Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel !!! (33)


Recommended Posts

Jone, si eu ma bag in chestia asta...de multe ori mi-a venit sa zgarii niste masini (da-te mai incolo) din cauza asta...adica sa ies eu in sosea cu copilul sa ocolesc masinile...ar fi super!!!!!!!!!

 

Mav, noi avem 2,3 ani si nu folosim olita pt pisu...si daca face pipi mult si des...chiar ca nu e cazu...

Va asteptam maine si mai vb...

 

Cornelia, am inteles eu gresit? Cautati nasa pt bb Stefan??? hoho...il botez eu!!!!!!!!!!!!! asa in cinstea bb-euli care trebuia sa imi fie finutza si care s-ar fi nascut tot pe acum...[q] Nu numai...mi-ar face placere...

 

Sper ca nu am inteles gresit[bang]

 

va pup si va asteptam maine

 

Crix, voi nu veniti?

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe malul marii primavara - noi id="size4">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sanzi, esti o dulce. Nu, nu eu caut nasi, ci Corina. Corina, bine ai venit!

 

Multumesc si pt. oferta cu Maria. Pai crezi ca faci fata cu doi copilasi la varsta dificla de doi ani [:D]? Pe Maria am trimis-o ieri cu tati la plimbare si o sa repet figura, dar nu s epoate decat in weekend.

 

Fetelor, eu sunt la pamant de obosita, dar sa nu credeti ca fac altceva decat sa am grija d eStefan si sa mai stau si cu Maria. In rest, ma ajuta mama. Nu stiu cum as putea sa fac fata singura.

 

Maria este clar schimbata. Pe de o parte a realizat ca ea este mare, pe de alta parte se maimutareste si vrea sa fie in centrul atentiei. Trebuie sa fiu tot timpul cu ochii pe ea. Vine la Stefan sa il mangaie si sa il pupe, dar are si altfel de reactii [:D]. Azi i-a dat cu papusa in cap de doua ori, nu stiu cum nu am fost pe faza. Ne anunt amereu cand plange Stefan. Mai devreme ii spun: da, mami, plange, ce sa ii facem? SI ea imi raspunde: dam bataie! Tot azi, am intrat la baie si ea era jos cu tati. Aud lipa - lipa pe scari, intreb daca e cineva pe scari si o aud pe ea din camera lui Stefan: "da-mi manuta". Am inghetat. Urcase singura scarile si il tragea de maini pe Stefan! Ce o mai urma? A, si imi spune: "si Maria papa tzatza!"

 

Azi am fost sa imi scot firele. Ma pot si eu misca mai bine acum. SI sa vedeti cat sunt de sanatoasa, la intoarcere am fost la cumparaturi la Kenvelo! I-am cumparat Mariei niste hainute si mie vreo doua bluze. Nu va spun c aera s alesin pe acolo! In sfarsit, imi ajunge iesirea asta pt. toata saptamana [:D].

 

Ca tot spunea Crixia de faptul ca inregistreaza tot. A invatat prima injuratura: "mama masii de teaba" Mi-a facut capul patrat. NU stiam cum sa o mai opresc.

 

Daca nu mai scriu un timp, nu inseaman ca am disparut, ci doar ca pic de oboseala!

 

Va pup

Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, [pup][pup][pup][pup][pup][pup]

Imi imaginez ce este la voi in casa![:D] Fetita surorii mele, care este si finuta noastra, este cu 2 ani si doua luni mai mare decat Sebi. M-am indragostit de ea la prima vedere (era foarte frumoasa si eu am fost prima din familie care a vazut-o[:D])si o iubesc si o tratez ca si pe copilul meu (de fapt, Sebi a aparut datorita ei![:D]) Am petrecut si petrecem foarte mult timp impreuna (ne vedem zilnic, de multe ori sta cateva ore la noi si nu mai vrea sa plece[:D]). Din ceea ce povestesti tu, recunosc situatii prin care am trecut si noi.[:D] Iti va fi mai greu... in primul an... pana o incepe si Stefan sa mearga si mai ales atat timp cat il alaptezi (apropos, Andreeuta=finuta a gustat si ea tzitzi de la nana si mult timp si-a "alaptat" si ea papusile![:D]), apoi sa vezi ca va fi mai "usor" [:D]! Oricum, esti o curajoasa!!!! Si foooarte curand vor aparea si satisfactiile![flo]

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza neazta.

Cornelia, super faza cu luatul de minutza!!! iar cu injuratura....stai sa vezi de acu incolo ce mai vine!!!

Gen ai facut ficateii??

jone, DA! si eu sunt la fel...fac ca trenu cand parcheaza astia ca nesimtitii. da sa vezi ce grija am acum cu parcatul...ce mai, suntem o familie de soferi model!

ce vreme frumoasa azi...si cand ne-am trezit credeam ca e pe ploaie. noi suntem singurei vreo doua zile, mugur e la ploiesti, asa ca....hihihihi ne destrabalam!!![:D]

deci..ne vedem dupa-amiaza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dady, multam. o sa fac asa cum ai spus dar fara ceapa prajita (stomahul meu nu prea o suporta).

 

fetele, mamicutele de bebelushi, nu renuntati la laptic. la cat de gras spuneti ca este, parca-mi faceti mie pofta sa beau, d-apoi ei aia mici. eu nu am avut lapte, si asa rau imi pare.

 

sinzi, ce mai face fina ta? cum mai sta cu moralul?

 

mav, dai tzitzi si pe la altii? vin si io.

 

roxa, nu am gasit ficatei la alimentara de incredere de unde imi fac cumparaturile. poate cand merg sambata la mama in cta sa iau si sa-i facem impreuna.

 

fetele, vreau sa-mi fac acasa niste suvite cu henna. nu am fost niciodata roscata si parca mi-e teama sa ma fac la tot parul. aveti idei daca prinde? parul meu e un saten deschis.

 

gen, mamica doar de [bicla] marius

 

poze cu de-alde noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, ma intrebai cate masele are fi-miu...

Stii ce facem ? Dupa-amiaza, cand ne vedem, eu ii tin gura cascata si tu i le numeri, ok ? Sa stii ca mie nu mi-a dat prin cap sa i le numar, desi il spar de 2 ori pe zi pe dinti.

Noi venim pe la 6 p.m., daca mai ai kef de musafirlac ... dar... nu stiu adresa exacta.

 

Roxi, deci vii la Sanzi ?

 

Crix, daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca vara viitoare scapati de urlete la trenuletzul din Satul de Vacantza. Dupa 3 ani devin mai intelegatori...

 

Simona(liris), si eu tot la Mircea am terminat, cred ca odata cu tine (acu' 13 ani). Oldies, but goldies...

 

Pupi-pupi tuturor !

 

 

 

Laura - mama lui Vlad

 

http://community.webshots.com/user/vladut111

 

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce harnicute sunteti![biz]Cand am deschis calculatorul si am vazut ca deja ati scris atata[:0]...eu am fost cam lenesa si m-am trezit tarziu....Sunt cam bosumflata...ne-am mai luat o masina care trebuia sa vina in 10 zile. Eram atat de entuziasmata...dar a venit iubi ieri si mi-a dat o veste proasta: se pare ca mai dureaza o luna[:(].

 

Corina

Albumul meu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...