Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel !!! (33)


Recommended Posts

Buna, mamici!

Cornelia sa iti traiasca puisorul. Mai, cum ai putut tu sa te gandesti chiar si o secunda ca nu e un frumos. E un dulce!

Sanzi, ai fost mortala cu vasul de yena.

Roxana, eu deja am mainile bronzate bine ca de, tre` sa impinga cineva si carutul.

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sanziiiii[:-)))][:-)))][:-)))] ca de obicei ai fost criminalaaaaaa[:-)))][:-)))] (cica 4 sunt pentru peste 70 de kilograme, ce zici, ajungem la nivelul ala?[:D])

Gen pai e simpla, ce ti se pare elaborat? ca prajesti ceapa inainte? daca vrei, daca nu ii pui direct in ceaun, in 2-3 linguri de ulei. pui piperul de la inceput, sarea la sfarsit ca se intaresc. si aioa cu pusul la cuptor e ca sa scapi de orice grija, ca nu mai trebuie sa te ingrijesti de nimik.

eu ajung la sanzi pe la 5-5.30, depinde cand se trezeste domnu' individu' mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxa, saru'mana. o sa-mi iau niste ficatei de pui si o sa-i prajesc pur si simplu.

 

mey, sanzi, esti coola (vorba cuiva). si eu care voiam sa vin cu triumful sa speli vasul. kestia de pe pm imi trebuie maine, nu te grabi cu raspunsul (daca poti).

 

 

 

gen, mamica doar de [bicla] marius

 

poze cu de-alde noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roxanaz

(mircea am terminat si eu....dar mai....inainte[:D])


id="quote">id="quote">

 

si eu la fel.

cred ca si mai inainte :((((

 

fetelor sa va ginditi si la mine cind mincati pizza aia grozava.

distractie placuta!!!

 

***********************

ooooo....aceste cuvinte ne doare!

http://community.webshots.com/user/s_b2702

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...

 

Am trecut si eu pe-aici putin poate uit de oboseala.Nu am dormit de trei nopti si sunt ca un zombi[starwars].Delia doarme ziua de rupe cate 4-5 ore cu aceeasi cantitate de lapte care o papa si noaptea.Dar noaptea nu doarme nici batuta mai mult de 1 1/2 .Si binenteles ca nu doarme in patut....pe mine sau in scaunul de masina.ma gandesc cu groaza daca nu cumva dupa 2 saptamani de viata s-a invatat si va refuza patutul?!

Si ziua nu pot dormi...Trebuie sa ma ocup si de cea mare...apoi de spalat, calcat, facut mancare...

Sunt curiosa cat oi mai rezista in ritmul asta...[soc]

Aseara m-am suparat tare de ma pocnise si plansul[q]...De...depresia postnatala....Dupa baita papa Delia un biberon cu 120ml de laptic de la mine, nu se satura si mai vrea, dupa care cu o bolta perfecta da laptele afara.Adoarme...IAr manaca ,iar da afara in acelasi stil...In final pe la 3 noaptea aceeasi poveste...Am sunat-o pe dr. de dimineata si mi-a zis sa-i dau seara lapte praf, al meu fiind foarte gras si probabil ca nu-l suporta...Curios insa ca ziua nu se intampla minuni de-astea...

Hai ca v-am zis povesti...

 

Cornelia frumos baiat mai ai...Bravo...Sa va traiasca si sa va aduca amandoi copii numai bucurii...

 

 

 

 

Loreen, Bianca(15.10.96) si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanzi ai fost super!

 

loreen incearca sa ii dai inainte putin ceai (eu ii dadeam cu lingurita ca sa inghita putin cat putin) apoi dai lapte si apoi incheie iar cu ceiutzul ptr bebe ( eu am avut bebe drink).

noaptea cand ii dadeam sa pape ii mai dadeam si sab simplex si totul era ok.dormea ca un bebelush!

si mie mi-au bagat ideea ca eu sunt de vina ca e laptele prea gras si ca sa o dau pe lapte praf dar eu am considerat ca lapticul meu e cel mai bun si gandeam eu (inca mai gandesc asha) ca daca beau apa multa se mai subtiaza [pahar] [:D]

si am mai citit undeva ceva gen ca prima parte de lapte pe care o papa bebe e ca sa ii potoleasca setea a doua parte e cea hranitoare si a treia ... numai stiu... ptr propria placere a bebelushului:D

 

nu iti face griji ca nu o sa vrea in patut, alexandra a stat la braila 40 de zile numai in 2 fotolii puse cap la cap sau in carucior. si acum sta in patut binemersi.

si scumpo da-l incolo de calcat ca merge si fara.

 

si inca ceva dragelor care aveti carucioare din acestea noi si care au sus suportul acela ptr a va pune telefonul si altele.

NU O FACETI CA S-AR PUTEA SA NU AVETI NOROCUL CARE LA AVUT AZI CINEVA!si anume:intrase mamica in spalatorie caruciorul afara eu trec pe acolo impingand din greu la caruciorul meu si cand ... vad caruciorul afara fara mamica si imi zic "cat curaj sa il lase sigur afara!" (eu il i-au dupa mine in magazin) si cand ma uit mai cu atentie lasase mamica si cheile dar si TELEFONUL MOBIL. sa lesin si mai multe nu! si drept urmare am stat si am pazit caruciorul si telefonul strain!

ce era sa lesin eu dar ce era sa lesine mamica cand i-am zis.

 

si mai am o idee: sa tiparesc la imprimanta niste autocolante pe care sa scrie "parcati pe trotuar! dar lasati si loc sa treaca un carucior si-o mama!" si apoi sa le lipesc pe anumite parbrize!

stiti despre ce vorbesc?

sa incepem o campanie?

