Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!! (32)


Recommended Posts

ana68,stralucitor1 bine ati venit !

Stralucitor cand am citit ca toata inima ta e aici in Constanta si vazand unde esti acum chiar ma gandeam ca si o parte din inima mea a ramas in Italia.Sper sa fii inconjurata de oameni minunati asa cum am avut si noi parte.

Tania,Mariuca este bine.A venit si la ea iepurasul si a fost foarte incantata de momentele acestor zile de sarbatoare.Bucuria mare a fost ca a primit un Pluto dar ea la botezat din start Biduu(adica Scooby-Doo).Nu se mai dezlipeste de el nici cand doarme."Ia" multumim!!!

va pupam !![pup]Pe maine!

 

 

Cristina si[copil] Mariuca

Povestea nasterii

Poze noi pentru voiid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor!

 

Bine ati venit stralucitor1 si Ana68!

 

Eu sunt tot acasa, dupa cum observati [:D]. Stau ca pe ghimpi. Imi fac mii de griji. Sper ca bb e bine in burtica, pt. c amisca din ce in c emai putin. Stiu c aspre sfarsit nu prea mai are loc, dar acum mai mult se intinde. Sper sa fie o ultima grija d egraviduta. Abia astept sa il tin in brate si sa stiu ca e sanatos.

 

Va pupam

Cornelia [gravi] (38 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Zilele astea mi-a fost dor de voi dar nu prea am stat pe acasa, ca avem multa lume de vizitat si la multe mese de stat asa ca...

Loreen, sa iti traiasca mica minune, sa fie sanatoasa si sa va aduca bucurii nenumarate. in legatura cu furia laptelui, ti-a zis bine cineva: muls inainte de supt putin, pus bb la san sai apoi muls si golit sanul.

Mygirl imi pare rau de ce i s-a intamplat sotului. Esti o curajoasa. Eu nici nu vreau sa ma gandesc cum faceam daca patea al meu sot asta inainte de a naste...

Cornelia iti tin pumnii sa vii, ca si Loreen, sa ne spui ca totul este bine.

Avem si noi poze noi daca vreti sa ne vedeti...

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hristos a inviat!

si sper ca ati petrecut bine si v-ati distrat alaturi de familie.

 

 

loreen,

 

eu pana la vreo 3 saptamani imi mulgeam tot timpul si mai aleas noapte era mai rau, mai puneam compresii cu apa rece (nu f. rece) dar eu il aruncam lapticul imi parea rau dar preferam sa pun fetitza sa suga ca oricum lapte iti vine

ai grija la sfarcuri sa nu se irite

in privinta alimentatiei:cum mamele sunt diferite asha este diferita si alimentatia

eu nu am avut nimik daca am mancat fasole, varza, si cruditati.

totul e sa fie cu moderatie si am baut si beau f. multa apa

contrar celor spuse de altii brau numai apa minerala borsec, biborteni cu magneziu, toate cu acid, dar e posibil sa nu imi faca rau ptr ca asha am baut si mancat mereu

cred ca ideea e ca trebuie sa observi ce iti face bine tie si lu bebe.

 

jone

 

tot inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Cornelia

Eu sunt tot acasa, dupa cum observati [:D]. Stau ca pe ghimpi. Imi fac mii de griji. Sper ca bb e bine in burtica, pt. c amisca din ce in c emai putin. Stiu c aspre sfarsit nu prea mai are loc, dar acum mai mult se intinde. Sper sa fie o ultima grija d egraviduta. Abia astept sa il tin in brate si sa stiu ca e sanatos.


id="quote">id="quote">

 

dormi bine ca sa fi odihnita si nu-ti mai face griji.o sa fie bine. [pup][pup][pup]

 

***********************

ooooo....aceste cuvinte ne doare!

http://community.webshots.com/user/s_b2702

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Cornelia

Buna fetelor!Eu sunt tot acasa, dupa cum observati....


id="quote">id="quote">Hai Cornelush ca doar nu esti pentru prima data MAMI!!!!! Curaj si incredere![pup]Racushoarele Cristina[indecis]&id="size4"> [:p] Alexia id="Comic Sans MS">id="size2">id="teal">crixia@gmail.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la tanti dr. sa ne cantarim ca doar am facut o saptamana. De fapt habar nu avea dr. ce greutate ar avea ca la externare nu au cantarit-o. Avem fabuloasa greutate de 2,900 gr, adica cica am luat cam 300 de grame...Pai sa ia ca s-a crucit dr. ce lapte am. Gras si mult. Asa ca dam in continuare la muls si facem provizii la frigider pana ii trece icterul ca sa manace si ea cum trebuie nu cu pauze si hopuri.

De mancat nu pot cruditati ca face Delia diaree.Si nici smantana...Doar gatit totul...si am o pauza de memorie...

 

Cornelia te inteleg foarte bine prin ce treci. La fel ma gandeam si eu...De ce misca asa putin, daca nu este ceva acum la final...Apoi in noaptea dinainte am zis ca mor de frica.Cand mi-am luat la revedere de la Bianca ma pocnise plansul si am tinut-o intr-un bocet pana la spital.Cel mai groaznic a fost in sala de travaliu pana mi-a facut mialginul. Eram singura, ca nu da voie la nimeni dintre apartinatori, unele urlau altele ragneau, si ma simteam parasita...

Fi tare oricum dureaza mai putin decat la prima iar apoi ai sa vezi daca nu te minunezi zilnic cum de ai trecut si peste asta...

Iti doresc sa ai parte de o nastere cel putin la fel de usoara ca a mea...

 

Loreen, Bianca(15.10.96) si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat !... si la mine.

 

Loreen, felicitari si sa fie sanatoasa si norocoasa micutza nou nascuta !

 

Ana 68, Stralucitor 1, bine ati venit, sper c-o sa ne vizitati cat mai des. La Constanta s-a facut cald si frumos dar in noaptea de Inviere a fost umezeala si a plouat, drept pentru care n-am avut tragere de inima sa ma duc la biserica.

Ieri am fost pe malul marii de dimineata si era apa limpede si fara nici un val, ca o balta imensa, oamenii se plimbau, se pupau, faceau jogging, stateau lungiti pe nisip, care mai imbracati, care mai la pielea goala...

Noi am cules scoici si melci si le-am arangat acasa intr-o vaza in care aveam un bambus.

 

 

Laura - mama lui Vlad

 

http://community.webshots.com/user/vladut111

 

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Va multumesc pt. incurajari.

 

Crixia, pai tocmai pt. ca am o idee la ce s ama astept, sunt asa de speriata [:D].

 

Maine implinesc 39 de saptamani si e chiar ziua in care se nastea Maria, deci de maine in colo, chiar ca nu mai am rabdare [:)].

 

Loreen, mi-e o groaza de momentul despartirii de Maria, deja am facut ceva crize, doar la gandul asta. Parca as pleca la razboi... Multe kg inainte Deliei [pup]! Este bine ca ai lapte. Ma gandesc, ca usor - usor o s ava obisnuiti si cu suptul.

 

Liris, cu somnul, e mai greu, ca la cat sunt eu de somnoroasa de obicei, acum fac mai mult nopti albe.

 

Va pup!

Cornelia [gravi] (38 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...