Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (8)


Recommended Posts

Iri mai dureaza sa obtin un job,pe calea pe care am ales-o .Daca vreau imediat imi gaseste vanzatoare dar profit si eu de situatie sa fac ceva mai bun,ca apoi numai pe vanzatoare o duc. Acum vreau secretara,pt ca e polivalenta si pot sa-mi dau seama ce-mi place mai mult,ca n-am idee.

Ia sa citesc eu la Apetit sexual[neand].Pai n-are voie omul sa aiba o parere diferita?Sa stii ca si mie imi place sa dau bir cu fugitii[:D] in loc sa stau sa ma cert sau sa explic ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor,[il]m-am inscris pe un site de intalniri acum vre-o saptamana si am primit 15 raspunsuri,barbati care sunt interesati sa ma cunoasca.Majoritatea peste 30 de ani.Am spus ca vreau prietenie mai mult ,contact pe internet..poate imi gasesc jumatatea.Numai ca mi-e rusine sa ii contactez,ce sa le spun,nu am incredere in mine deloc. Doar nu e fata-n fata,pot sa spun ce vreau.

Acum ma inteleg cu al meu barbat,dar nu se stie niciodata,las lista sa curga,i-am pus si foto,sa aiba succes.

 

Asa de bine ma simt ca mai au barbatii ochi si pt mine[hippi]

 

Am uitat sa va spun,am vazut ultimul film al Juliei Roberts-Closer. Cati ani are? A slabit si asa urat ii sta..[xx(]E si blonda,ridata,cu ochii adanc in orbite. Si m-am hotarat eu ca acum e momentul sa fiu slaba si blonda ,ca mai tarziu rau o sa-mi mai stea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, nici mie nu imi plac disputele, motiv pentru care nu postez decat pe unde nu e rost de scandal[:D], ca daca vad ma indispun de numa!

Iri, cu ajutorul lui Syd sper sa scap de problema pentur o perioada, uite ce ii trimit, un buchet mare de[flo][flo][flo]!

Ca sa vedeti de ce sunt dependenta de DC, si de voi, mai ales! Ca ne sustinem aici la de toate! Eu asta simt!

Si tare ma bucur ca sunteti adevarate![:D]

Multi pupici, Elena

PS. Inca sunt la munca[bang], scriu deseara!

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor ! [pup]

Emaid="purple">, m-am simtit bine, nici nu se putea altfel ! Intotdeauna ma simt bine in compania prietenelor mele. [bis]

Cristinuca mea, greu a vrut sa plecam acasa. Ar mai fi stat sa se joace cu Bogdan. I-a dat Bogdan niste surprize din pungile cu snack-uri si asa era de incantata ca a adormit cu ele in manuta. [nani]

Spor la treaba, Ema ! [biz]

Elenaid="purple">, insanatosire grabnica ! [pup] Nu poti vorbi, ce microb ai ?

sydid="purple">, se intrevede o imbunatatire a relatiei ! [:)] Ce inseamna sa fii mai activ, sa nu stai numai in casa, sa vezi de copil si treburile casei ! Devi mai atractiv ! [bis]

Cat despre partea cu site-ul acela unde te-ai inscris, ai grija ce-ti doresti, sa nu primesti mai mult decat poti duce, pana la urma ! [;)]

Carmenid="purple">, si-a mai revenit micuta ta ? [pup]

Miraid="purple">, ce de scorpioni in familia voastra ! Va cunoasteti bine, cel putin ! [;)]

Monicaid="purple">, bafta cu toate cele pt. casa ! Cred ca e visul oricui sa locuiasca la casa cu o gradina de flori, loc de joaca pt. copii, camere destule, o bucatarie spatioasa, o sufragerie doar sufragerie... si un leagan pe veranda. [9cer]

Irinaid="purple">, scrie numai unde iti face placere. Eu asa fac ! [:D]

Ce mai face mititica ta ? [pup]

Va pup si va doresc o seara cat mai placuta ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am spus si lui de site.Tocmai am primit un raspuns,ce [}:)] fac acolo ca e pt intalniri!!! I-am spus ca voiam sa-mi fac prieteni ,ca acum doua saptamanai nu dadea doi lei pe mine. Acum o iesi cu cearta..nu stiu..asa sunt eu sado[:D],dar aveam chef sa stie.Ca nu e singurul barbat si ca-mi pot gasi altul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragel mele,

 

urmeaza din nou epistola lunga si plictisitoare...

