Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (33)


Recommended Posts

Doamne ajuta ca a-ti reinceput sa vorbiti!

Nici mie nu-mi placea sa va gasesc "in spate"!

Ia zi Otilia de ce "subiect nou" vorbeai ,de al nostru s-au de vreunul interesant de pe alte forumuri ,ca eu de vre' un an incoace nu mai intru nicaieri decit aici la noi ,nu mai stiu ce se intimpla "pe alte meleaguri" .............

Bine ca ne-ai scris Mirunda ,ma bucur sa va citesc chiar si daca vorbiti despre ceia ce a-ti facut astazi ,chiar daca fiecaruia dintre noi i se pare poate ca n-ar fi interesant pentru ceilalti ,eu una gasesc tot timpul cite ceva interesant in ceia ce povestiti ,normal doar este vorba de altcineva ,alte preocupari ,alte probleme si alte "peisage-uri"

Uite si eu :ca la gradinita!!!

Azi am avut ultima zi de scoala inainte de a pleca in stage trei saptamini,mine nu e scoala caci simbata sarbatorim 40 de ani de cind scoala noastra a luat fiinta si scumpul de director ne-a dat liber mine la toata scoala ,apoi simbata sintem invitati la petrecere cu totii!!

Eu nu prea as fi vrut sa mergem caci n-as vrea sa ma gasesc la aperitiv pe linga profu de cadru politic de exemplu caruia i-am dat ultima oara lucrarea despre asociatii la corectat (si unde am ajuns in concluzia lucrarii la sectele periculoase ) si care ne-a zis azi ca "s-a distrat de minune corectind !!!iar notele nu le stim inca !

Apoi mai este o problema la petrecere vin si socrii mei caci papi a fost presedintele consililiului de administratie vreo 15 ani si are un "speaci" de facut!

Nu-i baiul ca el e sympa' dar socrela are boala lui "Alzeimer"

si o sa ma toace la cap toata ziua cu o singura intrebare la care uita raspunsul si o sa ma impiedice sa stau si eu cu colegele mele (am uitat sa va spun ca am trei -patru colege cu care ma inteleg bine)

In rest bine si simbata ............cald sper ! caci perrtrecerea este afara sub un cort!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Facem botezul pe 29. A vorbit Lulu acum cu preotul si au stabilit. Masa nu cred ca o sa facem, ca stam prost cu finantele, dar important este ca il botezam. Pupici! Sunt fericita!!!!!!!!!!! Si mandra de nasii care ii avem!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nadine2004

Nu stiu cum a aparut capitolul asta ca si cand eu l-am deschis.


id="quote">id="quote"> Ca sa vezi vrajitorie! [:D] [vrajitor]Aura, da, de subiectu' de fata vorbeam, nu eram sigura ca l-ati vazut ca nu mai scria nimeni... [:D]Pupi! [pup] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita] id="Comic Sans MS">id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otiliaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa![bum]

Nu da in "calu care trage"ca nu-i frumos !

Ia sa facem o presenta acum sa vedem cite persoane raspund la apel?!!

Eu sint sigura ca sint unele fete pe aici care mi-ar face palcere s le aud dar pe care nu prea le mai vad de la o vreme..........nici nu stiu ce mai fac si cum i-si mai pertec zilele !

Haideti fete dragi care ne mai spune-ti ce-ati facut astazi ?

Ca eu am de munca dar nu am chef! uite asa nu mai vreau sa fac nimic !vreau sa stau la taclale cu voi si sa uit de tot![cheers]

Oana[cheers]si voua si sa dea domnul sa fie sanatos sivoinic si sa va aduca bucurii multe ,lasa ca nu-i nevoie de masa ,stiu eu unii care au situatie si n-au facut masa nici pentru cununia civila ,poze sa faceti si puiul[copil] vostru sa fie sanatos !!!!!!!!!![dual]

 

Aura&Luca,3 ani!!!!

"Daca dragoste nu e nimic nu e"

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raspund prezent, Aurelia, dar v-ati obisnuit...

Trebuie sa va spun ca pana aseara, cand am vorbit cu preotul despre botezul lui Sebastien, eram bucuroasa tare ca voi fi nasa. Acum, ca am stabilit data si dupa ceva discutii cu sotul meu, intru in febra evenimentului, imi ticaie inima mai ceva ca inainte de examene si sunt tare fericita ca un copilas (si mai ales Sebi) o sa-mi spuna "nasica" peste cativa ani! E un sentiment tare placut!

Ca sa nu mai spun alta veste mare-mare! Sebastien na obliga sa ne cununam!

Fiindca William e catolic si eu ortodoxa, fiindca nu suntem cununati, preotul a spus ca ar fi bine sa ne gandim la asta. Iar daca promitem, trebuie sa ne tinem promisiunea! La care pe William l-a apucat asa, o fervoare si a spus ca VREA din tot sufletul s-o facem, noi, care nu ne-am gandit niciodata serios sa ne cununam la biserica!

Asa ca in una din serile saptamanii viitoare vom merge la preot ca sa vorbim despre botez (bineinteles) si despre cum e mai bine sa facem pentru cununia noastra!

Iar ideea care mi-a venit pe loc este sa incercam s-o facem aici la vara, cand va veni fratele meu la noi, sau daca nu, in Romania, cand ne ducem noi! Dar eu as prefera s-o putem face aici!

Yupi!

 

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspund si eu prezent desi fara noutati prea importante. Astept inca programarea la OMI pentru vizita medicala, inca ma mai chinui la scoala de soferi, iar duminica viitoare plecam in Romania.

Oana si Lulu, curaj si distractie placuta la botez.

