Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel !!! (33)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Cornelia

Pupici!Sa ma laud si eu cu baiatul meu:http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/my_photos Cornelia mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)


id="quote">id="quote">Ce frumusei sunt!!!!!!!mai ca imi vine si mie sa fac unul[:D]...sa te bucuri de ei, Cornelia!"Le mariage est un merveilleuse institutionmais qui diable voudrait vivre dans un institution...."http://http://dreamaway1.myphotoalbum.com/albums.php
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mamici

 

am trecut cu bine si peste botez.

am avut cateva nedumiriri cum ar fi ca undeva nu se elibera certificat de botez (numai auzisem asha ceva pana acum!)

dar gata!

noroc ca s-a inventat camera video ca sa vad si eu ce sa intamplat la biserica.

alexandra a fost o cuminte si o dulce.

cand o sa descarc si pozele o sa le postez.

azi am fost si noi ptr prima data in parcul piticilor.

e chiar frumos.

sper sa ii placa si alexandrei cand o fi mai maricica.

si ca sa va spun si ceva amuzant (noi ne-am prapadit de ras) nasha a imbracat-o dupa botez cu dresuri care aveau cateva randuri de pampoane pe poponeatza. sa lesinam de ras si nu alta.

si dupa ce i-a pus si rochita ii statea rochita umflata la funduletz.

ai apropo de imbracaminte de unde s epoate cumpara hainute mai dragutze dar si mai convenabile la pret?

 

jone

 

 

 

tot inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Cornelia

Pupici!Sa ma laud si eu cu baiatul meu:http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/my_photos Cornelia mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)


id="quote">id="quote">Cornelia sa-ti traiasca puii!!!! mai ce frumosi sunt amindoi! si tu arati foarte bine dupa nastere. se vede ca esti fericita ca ai facut baiat frumos :))multa sanatate si noroc!!!! si pupici ptr voi toti!!!***********************ooooo....aceste cuvinte ne doare!http://community.webshots.com/user/s_b2702
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, si noi la apel.

Astazi am iesit afara, la plimbare. Ne-au plecat si o parte din musafiri...dar mai avem. Maine am programare la dentist...ufff...iar ma chinuie. Data trecuta am avut nevoie de trei anestezii ca sa-mi amorteasca bine. Mama soacra radea si spunea ca e semn ca am nervii tari..asa o fi.

Bia a invatat sa faca "papa", si-mi vine s-o mananc cand o vad cum ridica ea manuta si da din ea. Ce-a mai invatat, mai nou, daca ii arat doua degete si-i spun: "baga nasul aici", ea intinde nasul si mi-l da sa i-l prind cu degetele. Dupa ce i-l prind incepe sa rada..[:-)))]. Cam astea sunt ultimile achizitii.In rest e la fel de mica si nebunica si face numai nazbatii.

jone, nu stiu daca exista vreun magazin cu lucruri bune si mai ieftine. Poate stiu fetele ceva. Eu ii cumpar Bibilutzei hainute de la magazinele de copii, si daca-mi place calitatea si pretul, iau. Cateodata nu-mi place pretul, dar tot ii iau...ca..asta este, n-am decat o fata!

Cornelia sunteti niste scumpi. Ai un baietel tare frumos, si nu-ti mai zic ca as vrea si eu unul! Sa-ti traiasca, sa se faca mare si sa-ti aduca acasa o fata pe cinste!

Tania, cand poti tu mamicule, ca vorba Roxanei, nu-i asa mare graba. Inca mai pot iesi in lume necosmeticizata.[:D]

Roxa, creste voinukul..10kg, cand oare si noi? Bibi are 8kg si putin, dar acel putin e neglijabil.

Crix, tu ce mai faci? Inveti? Mai ai timp si de altceva?...stii tu la ce ma refer!..[berica] Alexia ce mai face?