 

syd draga, mi-a mai zis o prietena odata ca eu am timp sa fac atatea, si ea nu,ea fiind in aceeasi situatie cu a mea, adica sotior,slujba si cam atat. Si i-am zis ca fac timp pentru toate, ce sa fac, ca aud de peste tot ca dupa ce vine al mic adio timp [:)]. In plus dorm putin, desi am inteles ca dupa ce vine piticul si de la somn pot sa imi iau adio. Din punctul asta de vedere sunt tare ciudata.

Am perioade (si multe am avut in studentie si liceu) in care ma simt asa de bine ca renuntla somn, ca mi se pare ca daca o sa dorm o sa pierd ceva foarte interesant din viata mea [:)]

In tinerete era mai usor de facut asta, acu' imi pun ceasul sa sune...ma culc sa zicem la 4 noaptea (ei nu tot timpul, doar daca sunt in perioade hiperactive, in rest dorm normal 6 ore pe noapte, dupa chefuri 8 si chiar 10) si imi pun ceasul sa ma trezeasca la 8, asta fiind perioada considerata neproductiva [:)]. In uikendul asta cum mergem la castel, nu cred ca vreau sa dorm...sa profit de tot luxul de acolo, sper sa fie.

Termin slujba la 6, fug acasa, pe bicicleta, bagam la ghiozdan...papica...si apoi fugim la balta,fitness sau ce o mai fi, sau citim, povestim, jucam scrabble, canasta, orice...chiar ceva pe comp.

Undeva pe la 10 seara ma apuca cheful de facut mancarea, asa ca ma apuc sa o fac (si daca fac si painea ma tine o vesnicie). Dupa ce termin fug in pat si mai bag doua x-uri pe goblen (stiu ca e activitate de batran, da acu' asta a venit peste mine). Va povestesc eu imediat despre hobbyurile astea ale mele de om invarsta (asa imi zic unii ca ar fi). Tot in zona asta navighez pe canalele tv-ului sa aud ceva, Cristi probabil acu' citeste presa de maine pe net. Apoi vine si el la pat, se mai intampla probabil una alta, chestiune care mie imi ia complect somnul si ma umple cumva de energie...asa ca pana adorm mai bag nasul intr-o carte sau ma mai uit la un film ceva.

 

Hobby-uri:

In general sunt cele care se refera la a produce ceva din manutza mea...

Prin urmare brodez...am vreo 6 fete de masa, frumos brodate si gata patate de musafiri dragi [:)].Motiv necesar si suficient sa mai fac si alte fete de masa. Evident ca am cerc pe care sa imi pun materialul, diverse ace si ate...bla, bla...

 

Apoi tricotez, si se pare ca fac lucruri interesante, ca nu prea imi place sa fac treburi normale (exemplu pulovar drept in toate partile fara nici un fel de model, culoare ciudata...) in acest sens eu am remarcat ca in general scorpionilor nu le plac lucrurile monotone si ca trebuie musai sa fie putin complicata treaba [:)]. Cu tricotatul

se pot face asa multe si in tara asta e superb ca gasesc o multime de tipuri de fire de care nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca se fac..

 

Fac goblen, sa nu credeti ca flori, lacuri, munti...nu, proiectul actual e de a transpune pe panza cu cruciulite masina de formula 1, design facut de Cristi, folosita de el la un joc de-a lui online.

 

Gatit, asta am mai zis imi place enorm sa ma joc cu ce am prin bucatarie...aseara de exemplu mi-am facut fondant ca sa modelez flori de zahar. Defapt ideea era sa modelez o femeie, dar cum fondantul pentru femeie l-am amestecat cu cacao se pare ca i-am stricat ceva la structura si nu l-am putut folosii ca lumea, se topea femeia vazand cu ochii [:)] prin urmare am ramas la flori si fluturi din restul de fondant. Credeti ca am nevoie de asta? Nu, sau nu inca, da' se pastreaza la cutie...

 

Prin iarna am descoperit un nou hobby, asta pentru ca s-a deschis un magazin din ala cu diverse margelute, perlute, cristale, scule si prostioare de facut bijuterii. De atunci m-am ales cu un set de cercei, "gatuitoare", bratara, din margelute verzi cu fir auriu. Un set de aceleasi lucru alt model pe albastru...Urmeaza bordo...

 

Mai nou se pare ca cresc flori, desi eu eram ferm convinsa ca sunt antitalent...

 

De regula nu le fac pe toate odata nu va speriati [:)]. Gatitul e permanent, ca secundare acu' sunt florile si goblenul.

