Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!! (32)


Recommended Posts

A, si inca o faza tragi-comica...daca il las sa planga il aud printre suspine "de ce plangi???""de ce plangi dadid?"...cu toti nervii mei rad de sare camasa pe mine!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sanzi, EU NU POT MAINE, propun pt. mers la Cornelush si Stefanel ziua de VINERI , ora 16.00, la flori la spital, pe coltz. Maine tre sa fiu neaparat de la 4 la 6 p.m. la un curs de italiana, de'... acu' avem patroni broscari la job...[:D].

 

Haide plizzz, sa ramana pe vineri, vreti ?

 

Sanzi, mama mea il duce si il ia pe Vlad, eu plec la 7 la slujba si ma intorc la 16, deci n-am cum sa ma ocup de dus-adus la/de la gradi.

Dar cred ca o sa ne vedem la serbare. Depinde si cand fixeaza Miss Noha serbarea, ca noi pe 29 mai (pica duminica) plecam la 'Stanbul pt. 10 zile. Sper s-o puna sambata, pe 28. Hai te pup !

 

Pupi-pupi tuturor si scrieti care puteti veni vineri la 16, da ?

 

Laura - mama lui Vlad

 

http://community.webshots.com/user/vladut111

 

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

Uite ca a trecut si prima sarbatoare de Paste din viata Dariei…Cand imi amintesc cat de repede au trecut cele 9 luni de sarcina, parca nu imi vine sa cred…Maine, Daria are deja o luna. Parca ieri am venit de la maternitate si tot numaram zilele si ma intrebam daca fac bine ce fac cu ea, daca e totul in regula…E cumintica, nu plange decat daca ii este foame si atunci o face foarte vehement, se impune de numa’. Mai are si stari de agitaie din cauza colicilor si mai are si zile cand nu prea doarme cat trebuie.

Ce ma framanta pe mine e insa problema alaptatului. De vreo 2 saptamani, am inceput sa-i suplimentez si lapte praf, cam cate 150 -200 ml in 24 ore. Prima data cand i-am pus sticluta cu biberon in gurita, m-au incercat sentimente de gelozie si mi-au dat lacrimile, imi era efectiv ciuda…Desi vad ca e mai linistita, ca doarme mai bine, ca nu se intinde cu gurita dupa fiecare 30-60 minute de somn, eu tot nu ma impac cu ideea si mai sunt si derutata. Foarte multe mamici mai tinere, mai in varsta, mi-au zis ca va renunta la san daca ii mai dau biberon…Slava Domnului, ea inca se mai bucura cand e la pieptul meu, ba chiar nici nu adoarme altfel decat cu sanul in gurita. Altele mi-au zis sa nu tin copilul flamand, ca nu e bine sa doarma atat de putin…rar reusea sa doarma cate 3-4 ore. Cica laptele meu este si vad si eu asta cu ochii mei, dar nu este destul de consistent [bang] si de aceea ea nu se satura…Sunt foarte derutata…Daca ii ofer alimentatie mixta, laptele de mama mai are aceleasi proprietati?

 

Roxa,id="red"> imi amitesc ca tu spuneai ca piticul tau nu s-a saturat niciodata de la san…sau poate ma insel. Imi spui cate ceva?

 

Nu va mai fac capul calendar…

In rest, totul decurge frumos. Sambata, 7 mai, o vom boteza pe Daria. Abia astept!!!

Va trimitem multi pupici !

 

Berbecutzele GEANI (04.04.80) & DARIA (03.04.05)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Cornelia!Sa va traiasca baietelul si sa va bucurati de cei doi copii minunati!

Dimineata cand am citit ca te duci la spital chiar te-am admirat ca ti-ai gasit timp sa ne anunti si pe noi.Si nu-ti spun ce emotii m-au apucat.

[pup]si [flo][flo][flo]Florile as vrea sa ti le aduc chiar personal .Vad eu cum fac.Poate reusesc sa ma intalnesc cu fetele dar nu pot promite nimic.

 

 

Cristina si[copil] Mariuca

Povestea nasterii

Poze noi pentru voiid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Acum am venit si noi din scurta escapada la munte. Este prima data in 5 ani cand am plecat fara copii. A fost super, am mers la Busteni si la Predeal cate o noapte. Am facut mai mult sport decat imi imaginam, deoarece am urcat din Sinaia la cota 1400 cu telecabina si am coborat cu picioarele.

Felicitari proaspetelor mamaici, sa aveti parte de copii frumosi si sanatosi!

Tania, acum chiar ca am o gramada de povestit! De maine incepem plimbarile prin cartier, ok?

 

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

 

Pozele din Grecia: http://community.webshots.com/user/adinutza114

 

 

 

 

 

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci cred ca ramine pe vineri.

Geani nu am zis eu ca pitiku nu se satura cu laptele meu, dimpotriva, eu eram milka. in schimb poti sa iti zic ca nu cred ca se dezvata de laptele tau. stiu o gramada de fete la generatia noastra care au tot dat completare copiilor. ideea e sa ii dai in continuare si de la tine, ca sa se stimuleze lactatia, altfel intr-adevar ramai cu din ce in ce mai putin lapte.

Loreeen tu ce faci? cum te mai simti, au mai trecut furiile?

Adina, felicitari pentru escapada!!!

one last thing: am vorbit cu Cornelia si mi-a spus ca s-ar putea ca vineri sa o externeze asa ca va roaga sa sunati cind vreti sa o vizitati!

pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Cornelia, sa-ti traiasca flacaul si sa fie sanatos si norocosid="size3">id="navy">

 

Eu cu furiile tot prost stau.Azi am fost la doctor cu ele si mi-a dat niste buline homeopate sa ma lase macar durerea.a devenit un chin si sa mulg laptele si sa suport durerea. Daca nu ar fi laptele asa bun zau daca nu as renunta la alaptat.

 

Vedeti cum intrati in spital ca este carantatina, cel putin acum om saptamana era mare tambalau pe tema asta.Programul de vizita este de la 13-16, iar la 7 este afisat de la 13-17 si 19-21.Banuiesc ca ea este la 6 , fiind pacienta lui Lutescu.Daca ajungeti totusi la ea sa-i transmiteti [:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X][pup][:X]....

 

 

 

Loreen, Bianca(15.10.96) si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gegea, David a refuzat de la inceput sanul...tzipa cand il puneam la san...am avut ff putin lapte si dupa 2 zile in care David tizpa si lingea cate 30ml de glucoza la 4 ore, ne-au dat lapte praf in completare. Dupa o luna de chin cu sanul (ii dadeam si lapte praf in completare) am renuntat, si am ramas exclusiv cu biberonul. Eu ii dadeam san si 40 ml de lapte praf, si David plangea si nu dormea, si apoi cand am crescut cantitatea de lapte praf la 90ml la 3 ore(pe la 5-6 zile) manca si dormea asa bine...

Nu mi-a parut rau deloc, pentru el a fost mai bine asa, a crescut normal, e sanatos, destept si taticul lui a avut sansa (sau nesansa) sa participe activ la hranirea lui (faceam cu turele noaptea la bibeorn) ...

Asa ca cel mai bine este sa insisti cu sanul...dar daca nu face fatza...nu te intrista...laptele praf e o alterbativa competitiva

 

Ma uit la el si la Andrei (prietenul lui cel mai bun cu 3 sapt mai mare), care a fost alaptat pana la 1,3 ani, David e mai inalt, vorbeste mult mai bine, raceli au facut cam la fel, Andrei e doar putin mai grasun...

Deci nu depinde de laptele de san sau biberon...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...