Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ptr.cine a nascut la Polizu-va rog un sfat


Recommended Posts

Am o sora care trebuie sa nasca in curand. Noi nu suntem din Bucuresti, dar in oras aici (Ploiesti) acorda consultatii un medic la care se duce si sora mea, medic care e de la Polizu. Ea ar vrea sa nasca acolo ,normal , nu cezariana(medicul i-a promis ca o asista la nastere).Ar vrea si ea sa stie cam ce conditii sunt, si mai ales cam de cati bani sa se pregateasca ca sa nasca la Polizu.Poate ne dati un sfat , cum sunt conditiile acolo si cam cat ati dat voi la medic si la asistente ptr. nastere normala .Binenteles ca nimeni nu iti cere, dar suntem constiente ca trebuie sa dai si tu ca tot omul,nu? Astept raspuns urgent,mai ales ca eu nu stiu ce sfat sa-i dau, ptr.ca ,eu l-am nascut pe Sergiu aici la Ploiesti.Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna!

 

Eu nu stiu mai nimic despre Polizu, insa chiar astazi am fost la ginecoloaga mea, la o ecografie si a venit vorba de acest spital. Mi-a spus ca a fost acolo la un examen si a ramas ingrozita de ce conditii sunt si ce mizerie este! Asata in conditiile in care Giulestiul unde lucreaza ea, mie mi se pare groaznic. Deci, sa inteleg ca acolo e mai rau!

 

Multi pupici si nastere usoara!

 

 

Claudia, Matei (15.12.2003) si bb din burtica +20 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos nu va mai dati cu parerea din auzite, ca speriati lumea degeaba....a zis cutare si a facut nu stiu cine nu stiu ce...

eu cred ca e mai bine sa va ducet iacolo si sa va convingeti!!!!

eu una am fost relativ multumita de conditii, asta in situatia in care se putea si mai bine la polizu, doar ca era f aglomerat si nu am prins o rezerva cu baie in camera.

exista sali de nastere individuale si stai cu bebe in camera. spitalul este si renovat si cu saloane nerenovate.

conteaza ce vrea sora ta...

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la polizu in iunie anul trecut

Sunt multumita de spital.E curat asistentele sunt de treaba,mai ales daca dai dar si daca nu dai isi fac treaba.

Eu am fost pina la 35 de saptamani la Giulesti si am fugit de acolo si de doctor si de spital imi dadea o stare de pesimism.

E bine daca prinde rezerva cu baie.Acolo am stat eu.Are un pat frigider,masa,un fotoliu si baie.Mama mea a stat cu mine toate 5 zile cat am stat in spital.Conteaza enorm de mult primele zile un ajutor mai ales ca bebelu sta cu tine.

Daca cotizezi la asistenta sefa poate apucati o camera.Mergeti mai inainte sa "rezervati"adica dischutati deschis cu asistentele asa se poarta.

Multa sanatate si nastere usoara sorei.

 

 

Laureta si [copil]Inisaid="red"> mica (10 iunie 2004)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...