 

Si imi doresc extrem de mult sa invat odata si odata sa folosesc o masina de cusut si sa iasa din treaba asta ceva util si frumos. Dar habar nu am de unde sa incep. E clar ca tre' sa imi cumpar o masina, dar tre' sa am si un plan de bataie, ca altfel de ce cumpar monstrul si il aduc in casa. Am vazut masini la second super ieftine...da' de unde trebuie sa incep???

 

Gata nu va mai plictisesc...

 

Din ciclul, sa ne cunoastem mai bine:

Voi ce hobby-uri aveti?

 

Va doresc o seara placuta si va pup pe toate!!![flo] [pup]

 

Esme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou!

Ma distrezi Syd[:D], imi amintesti de cum l-am cunoscut pe barbat'miu, si am ramas inscrisa pe site-ul de matrimoniale cu pricina ca nu se sterge contul. Am modificat datele si... sa vezi ca primesc mai multe mesaje decat inainte de a ma marita. Si cu propuneri decente... insa nu ii spun lui ca face aiurea, chiar daca stie ca eu imi vad de treaba si dau ignore la toate. Eu nu mai am energie sa raspund la astea, insa uneori ma atinge placut la orgoliu cate un mesaj dragut primit de la cine stie ce necunoscut[:D]! Recunosc in ce ai scris: si eu sunt sado-maso uneori si imi provoc dispute gratuite cu sotul!

Nina, nu pot vorbi si azi am vorbit cu seful numai pe messenger, ca sa ne intelegem... Microbul trebuie cautat, dar cine mai are vreme...

Ema, eu mai am de facut treaba[bang] si maine il aduc si pe Jorje acasa, plus ca poimaine e onomastica berbantilor din famelie: George si sotul e si Gheorghe... asa ca am de pregatit ceva. M-am gandit sa fac clatite cu ciuperci... si peste si... mai vad eu! Vii peste munti la Suceava?[:D]

Mai fetelor, dar pe unde mai sunt restul scorpiutzelor? Mai ales Alina nu a intrat de mult!

Eu va pup pe toate, ma apuc acum un pic de curat si poate vine cheful de mai mult!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esme, am vazut ca ai postat acum!

Hobbyuri? Cu carul... in timp ce ascult muzica sa fac de toate, daca am muzica in casa, dantzuitoare, am chef de curat, de gatit, de mancat[:D]! Si PC-ul e mare hobby, mai ales sa marinaresc pe net, te miri ce ma apuca, ce vreau sa caut si uit de mine.

Iar sa stau sa ma joc cu bebe e cel mai mare hobby, cand il am acasa lumea plina, nu mai am nevoie de nimic!

Cu brodatul si crosetatul am avut o perioada mare de lucru, tare imi placea. M-a reapucat cheful cand era George micutz si i-am facut o bluza tare faina. Insa acum nu ma mai lasa, daca m-ar vedea jale ar fi!

La bucatarie nu mai imi place asa de mult ca altadata, dar cand am chef fac multe bunatati, din te miri ce. Asa le nimeresc, cred!

Acum chiar fug, sa nu ma paraseasca barbatul ca stau aici![:D]

Pup, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor, am intrat si eu sa vad ce mai faceti si sa va citesc. noi i-am facut vaccinul lui ruxi astazi(cel de 4 luni) si a cam urlacit saracutza dar acum vad ca s-a mai calmat. mai rau e ca a inceput sa faca figuri la mancare...nu mai vrea lapte cu biberonul...tiiipa cat o tine gura...trebuie sa o las chiar sa rabde rau de foame ca sa-l manance cu pofta...asa la 4-5 ore cat ar fii normal...nu mai vrea si pace...sa manance.

am iesit afara si acum doarme, in seara asta nu-i fac baitza...sper sa nu faca febra.

syd, bravo mama...tachineaza-l cat poti...insa nu intinde coarda tocmai acum cand va intelegeti bine...pastreaza asul din maeca pentru zile negre.

elena, o sa fie petrecere mare la voi peste 2 zile de sf gheorghe....ce la pregatesti bun baietzilor tai?

eu imi serbez ziua celui de-al doilea nume imediat dupa sf gh....in fiecare an.