Sinzi, ce mai face David? Sa stii ca si Bianca s-a trezit noaptea trecuta pe la 3, si plangea, de nu stiam ce sa-i fac. I-am dat lapte, am incercat cu apa, i-am schimbat pampersul, cu toate ca nu avea nimic in el, si tot degeaba. Daca o puneam in patut plangea, cum o luam in brate nu mai vea nimic. Isi infasura mainile dupa gatul meu si ma strangea tare, ca si cum n-ar fi vrut sa-i dau drumul. Pana la urma am lasat-o sa adoarma in bratele mele si apoi am pus-o din nou in patutz. Cine stie, poate o fi visat urat. Poate asa o fi patit si Davidutzul tau.

Crig, tie ce-ti mai face printesa? Ai o fetita foarte frumoasa.

Laura, cand ne mai intalnim?

Pupici!

 

Tatiana si Bia nebunika.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!

 

Cornelia, sa-ti traiasca Stefanut!!!!! Doamne, ce frumusel este!!!! Iar m-ai facut sa plang!

Noi am fost la iarba verde ieri, cu inca 3 familii, care aveau cate 2 copii. A fost super. Si clar ca mai vrem si noi inca un bebel, sa avem o pereche!

 

Sa aveti o zi frumoasa!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, fetelor, sa va povestesc ce a fost de fapt cu durerile de urechi ale lui Vlad (aviz celor cu copii de cam 5 ani si peste) : tot acuza el dureri de urechi si am sunat la Bucuresti, la sotia lui var-miu care e rezidenta in anul 4 pe ORL si ea mi-a dat tratam. pt. otita. Nefacand febra copilul, ea a presupus ca are otita seroasa in urechea medie... Buuuun, ii fac eu tratamentul , ii trec lui Vlad durerile, si vineri, cand maica-mea avea ora la dentist ii zic sa-l ia si pe Vlad cu ea sa-l mai vada dr. la dintzi. Si de unde credeti ca erau durerile de urechi ??? Bingo ! De la "maselele de 6 ani" (care lui Vlad i-au iesit la 5 ani)! Normal ca avea dureri bietul copil din moment ce i-au erupt toate 4 maselele , 2 sus si 2 jos, dintr-o data . Am mai trecut un hop !

 

Cornelia, superbe pozele, minunat Stefanel, fericiti parinti ... Bravo voua !

De abia astept sa faci poze cu tandreturile dintre Maria si micutzul ei fratzior...

 

Tatiana, zi tu cand, si ne vedem in Tara Piticilor. Eu nu stau prea bine la capitolul organizari intalniri. Pana la 6 seara fi-miu doarme, ca vine de la gradi si baga somnic vreo 2 ore, deci dupa 7 as putea...

 

 

 

Laura - mama lui Vlad

 

http://community.webshots.com/user/vladut111

 

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza!

am fost ieri la gratare si am descoperit aseara ca-s bronzata pe o mana...ca o tractoritsa get-beget[:D]. eu declar cu aceasta ocazie deschis sezonul la costum de baie....o sa dau iama in magazine! si grasunu e bronzat pe maini ca un tzigan...trebuie sa ii iau crema de protectie![:D]

Laura asa deci mama...de la maselutze....bine ca ai descoperit!

Sanzi, gata, la gradi de azi?

Jone, asa e cum a zis Tatiana, magazine....destul de multe, acuma depinde si de tine ce limita superioara ai la buget, ca lucrusoare se gasesc! felicitari pentru botez....nu ai stat in biserica?

Dana stai ca asta e deabia inceputul cu tzipetele! o sa ii treaca in vreo 10 zile...si dupa vreo citeva luni le descopera din nou!

tre sa fug, ca grasunu e la el in camera si a inchis usa!

o zi super tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micutul Vad..ufff..cred ca ce dureri l-au trecut. Bine ca ati scapat...o alta treapta depasita. Mai dar ce precoce este...maselutele de 6 ani sa-i apara la 5 ani? A mea are un singur dinte si ala iesit doar pe jumatate.

O zi buna tuturor!

 

Tatiana si Bia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...