Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Baia Mare gazda Sarbatorii Castanelor !!! (7)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by blue_rain
Poftiti la sezatoare Mi-s pui de morosan, mandru gatat cu camesa si cu clop, si poftesc prea cinstitele fete ale domniilor voastre, in zi de vineri (1 februarie, 2008, ora 12), la mare sezatoare mare, hapt la Tzontzo! Fratii mei mai mici, prescolari, ba si mai mari, scolari, tati de loc din Budesti, pregatit-au hore si invartite, jocuri, si stragaturi multe. Gazdele primitoare facut-au sarmale, copt-au placintele cu branza si marar, pancovele si scos-au de pe unde erau pitite merele si nucile. No, ziceti dara, onorati-ne cu prezenta au ba? Tzontzo, pui de morosan

Wow ce-as veni cu piticii daca n-as fi la lucru!! Sa aveti un timp fain si sa ne pui pozeee. Paaa. ********************************************************** Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006) [url="http://www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157601437566417/"]ARDEIUL ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Blue_Rain, prin aprilie e prea tarziu ? Chiar daca nu-i sezatoare. Atunci venim acasa, si vrem sa va vizitam. Poate tragem o intalneala...... [url="http://community.webshots.com/user/irlandeza74"]Poze de tot felul[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2522818000102887153VypHnR/"][copil] PATRICIA ALEXIA 28 de zile de viata[/url] 03.IAN.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sezatoarea a fost asa de mandra. Asa de frumosi erau toti.O sa puteti sa-i vedeti si maine dimineata la Cinemar de la ora 9, in emisiunea Stelutele DMD, si TL+ va difuza. Vor aparea stiri si in ziare. Toata lumea a fost fascinata de cat de frumosi si dezinvolti erau. Fetita care a deschis sezatoarea, nu are inca 4 ani[:)]Au fost copii cu varste intre 3 si 10 ani. O sa pun si poze cat de curand. Irlandezo, cand vii anunta-ne din timp si pregatim o "sezatoare" intre noi. Aaaa, si am uitat sa va zic, curetiu umplut o fost ase de bun, brozbuce mici mici, cat sa musti de doua ori dintr-o bucata. Toata lumea a primit pancove, mere si placinte... bune rau de tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ati reusit sa vedeti filmuletele? Mai intrati pe forum? Sper ca nu v-au racit piticii pe vremea asta. Vreau sa va povestesc de activitatile pe care le desfasuram acum, poate sunteti interesate [cool] [:o)]Mare concurs de Dragobete: "Iubeste romaneste de ziua lui Dragobete" - concurs intre familii cu tzontzonei si tzontzonici in dotare. Premiile sunt mari, maine le definitivam si tot atunci urmeaza si anuntul oficial. Da va zic o parte dintre ele: cine romantice, week end-uri de relaxare (SPA), costume de ski, dulciuri, abonamente la Tzontzo si serbarea zilei de nastere in mod gratuit. Surprize vor fi multe: probe de karaoke, concursuri haioase pentru toti membrii familiei. Garantez distractie 100% [bis] [:o)]1 Martie - expozitie de martisoare si felicitari realizate de catre copiii cu dizabilitati de la Asociatia Esperando si Centrul de zi Luchian. Expozitia va fi realizata inainte de 1 Martie, cu aproximativ o saptamana, martisoarele se pot cumpara ( de fapt, se doneaza cat se doreste in schimbul unui martisor). Toti banii stransi vor fi folositi de cele doua asociatii pentru alte activitati cu copiii. Martisoarele sunt superbe, eu le-am pus la dispozitie materialele necesare pentru confectionarea lor si copiii realizeaza lucruri deosebite, sunt foarte creativi. Asadar, poate va ganditi la expozitia asta, cand vreti sa cumparati martisoare pentru cei dragi. [:o)]Saptamana care vine vreau sa initiez o campanie de intrajutorare pentru familia barbatului scos mort din mina Ilba. Au ramas 6 sau 7 copii fara tata, situatia lor este precara. Poate aveti hainute vechi, jucarii pe care nu le folositi, aparatura electrocasnica de care vreti sa scapati, orice ajutor va fi binevenit. Pot sa ma bazez pe voi? Ce ziceti, poate reusim sa stabilim o zi in care ne intalnim la o cafea la Tzontzo si stabilim detaliile. Eu oricum deja sunt implicata in campania asta, si vreau sa implic cat mai multa lume. Deci, dati si voi un semn cand mai aruncati un ochi pe forum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue Rain, foarte buna initiativa ta de a ajuta familia indoliata. Din pacate eu sunt aici, si nici hainute pt. copii nu am. Poate te ajuta fetele. Nu are si fete de 12-14 ani ? Ca am niste haine de-ale mele si le-as da bucuroasa. Sunt f. bune, doar ca nu le mai port demult. Cat despre Patti, intradevar creste. Avem 5 kg, la nastere 3.658. Nu-i rau deloc, asa zice asistenta. [url="http://community.webshots.com/user/irlandeza74"]Poze de tot felul[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562317877rLGnKN/"][copil] PATRICIA ALEXIA 7 sapt. de viata[/url] 03.IAN.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irlandeza, abia maine voi afla varstele copiilor. Am mai aflat si de alte cazuri grave pe care voi incerca sa le sustin cat de cat - macar pentru a acoperi strictul necesar - mancarea. Azi am fost la Centrul Luchian si la Esperando - copiii au confectionat deja peste 100 de martisoare si felicitari. Sunt superbe si lucreaza la ele cu asa o bucurie. O sa pun cat de curand poze cu martisoarele si felicitarile realizate de catre ei. Mie nu mi-a venit sa cred cat de frumos pot sa lucreze, bineinteles, un mare merit il au educatoarele care ii asista. De luni expozitia va fi deschisa la Tzontzo Club.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...