 

jone&alexa care va pupa

 

tot inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, nu neaparat ma plang la voi, ziceam in general, ca uneori cei din jurul meu au impresia ca.... Cu voi ma simt bine, cel mai bine!

De Alexia nici nu stiu ce sa va spun mai intai! Tati spune ca in perioada asta "Alexia este pe REC" (REC~ cand apesi tasta casetofonului ca sa inregistrezi ceva, intelegeti?) si cu asta sper ca spun destule; nu putem sa ne mai "impungem" si noi ca oamenii, ca-i copila cu erechile palnie si repeta totul dupa noi.

Ne place la nisip, am fost la plaja si a fost atat de impresionata de nisip incat dupa 30-40 min joaca a vazut si ea apa si pescarusii.

Iubeste TV Klumea, muzica in general, daca-i la TV o priveste si o asculta, chiar imi spune "Taaaaa'eeee!"(tare) iar daca e la calculator ne invita pe mine si tati la dans;

In we cand iesim in familie in oras sau in parc, nu iese pe usa fara tati sau mami, nu am voie sa raman in urma sa incui usa, ca vine dupa mine, sau invers... toti trebuie sa fim impreuna.

Aaaa, acum mi-am amintit ca am fost in Satul de vacanta si am dat copilul in trenulet si.... a urlat cand a trebuit sa coboare din el, incat a trebuit sa plecam acasa ca era circ, nu gluma.

Asteptam sa vina sezonul cald si sa facem si noi schimbari, poate renuntam la chiloti; Pe olita se aseaza doar imbracata si dupa ce a facut kk, caci spune dupa ce face. Am incercat sa o pun in timpul"facerii" dar simte rece si se fereste sa se aseze. Astept sfaturi de la voi!

Pupi-pup!

 

Racushoarele Cristina[indecis]&id="size4"> [:p] Alexia id="Comic Sans MS">id="size2">id="teal">

crixia@gmail.com

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjurica dragutelor!

Jone, sa-ti traiasca crestina!Sa fie sanatoasa si norocoasa.

Gen, iubita, cum ti-a spus si Roxa, cel mai bine se distuie o ceapa-doua taiate feliute in cateva linguri de ulei si juma de ceasca de apa. Dupa ce devine sticloasa ceapa, adaugi ficateii(pe care i-ai scurs si tamponat cu prosop de servetele), putin cimbru si piper. La sfarsit pui sare si doi, trei catei de usturoi taiati feliute sau striviti prin aparat. Ies o nebunie si f. gustosi datorita cepei. Sa nu uiti sa mai adaugi cand si cand putina apaid="green">,astfel ficateii ies moi, nu tari.

Cornelia, Loreen-aveti grija de voi si odihniti-va..Lasati la o parte gatitul si...alte munci casnice...sa le faca rudele, sau prietenii cand vin in vizita...sa va ajute! Si mai ales hraniti-va bine..Depresie...eu am avut pana la..un an...dar trece.[:D]Cornelia, dar ce mare pare Stefan...nu zixci ca-i nou-nascut zici ca-i bebe deja....[pup]

Corina , bine ai venit!Mi-am cam prins urechile in albumul foto...dar am reusit sa te vad si pe tine si pe Bogdan. El e alesul, nu? Parerea mea, (care am o experienta nu tocmai frumoasa),este sa iti alegi nasii dintre rude.Cu prietenii te poti certa in timp, pe cand rudele, stii cum se spune<ti le da D-zeu!>

Sinzi, esti fenomen...dar simpatica foc. Abia astept sa te cunosc!Costin imi spune ca are treaba maine si eu doar cu Bibi nu pot veni pt. ca nu am scaun de masina.Daca vrea cineva sa vina cu mine si sa stea cu Bibi in spate...vin si eu of course....Ma ajuta si pe mine cineva cu un scaun de masina...dar mai ieftin, ca suntem intr-o perioada cu ...rate mai multe?

Pupici si o seara minunata!

 

Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)

 

Poze Aprilieid="red">!

 

Ce nu poti controla...evita!id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu pe fuga.... sa va salut!

Corina, bine ai venit! Noi vrem sa nasim (pana acum avem doar o finuta de botez, iar majoritatea prietenilor nostri sunt deja casatoriti), dar nu stiu daca va fi sotul meu in tara pe 1 oct.... Nasii nostri sunt in varsta, dar f cumsecade (o familie exemplu!). Cand ne-am casatorit noi, prietenii nostri erau necasatoriti[:D], a fost tare greu sa gasim nasi (am fi preferat sa fie mai tineri), dar in final suntem multumiti. Dar mai vorbim! Cand veniti la Constanta?

Tania, crezi ca m-as descurca in spate, cu Sebi si Bibi? Daca da, poate mergem impreuna la Sanzi, ca de mult timp i-am promis o vizita! (Vorbim la telefon?)

Roxi, ma omori cu retetele!!!!! [papica] Chiar am dezghetat ficatei si de abia astept sa-i pregatesc!!! Salivez pe tastatura......[pofta]

 

Fetelor, in ultimele zile, Sebi a fost super super pisacios, a umplut f repede pana la refuz Pampersii si de multe ori l-am gasit cu hainutele murate. O fi timpul sa incepem sa folosim olita (pt pisu)? (are 1 an si 3 luni). Eu ma gandeam sa asteptam vara, ca este cam frig in casa..... Ziceti-mi si mie cum sa procedez!!!![bang]

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...