Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am sufletul greu......


Recommended Posts

S-a suparat ca am citat-o si nu am pus dataele problemei ca intr-o ecuatie matematica,ca viata e oarecum altfel,cred eu,dar nu stiu daca am totala dreptate.

Dealtfel vad ca e si pasionata de dulcea limba romaneasca.A inteles perfect si mi-a dat replica.

Dar cum n-as vrea sa ma trezesc peste noapte ca-s "cea mai tare din parcare" si nici sa fiu atentionata sa nu mai alimentez polemici eu nu ma mai scuz si inchei aici capitolul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[grup]"O viata nu valoreaza nimic, dar nimic nu valoreaza cit o viata." (Jerome K. Jerome)

 

Pacat ca acesti oameni au hotarat sa traiasca in preacurvie[indecis], fara frica de Dumnezeu. Poate Dumnezeu a vrut sa-i arate surorii tale cine este barbatul langa care a trait in pacat atata timp .[iartama]

Sotul meu zice ca decat sa ramai cu frustrarea ca ai pierdut nu stiu ce[zid]...mai bine sa ramai cu dezamagirea ca n-a meritat efortul[inec]


 

"Tot ceea ce nu te distruge te face mai puternic." (Nietzische)

 

Simina [zana] , Diana [huta]si Andrei

id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca n-ar trebui sa faca avort.Un copil la urma urmei se poate creste si fara tata.Parerea mea!Si un asemenea om,parsiv si cu doua fete,din punctul meu de vedere,nici nu merita atentie.Sa-si vada de viata sa impreuna cu copilul pe care-l va naste.Eu si acu blestem clipa cand am ascultat parerea soacra-mii,de a face avort cand am ramas insarcinata inainte de nunta!Sa nu piarda lumina care-o aduce un copil in viata!

 

Miha si puiul Robert

 

Pozele noastre

 

Uneori cand viata inchide o usa deschide o fereastra.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, subiectele cu tenta religioasa parca se discutau pe alt topic, no offence

quote:Pacat ca acesti oameni au hotarat sa traiasca in preacurvie, fara frica de Dumnezeu. Poate Dumnezeu a vrut sa-i arate surorii tale cine este barbatul langa care a trait in pacat atata timp
id="quote">id="quote">

 

Si parca stiam ca s-a inchis subiectul asta, la cererea autoarei, dar din cauza defectiunii probabil, ultimele mesaje au disparut.

Le reamintesc cu respect moderatorilor sa inchida acest subiect.

 

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, subiectele cu tenta religioasa parca se discutau pe alt topic, no offence

quote:Pacat ca acesti oameni au hotarat sa traiasca in preacurvie, fara frica de Dumnezeu. Poate Dumnezeu a vrut sa-i arate surorii tale cine este barbatul langa care a trait in pacat atata timp
id="quote">id="quote">

 

Si parca stiam ca s-a inchis subiectul asta, la cererea autoarei, dar din cauza defectiunii probabil, ultimele mesaje au disparut.

Le reamintesc cu respect moderatorilor sa inchida acest subiect.

 

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

Grea situatie dar...cine e de vina ?

 

Atunci cind sora ta s-a incurcat cu acest individ stia ca e casatorit si are un copil ??

 

Daca da, atunci si-a asumat anumite responsabilitati...Inclusiv aceea de a "ramine cu ochii in soare"...

 

De ce nu a luat legatura cu sotia lui mai demult, (ca relatia lor dureaza de ceva vreme, am inteles) ?

 

Se limpezeau apele mai din timp si nu ajungea azi in situatia critica in care este...nici macar nu stie daca se poate baza pe tip, daca el isi va parasi familia actuala (inclusiv copilul lui)pt. ea si copilasul ei sau nu...

 

E putin cam tirziu, nu prea mai sint optiuni acceptabile pt. toata lumea...

 

Dupa mine, trebuie gindit si luat in considerare si "celalalt" copil, care nu are absolut nici o vina si care risca in acest moment sa ramina fara tata...

 

E greu de dat un sfat dar i-as dori sa nu treaca prin experienta unui avort...sint atitea alte posibilitati...Chiar si aceea de a-l da unei familii decente,instarite,mama +tata,capabila sa ofere un adevarat camin micutului care vine...Fiind in Italia, nu cred ca ar fi o problema. Asta, desigur in cazul in care nu are nici o posibilitate de a-l creste singura !

 

Deci- decit avort, mai bine sa aiba un copil...pe care sa-l creasca ea (daca se poate) sau sa-l dea spre adoptie.

 

Dumnezeu sa-i ajute sa treaca cu bine prin aceasta situatie foarte grea...

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bruxinha

Si parca stiam ca s-a inchis subiectul asta, la cererea autoarei, dar din cauza defectiunii probabil, ultimele mesaje au disparut.

Le reamintesc cu respect moderatorilor sa inchida acest subiect.


id="quote">id="quote">

 

Exact. Sora Ralucai a luat deja in mod irevocabil decizia si Raluca a rugat inchiderea subiectului...

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...