Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel !!! (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

L-am lasat pe David singurel in bucatarie la masa...si minune!!!1 Pana sa ajung la el terminase singur de mancat tot din farfurie...nu-mi vine sa cred!!! Mai erau cativa dumicati pe jos...dar oricum...

 

Laura...eu am vazut ca erau si nite vase spalate pe acolo...nu cumva tu esti autoarea??? PAi tu vii la mine sa imi speli vasele???? Nu ca imi pare rau...da' asa se face cand iti vine cineva in vizita? il lasi sa spele vase??? Sa nu mai spun si ca tu si Tania ati facut salata de fructe....

Ma bucur ca v-ati simtit bine...va mai asteptam in gasca si mai mare!!!

 

Cornelia, poti linistita sa faci perecere cu copiii, ca sa vezi ce luna va arata bucataria ta dupa!!! Un mic sfat, inainte de ziua Mariei sa nu faci curatenie vreo o saptamana!! hihiihi..........

 

va povestesc si continuarea....sa ii dau si felul 2 lui david si sa il culc...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata'

 

Multumesc mult pentru indrumarile pentru "mila lu' Mazare" .Maine chiar ma voi duce sa depun actele.Sper sa mai gasesc mergatorul pe cand imi vor da astia banii...

 

Frumoase poze si mai ales frumosi copilasi aveti...Cand ma uit la ei ce mici sunt ma simt tare "baba" la anii mei cu fata cat mine de mare si un bebelus de doua saptamani si o zi....

Dady68 sa stii ca ma refer numai la mine...am vazut ca fetele noastre sunt nascute in acelasi an...

La pizza de ce n-ati facut macar o poza...?!...Ochii vad inima cere insa stomacul saliveaza...

 

 

 

Loreen, Bianca(15.10.96) si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,

am vazut pozele si aveti niste copii minunati.Cred ca ati avut o seara nemaipomenita si bineinteles ca mi-ati facut si mie pofta de pizza.[pofta][pofta]

 

Sanzi, ziceai ca david nu imparte jucariile dar totusi l-am vazut destul de linistit.Nu parea prea afectat ca se folosesc ceilalti copii de jucariile lui.hihihi

 

Tatiana La multi ani! pt sotul tau.Sa-ti traiasca si sa aibe multa sanatate si noroc.

 

Cornelia,eu inca nu ti-am transmis felicitari pt Stefan decat prin intermediul Crixiei.Am vazut pozele si este un baietel minunat iar tu o mamica tare draguta si curajoasa cu 2 minuni de copii.

Iti doresc tot ce-i mai bun pe lume pt ei si sa se bucure unul de altul.

 

Jone, imi pare rau ca n-am apucat sa-ti raspund la pm pana acum dar cu pastele si calatoria noastra s-au strans cam multe.

Am vb cu sotul meu si din pacate nu te poate ajuta pt ca el nu mai lucreaza efectiv in domeniu de vreo 4 ani si nu mai stie preturile la manopera.In schimb la detalii care tin de tehnica si de materiale cred ca te poate ajuta.

 

Cam asta e.

A...Tania incearca sa-mi faca un cont pe webshot asa ca in curand o sa pun si eu poze.

 

Va pup si va doresc o zi buna.

 

caty

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci...o povestire pe scurt a zilei de ieri...sau cum au pus bebeii mana de la mana si au facut luna la Sinzi in casa...

Cel mai harnic a fost

Patrick, educat foarte strict de Roxa...Cum a ajuns la noi, s-a pus pe treaba, mai intai stergea cu manutele pe jos, apoi la "mana a doua" trecea cu pantalonii si apoi ca totul sa fie luna lingea ce apuca: jucariile, masa de la bucatarie, un sertar ceva...

Mariuca era de garda...cum se suia cineva pe jucarii sau le punea unde nu trebuie incepea alarma "mammmmmmmiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!", "da-te joooooooooossssssss"!!!!!!!!! si ca sa fie mai convingatoare si sa se impuna in fata unui "invadator" striga "i-al meeeeeeeeeeuuuuuuuuuu!!"

Andrada in turnul de control, se suia peste tot sa vada mai bine in jur ce si cum se misca...micuta, micuta, dar a fost singura care a reusit sa rupa un inel de sarma si sa scoata cheile dupa el...

Vlad, cel mai serios, el era ordinea si legea...(judecator sa il faci, Laura), foarte calm in orice situatie se chinuia sa impace si capra si varza si impartea toate jucariile dupa cerinte si nevoi.

Stefan (al Cristinei) era cu informarea si distribuirea informatiei, a citit tot ce a prins prin casa, (cred ca destul de dezamagit de biblioteca mea cam usurica!!!) si cred ca putin confuz de faptul ca Patrick ii tragea cate un sarut de fiecare data cand il vedea...

Stefan (al Adinei) era cu distributia jucariilor aflate in locuri imposibile de ajuns pentru "pitci", de pe rafturile inalte, din colturi intunecate, si isi facea "rondul" printre copii calare pe tractor...

 

Iar David ca o gazda perfecta, dupa ce s-a chinuit in zadar sa smulga toate jucariile din mainile "invadatorilor", s-a resemnat si s-a impacat cu destinul...

A fost o dezordine organizata printre ei, si eu cred ca am fi putut si pleca de acasa ca nu ne-ar fi observat lipsa...

 

 

ps. Daca am uitat sa mentionez ceva...completati va rog!!!!!

 

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))]Sanzi, nimeni nu poate povesti mai bine ca tine!

Loreen, bafta!!! vezi ca...mai bine iei acum premergatorul si dupa aia cind iei banii completezi...ca cica se iau peste vreo 2-3 luni[:D]

Caty eram muuult prea ocupate cu mincatul ca sa mai facem si poze.....[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Azi am avut o zi cum de mult imi doream. Dupa ce m-a trezit Andi la 6:30 si a baut lapticul ne-am culcat in continuare si ne-am mai trezit la 10:30 cand i-am dat din nou sa pape. Bogdan s-a trezit pe la 12 si dupa ce am mancat cu totii, ne-am CULCAT iar. Acum ne-am trezit, Bodo e la desene, Andi cu jucariile, eu si sotul la computere.

Doamne, ce-am mai dormit!

Petrecerea de la Sinzi, desi organizata in scurt, a fost super, noua ne-a placut! [dual] de la copii,[pup]si de la mine

O sa pun si eu poze, dar sa ma trezesc[;)]

Tatiana, La multi ani sotzului, sa fie sanatos si sa traiti fericiti impreuna! Cand se intoarce din voiaj, marcati voi evenimentul[cheers]

 

Pozele din Grecia:http://community.webshots.com/user/adinutza114

 

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

 

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, de ce nu imi spui ca lipseste poza cu Patrick si Stefan in momentul de tandrete???

 

Mai sunt inca cateva poze de aseara care le-am pus acum...

pe linkul de mai jos:

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...