Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul de langa tine...........


Recommended Posts

Iubirea este o prietenie care a luat foc.

 

Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.

 

Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ...

 

Dragostea marcheaza triumful imaginatiei asupra inteligentei.

 

Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult,

dragostea insa lucreaza cel mai mult.

 

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

 

Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.

 

Indragostirile sunt ca varsatul de vant:

formele cele mai grave apar la oamenii mai in varsta.

 

Dragostea nu intreaba: "Cat trebuie sa fac?", ci "Ce trebuie sa fac?"

 

Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei

este vointa de a iubi.

 

A fi indragostit de cineva inseamna mult mai mult decat a fi stapinit de un sentiment coplesitor - inseamna a lua o hotarare, a face o judecata, a te angaja printr-o promisiune. Daca dragostea ar fi doar un sentiment nestatornic n-ar exista nici o baza pentru fagaduinta de a iubi pe cineva pe toata durata vietii. Sentimentele vin si se duc. Cum as putea promite statornicie daca m-as baza numai pe ele, fara sa ma biziuesc pe judecata mintii si pe vointa caracterului? - Erich Fromm (1900-1960)

 

Dragostea este abilitatea de a merge prin conflicte impreuna.

 

Dragostea este singurul joc de doi in care amandoi pot sa castige.

,,· "Ma indoiesc ca stelele sunt de foc Ma indoiesc ca soarele se misca Ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna Dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc." - William Shakespeare

 

 

 

"Sa fii plin de admiratie si departe de orice invidie; sa te inveselesti in mare masura de binele altora; sa iubesti cu o asemenea generozitate a inimii incat dragostea ta sa fie o posesiune draga in absenta rautatii; acestea sunt daruri ale soartei, daruri pe care banii nu le pot cumpara. Cel care are asemenea comoara se va bucura de Univers ca si cum acesta i-ar apartine si ii va ajuta si pe altii sa se bucure alaturi de el." - Robert Louis Stevenson

http://community.webshots.com/user/candy24ro

[cina2][cina2][cina2][cina2][cina2][cina2][cina2][cina2][cina2][cina2][cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by bonita

Ce bine e sa vezi numai oameni fericiti!cei cu NU unde sunt?Eu stiu ca ma iubeste si eu il iubesc si DA el este barbatul ideal pentru mine, desi as vrea sa petrecem mai mult timp impreuna...deh, serviciul asta[:(] si calculatorul sa se mai strice din cand in cand[:D]Oricum sunt la fel de indragostita ca la inceput,mai ales ca e cel mai cel la[xinpat][:I]


id="quote">id="quote">De ce intrebi de cei care spun NU? Vrei sa le faci in ciuda?[:D]Eu nu fac parte din categoria lui NU ci din cea de la NU STIU![:D]Miha si puiul RobertPozele noastreUneori cand viata inchide o usa deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da !

Si asta ma face sa trec peste toate rautatile lumii!

Stiu ca impreuna vom fi intotdeauna fericiti si puternici !id="purple">

 

 

 

 

[cit] Ramona & [zana] Loreemaid="purple">

 

[foto] Pozici[foto]

 

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana in prezent pot spune ca da, il cunosc si faptele au dovedit totul; dar.... referitor la ziua de maine, nu pot sa ma pronunt! Niciodata nu m-am bazat pe ce va fi, ce voi face, etc...se pot schimba multe si la el si la mine. Sa dea Dumnezeu insa sa ramanem asa si pe mai departe, ca-i bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...