosa,

Eu am fost cu juniorul(adica seniorul de 7 ani) meu la Mall, la Kids Land, acum pe 17 aprilie. Am povestit despre tot la topicul nostru, al iesencelor, nr 12. A fost frumos in general...se putea si mai bine la unele aspecte. Oricum copiii s-au distrat copios, pizza a fost foarte gustoasa, tortul la fel.

Pupici,

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, eu sunt activa pe forum, dar pe la alte subiecte [:D]

Iustin e bine, peste o luna face un anisor (ce-a trecut timpul), merge destul de bine tinut de manuta si ma roteste prin casa de ametesc.

 

Tu cum te simti?

Mihnea cu ce se mai lauda? [pup]

 

Carmenid="brown"> si[copil]Iustinid="blue"> (5.06.2004)id="navy">

Album Iustin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by GabrielaG

Rosa,Eu am fost cu juniorul(adica seniorul de 7 ani) meu la Mall, la Kids Land, acum pe 17 aprilie. Am povestit despre tot la topicul nostru, al iesencelor, nr 12. A fost frumos in general...se putea si mai bine la unele aspecte. Oricum copiii s-au distrat copios, pizza a fost foarte gustoasa, tortul la fel.Pupici,Gabriela si baietii


id="quote">id="quote">Multumesc pentru raspuns,Gabriela.Eu credeam ca acolo e numai pentru copii micuti,de asta nici n-am luat in calcul varianta asta.Dar preturile cum sunt acolo?Ca nici n-as vrea sa dezechilibrez bugetul familiei.Si ai facut rezervare cu mult timp inainte?• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)http://community.webshots.com/user/ingridmavru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut cu dragoste, tot din Iasi!

am tot cautat subiecte pe forum si pot sa spun ca asta mi-a incalzit inima. Sunt aproape uimita cum oameni, care nu se cunosc, se ajuta intre ei.

Eu sunt o aspiranta la statutul de "mamici" - daca s-ar putea si de ianuarie 2006 as fi in culmea fericirii - si ma bucur enorm pentru cele care au sau vor avea copii. Am vazut cateva albume - aveti copii super!! Sa va bucurati de ei si sa fie sanatosi, la fel si voi fetelor.

dana7mi id="red"> cred ca vorbesti de dna Teo care a avut salon in Continental. Acum are un salon in Piata Unirii, unde este Net Turism ; de fapt alaturi, urci niste trepte si in fata este salonul ei.

gabrielaGid="red"> daca aflu ceva de un spatiu te anunt. Voi mai intreba si pe prietenele mele - stiu ca una are spatiu inchiriat la Sinta.

acviid="red">tu vrei sa nu mai lucrezi in domeniul tau? Eu am vazut, acum o luna cred, anunturi de angajare la Niki Fashion. cine stie, daca le trimiti un cv poate reusesti.

va [pup] pe toate si o noua saptamana buna!!

 

RIQLIK

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...