zilele trecute imi facuserati o mmaaaare pofta de salam de biscuiti dar nu am reusit sa-mi fac si i-am tot zis sotzului meu de salam de biscuiti si ce credeti...astazi a venit cu 6 batoane de salam de biscuiti, scrie pe ele de post...fff bune, cumparate de la un super market...si cu toata cura mea de slabire am bagat in mine 2 batoane de m-am saturat si m-am umflat hi hi...promit ca maine nu mai mananc asa de mult.

esme...eu am obosit numai cititnd cate activitati faci tu...daramite sa le mai si fac hi hi...bravo tie ca esti asa activa.

anina, piticasigogosica, ema, miraklucker...si daca am uitat pe cineva nu ma altoiti...va pup pe toate si va doresc o seara placuta alaturi de familiile voastre.[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esme si mie imi plac lucrurile manuale dar nu crosetat mai degraba chestii de barbati,sa repar,etc.

 

Nina,cred ca ai avut dreptate cu site-ul.Am avut o cearta cu al meu la telefon[bruta],ca nu-i place sa mai scrie ,ca pierde timpul.Cand am vazut raspunsurile am zambit si m-am simtit si eu curtizata de departe.Chiar daca era doar o formula unica,ca i-ar interesa persoana mea.Barbatul meu cica sunt doar intalniri de-o seara,numai pt[xinpat].Ca n-am ce cauta acolo,ca nu sunt singura,necasatorita,ca l-am jignit.Ca nu iesim impreuna pt ca m-am ingrasat,aici m-a jignit el.Ca de-asta nu-mi mai da atentie.Ca nu sunt femeie de casa,etc ..vechituri ce ies mereu la suprafata.

Ca nu i s-a parut nostim,el n-are chef de gluma,Ca vreau doar sa-l enervez,cand mergea mai bine,caut probleme. Chiar nu era serios,ca altfel nu-i spuneam[;)]Ce circ mi-a facut..Iar voia sa ma trimita acasa,s-a razgandit.

Ca prieteni barbati nu exista si pe viitor n-am voie sa ies cu colegii ,ca nu sunt singura.Numai cu el,daca nu acasa.Si cu el daca arat bine.

 

In seara asta nu vrea sa intre,l-am dezgustat ,zice el,ii vine sa vomite.Eu voiam sa-i arat ca alti barbati pot sa se uite la mine ,in caz ca el uita.Si cum afara nu ies,din casa n-am cum sa cunosc,decat prin internet.Dar sincer nu ma vad dandu-mi intalnire pe ascuns,chiar daca termin cu el,as face o pauza de barbati.A prins-o rau.Tot ce i-am spus a prins rau. El vede lucrurile altfel iar eu n-am voie sa fac de capul meu,sa ascult ce spune,ca el stie mai bine.Ca eu nu stiu nimic si fac numai prostii.De parca nu asa se invata.

 

Mereu spune ca -l iau de prost,ca-mi bat joc de el si nu inteleg de ce,chiar nu-i intentia mea. Eu vad mai bine ca nu suntem bine impreuna si-mi mai dau cu parerea ca dk nu merge ,trebuie terminat.Ca-l bag in pamant.Dar de ce nu renunta daca e asa de greu?De ce-si bate capul cu mine,ca oricum nu sunt pe asteptarile lui?Si discutia o sa se reia,peste o saptamana,o luna ,un an.Si nu vad ameliorare ,vrea sa ma schimbe ,sa -mi tin gura,sa fac ca el.Si sunt incapatanata.Cred ca si eu am dreptate in felul meu.Nu zic ca e prost ci doar ca avem opinii diferite care trebuie respectate.

 

Sunt prinsa intr-un cerc vicios,care dureaza de mult si nu mai vad iesirea.Cum o fi mai bine?Sunt in stare sa ma schimb pt el,merita?Si e de ajuns?Or sa se termine reprosurile?Am vazut ca e dragut cand si eu sunt mai increzatoare.Dar am cautat zazanie.Eu credeam ca putem discuta de toate,fara secret si uite ca-l iau de prost. El spune ca nu se poate discuta cu mine,ca in plus nu stiu sa vorbesc,ca tac si-apoi spun totul de-a drepul.

 

Dumnezeu mai stie si cu noi. De data asta m-am suparat si pe el niciodata nu l-am auzit tipand asa la mine.Daca ar fi fost langa mine,m-ar fi trosnit.Eu tot sper ca exista un barbat care mi se potriveste mai bine,daca reusesc vreodata sa ma desprind de el.

 

Buna lectura fetelor.Cateodata lucrurile sunt simple si ne place sa le complicam.Cine sa ma mai inteleaga..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...