Lulu s-ar putea sa vorbesc prostii dar mi se pare ca pentru ca sa va cununati religios unul din doi va trebui sa-si schimbe religia. Preotul nu v-a pomenit nimic?

Despre Corina va dau eu noutati, s-a intors recent din Romania dar are calculatorul stricat. Sper sa apara curand pe forum.

Va pup, o zi buna.

 

http://georgiana.iciblog.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari, Lulu ! pentru botez (o felicit si pe Oana, bineinteles) si mai ales pentru decizia de cununie.

 

Auras, petrecere frumoasa !

 

Al meu sot e ateu convins si nu ma nici o sansa sa-l duc la biserica.

Ultimele noutati : Virgil s-a pus fuga pe picioare si l-am trimis la gradinita ca o mere indigne ce sunt. Baietii sunt invitati simbata fiecare la o aniversare la doua fetite.

Acu' pun mina sa lucrez, tre' sa dau gata niste documente.

 

Pupici insoriti.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele dragi[pup]

[hopsieu]

Doamne ajuta si sa fie intr-un ceas bun! Si botezul si cununia! Tare mult ma bucur pt voi si mi se umple sufletul ca ne dati asa vesti bune! Eu tot mai visez la o cununie religioasa... intr-o zi cu soare... Sper sa nu mi se-ntample fericitul eveniment la 70 de ani! Poate pana atunci va realiza si sotul meu ca Cineva, acolo sus, ne iubeste pe toti!

Noutatea mea cea mai noutate ar fi ca mi s-au copt capsunile. Sa nu radeti de mine, recunosc, ma cam impaunez cu gradinita mea, dar eu sunt tare mandra, mai ales ca aici am gradinarit pt prima oara, iar in jurul casei era o permacultura de toata frumusetea[:D]

In rest, astept cu interes primul rdv la afpa.

Un gand bun tuturor[flo]

 

Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau!![bis]uite as ami-e drag mie sa intru si sa vad ce faceti ,ma simt chiar ca si cum as fi printre voi!

LU' [bum] asa veste mai zic si eu ! sint super fericita cind aud de-o cununie al biserica !

Uite sa stii ca noi desi el e catolic si eu ortodoxa ne-am cununat la biserica in ziua cind am facut botezul pustiului si a fost intr-o biserica ortodoxa ,iar sotului meu ia palcut tare mult ,mi-a zis ca "est rigollote" in sensul ca e mai putin solem ca in biserica catolica ,mie nu mi s-a parut desi e drept ca preotii care erau acolo tot faceau glume cu noii ,

In fine eu m-am simtit in al noulea cer caci ca si Maria nici nu aveam curajul sa visez la o cununie religioasa ,el catolic dar nu prea dus la biserica ,eu la 35 de ani ,mi se parea ca o sa fiu ridicola la virsta asta in rochie de mireasa mai ales ca mireasa atrage toate privirile iar eu de mica m-am simtit prost cind eram privita de prea multa lume!!(complexe ale copilariei)

Deci Georgiana ,findca citii si ceia ce ai spus tu ,sa stii ca nu in toate religiile i-ti cer sa-ti schimbi religia ,cel putin la noi ,nimeni nu s-a preocupat de asta !sotul meu a ramas catolic ,eu ortodoxa si asta nu ne impiedica citusi de putin in viata de zi cu zi!

Nu ma intrebati insa ce religie are strumful meu ca nu stiu ,boteazat in rit ortodox si educat acum in stil catolic (caci el este la o scoala catolica) nu stiu ce o sa dea ,dar nici nu ma preocup ,amindoua religile sint crestine ,important este sa fie un bun cetatean.

In fine ,daca preotul catolic poate convinge pe cineva sa devina catolic ,cu atit mai bine pentru parohia lui si pentru biserica catolica ,ca tot este in criza financiara sarmana ,stiti si voi ca inainte oamenii dadeau la cheta in biserica o piesa de 10francs,

acum de cind cu euros ,dau 1 euros ,ceia ce revine aproape jumatate mai putin ,asa ca nu ma mir ca sint in deficit!

Revenind al oile noastre ,eu propun la fetele care au facut cununia religioas asi care au poze de la cununie sa puna cite una pe paginuta s-au in album sa ne vedem si noi "mirese" ,daca va face placere bineinteles ,eu poze nu prea am dar am scos unele cadre de pe caseta video pe care am filmat-o ,le-am pus parca la "Mirese" pe forum aici dar daca vreti este una si la pagina mea personala ,

Ar trebui insa sa-mi fie rusine ca fac asa valuri pentru ca nici acum nu am avut timp sa repar rochia de mireasa si sa o pun pe un manechin asa cum mi-am promis dupa nunta ,sta sarmana intr-o punga de palstic in pod!

Eeeeeeeeee! dar sa nu va inchipuiti ca e cine stie ce rochie de casa de moda!

am luat-o sarmana cu patru milioane de la parterul magazinului "Cocoru ".............

ce vremuri.........taica!!!

Hai Lu' intra in febra si fa calculele e totusi frumos sa te casatoresti la biserica ,plus un sentiment vraiment de unire cu dumnezeu pe care -l simti si de imensa pace si satisfactie personala ,daca mai puio si emotiile si sentimentele da ceva ce trebuie cu adevarat sa fie trait!

Ozi buna fete dragi ,spor al lucru sia stept sa-mi mai spuneti ce aveti azi de facut caci eu ,mai scriu ,mai dau o fuga la cuptor unde am pus ceva pentru prinz ,mai dau cu o matura prin garaj si apoi vin sa vad ce mai faceti..............

[dual][flo][flo][flo][flo][flo]

 

 

 

Aura&Luca,3 ani!!!!

"Daca dragoste nu e nimic nu e"

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...