Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gata, avem un nou mic crestin printre noi!!!

Dupa ce la biserica inainte de ceremonie a tras o portie buna de plansete si facut la tête la toata lumea, puiul mic s-a linistit ca prin farmec de indata ce preotul s-a apropiat de el si a inceput sa vorbeasca.

Sincera sa fiu, m-a luat cu fiori cand l-am vazut asa agitat, nu stiam cum o sa fac sa-l tin in brate, mititelul!

Dar a fost asa de cuminte!

Daca nu era momentul solemn, as fi murit de ras, ca Sebastien e un adevarat clown! Mai intai a inceput sa analizeze Sfanta carte (cum de numeste) din care citea preotul. O apuca cu manuta, o tragea spre el... apoi a fost atras de haina parintelui. Alba, cu fir de aur, mmmmmm! Numai buna de bagat in gura, ca nu stia bietul om cum sa se invarta sa nu ramana fara sutana! Apoi dantela de la lumanare! M-am chinui ieri sa pun niste fundite oarecum simetric, iar munca mea s-a dus pe apa sambetei in trei minute! A mancat Sebastian tot ce-a apucat: funditele, dantelele, umarul lu' nasa, a baut apa din cristelnita, tot ce-a atins! N-a zis nici miau!

Minunati-va si voi ce copil simpatic si cuminte: chiar acum pun pozele in albume. O mentiune: Majoritatea sunt facute de Anca, deci -bineinteles - unele sunt in alb si negru (boala ei...)

Va pup si-o las pe Oana sa scrie impresii din aceasta zi speciala!

 

O saptamana buna!

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah! Otilia! Dupa biserica am plecat la iarba verde, ne-am luat cu statul degeaba si ne-am trezit la 8 fara ceva ca noi nu plecaseram la vot! Asa ca am zbughit-o in masina (William si cu mine, Anca) si-am ajuns in fata sectie de votare la 8 si 2 minute! Tocmai se inchisese! Asa ca marturisesc cu rusine ca de data asta am ratat votul. William se da cu capul de pereti, si-mi tot zice ca uite, degeaba ne-am batut sa avem drept de vot, ca acum nu profitam de el! Deci urmarim si noi (eu cu o ureche) rezultatele...Desi e confidential, voua va spun c-as fi votat pentru "da". Sa vedem acum ce-o fi...

Noapte buna!

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu, ce a fost de zis ai zis tu mai frumos, nu are rost sa ma mai repet. Am ramas placut impresionata de efectul care l-a avut preotul asupra lui si de lacrimile care le-am vazut pe obrajii Luminitei abia la padure, uitandu-ma pe camera. Eu la botez nu prea am fost atenta, eram cu gandul departe...Extraordinare pozele. Multumim nasicilor! [flo]

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari parintilor, nasilor si micului crestin !

 

Excelente poze, Lulu ! Aproape toate sunt bine cadrate, sa nu uiti sa o feliciti pe Anca.

 

La noi a fost un sfirsit de saptamina linistit, copilasii mi-au adus cadouri si mi-au spus poezii. Am fost mindra tare.

 

O saptamina reusita la toate !

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Scuze ca intervin la subiectul vostru [pup], dar as avea nevoie de un sfat. Plecam sambata la Paris impreuna cu fetita (2 ani). In afara de obiectivele traditionale de vizitat (atat eu cat si sotzul am mai fost, deci nu suntem sub presiunea timpului...), vroiam sa includem cate ceva si pentru cea mica.

 

Ma gandeam la Disneyland sau la gradina zoologica de la Vincennes (si castelul? e interesant?). Care credeti ca ar fi potrivita pentru un copilas atat de mic? Am mai citit pareri cum ca Disneyland nu merita decat pe la 7-8 ani, ca altfel nu intelege mai nimic de pe acolo...

 

Este greu cu transportul? Noi suntem limitati de transportul in comun si vom fi si cu cauciorul dupa noi, asa ca daca sunt pe undeva distante prea lungi, probabil vom evita zona...

 

Vreau sa ii multumesc in mod special lui doruletz (posteaza pe aici?...) sfaturile ei cu privire la Paris de pe un alt subiect sunt o adevarata comoara [il] si ne-au ajutat mult in alegerea obiectivelor.

 

Numai bine!

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pina la Vincennes ai metrou, mie mi-a placut mult Parcul Floral, o nebunie de culori, rododendronii infloriti, la un moment dat ne-am trezit linga noi cu un paun spre incintarea copiilor (era in libertate). Tot aici, in parcul Floral este si un loc de joaca mare pentru copii, cu tot felul de tobogane si kestii de catarat, cu greu i-am luat pe ai mei de acolo. La gradina zoo de la Vincennes n-am fost si nici la Disney Land din acelasi motiv expus de tine, desi ai mei sint mai mari.

Castelul de la Vincennes era in reparatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...