Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel !!! (33)


Recommended Posts

Buna seara fetelor!

Sunt super ocupata cu musafiri asa ca in week asta mai greu cu DC-ul.

Roxa sa ma anunti daca afli ceva de cosmeticiana noastra...hihihi..adica a Taniei, pe care ne-o imprumuta si noua.

Sinzi n-am mai putut ajunge azi in parc..rasturnare de situatie..ne-am trezit cu musafiri.[:-)))]

Pupici tuturor!

 

Tatiana si Bia, minunea mea mica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara!

Am incercat sa postez si aseara si... n-a mers...

Eu sunt intr-o pasa proasta, s-au adunat mai multe (am fost singura cu puiul, iar Sebi a fost putin bolnavior, acum e mai bine si altele...). Ideea este ca n-am chef de vorba (se intampla f rar asta), dar va citesc. Ma bucur ca Stefan si Cornelia sunt ok, la fel va doresc la toate si toti!

Alina (BB23), Sebi are 1 an si 3 luni si eu inca nu pot purta verigheta, desi imi este si mie tare draga (ma strange [xx(] )......

Oana (Mygirl), inca n-am nr tau de telefon si nu stiu cum sa iau legatura cu tine! Si apropos de faptul ca ai asteptat mult la dr: s-a dat o lege care zice ca femeile insarcinate au prioritate peste tot, mai ales la dr, asa ca alta data, sa nu mai astepti langa toti bolnavii, indiferent ca sunt batrani sau nu!!!!!!!! Curaj!

 

Va pup si va urez un weekend placut!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Hello!

Wow ce solicitata estem si eu...lipsa la ...apel.[:D]Scuze, dar chiar mi-a iesit din cap chestia cu cosmeticiana.[batcap]Daca totusi va grabiti si nu reusesc s-o gasesc zilele astea: se numeste Huzuneanu si lucreaza la salonul de la complexul mare de pe colt la ICIL.Sper sa nu uit si maine sa va pot spune exact ce si cum...toate detaliile.

 

Bibica mea nu a luat mai deloc in greutate de o luna. Are in jur de 9,5kg si doar 74 de cm, masurati miercuri cand am fost la vaccin. Pare in regula, este vioaie, incapatanata, ca de altfel toti de varsta ei. Ce nu-mi este prea clar este...scaunul...ea nu face...carnaciori...ci asa ca o balega...mai tare. Tot timpul a avut scaunul de genul asta si face doar o data pe zi...Voi ce ziceti...cum este la copilasii vostri? Pediatra mi-a spus sa-i fac un coproparazitologic, dar pana ajung sa-i fac....astept raspunsurile voastre pt. comparatie.

pupici si o noapte linistita!

 

 

Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)

 

Poze Aprilieid="red">!

 

Ce nu poti controla...evita!id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TaNIA, eu acum m-am uitat in carnetelul lui David. La 14 luni avea 10,000kg (iti dai seama ce slabanog era!!!) si 81 de cm...Acum are vreo 13kg si 93cm...Eu cred ca nu trebuie sa iti faci griji, deja de la varsta asta nu mai se "atarna" la cantar de la o luna la alta...iar copro...eu i-am facut de am obosit si toate erau negative...DAca sunt activi...au arderile mai intense...asa ma consoloez eu.

DAr cred ca Bibi e super ok la greutate si intaltime...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc din suflet pt. gandurile bune. Am citit la spital urarile voastre (listate de Laura [pup]).

 

Noi am ajuns ieri acasa (Roxana, mii de multumiri pt. pontul ca plamanii). Despre nasterea lui Stefa, o sa va povestesc pe larg cand voi avea timp. A fost traita la maxim [:D]. Asta ca sa se compenseze faptul ca am nascut asa de repede.Pe scurt: am ajuns cu dilatatie 3-4, pana la sala de nasteri era 6, pana in salonul unde ar fi trebuit sa imi faca epidurala aveam deja dilatatie maxima. Au trecut doar 10 minute de cand am ajuns la etajul 7, pana la expulzie. Am facut cel mai mare circ, am agitat pe toata lumea, inclusiv pe doctor, care nici nu avea "instrumentarul" pregatit pt. nastere in sala aia, am nascut cu adevarat natural (fara nici un calmant), dupa care, bineinteles [:D] am continuat s aurlu la cusatura.

 

Acum sunt foarte bine, doar ca epuizata de oboseala. Am dormit doar doua-trei ore pe noapte.

 

Stefan este cel mai dulce baietel (initial mi s-a parut cam uratel[:D]), dar pe zi ce trece e mai frumos [:)]. Despre "probleme" cu papa, alta data. Acum incercam sa intram cat de cat intr-un program. Este f. greu, incerc sa ma odihnesc.

 

Maria a avut o reactie extraordinara. Aproape ca a avea lacrimi in ochi si nu mai stia cum sa il mangaie si sa il pupe. Dar abia de acum o sa inceapa partea grea, o sa ma straduiesc sa o fac sa se simta la fel de iubita si importanta.

 

Roxana, tot ce mi-ai "prezis" tu pe parcursul sarcinii s-a adeverit. Inclusiv nasterea intr-un sfert de ora. [pup] si [flo]

 

Va pupam

Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Laura [:I]

Uneori am impresia ca poate deranjez in jurul meu cu vaicareala mea, parca nu toti percep greul de pe umerii mei, dar imi trece!

Totusi am destule si incerc sa fac fata, sa ma impart in 1000! Noroc ca ma sustine sotul meu![;)]

 

Cornelia, odihna si curaj!

 

Racushoarele Cristina[indecis]&id="size4"> [:p] Alexia id="Comic Sans MS">id="size2">id="teal">

crixia@gmail.com

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

noi suntem in vacanta la mare si avem mare nevoie sa gravam niste butoni de argint!

si nu stim unde se poate face asa ceva in Constanta...

 

[help]

si multumim anticipat!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

 

me, my family, MY SON id="red">

 

 

 

[foto] poze de la [beach]mare[9cer] id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herra..habar n-am..dar poate te ajuta fetele. Oricum sedere placuta la mare!

Cornelia, bine te-ai intors acasa. Stefan e un dulce..te rog sa te uiti mai bine la el. Are o gurita mortala!

Tania, a mea a facut astazi de exemplu de 4 ori...de doua ori bine, dar nu carnaciori, si de doua ori mai moale. Poate si din cauza dintilor. Dar a mea nu face carnaciori ci..balegute, mai tarisoare. Deci eu zic ca e ok din punctul asta de vedere. Referitor la greutate, daca-ti faci probleme, uita-te la fii-mea, si-o sa-ti treaca. Eu nici n-o mai cantaresc. Atata timp cat e vioaie, mananca si face obraznicii, totul este ok.[:-)))]

Iar am pierdut doua ore de somn. Ar trebui sa ma culc o data cu Bia ca sa ma trezesc odihnita. Pupici dulci!

 

Tatiana si Bia[disco]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau mare lucru - doar o litera pe un buton si una pe celalalt...

 

nu se poate sa nu fie si in Constanta o bijuterie care sa faca si asa ceva (sa graveze)!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...