Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (12)


Recommended Posts

Scarpinatul "jegosilor" poa sa fie si de la vaccinuri (obsesia mea..) sau de nebagare in seama (dar ar trebui sa treaca la un moment dat).

Anca - pentru pielea uscata, in afara de modificarea alimentatiei (omega3 stuff) si super hidratare nu prea am auzit alte sfaturi. Ma gandesc ca orice interventie externa (in sensul aplicarii uleiului de bebelusi) face glandele sebacee mai leneshe.

Personal nu sunt de acord cu spalatul asa de des cu sampon (la trei saptamani...), mai ales la un caine cu parul asa de scurt. Un spalat cu apa calduta si un periat zic eu ca e arhisuficient. Toti crescatorii pe care i-am mai citit pe diverse forumuri zic chestia asta- sampon cat mai rar... mai ales la un caine care sta mai mult in casa. Dar, evident fiecare face cum ii mai bine pentru animalutul si familia lui (ma gandesc ca daca un caine se tavaleste prin balegau sa zicem doua zile la rand, evident ca isi va lua portia de shamponeala...).

A propos de buldogi francezi - o colega de-a mea din Franta avea o pereche de asemenea animalute (is absolut bestiali, mie imi plac de ma stric la cap). Si o tot intrebam, ce mai face fericitul cuplu, cum o mai duc, etc. Intr-o zi imi zice bucuroasa "stii, femela a intrat in calduri" "si, ai sa fii bunica, sau ii dai anticonceptionale?" "nope, i-am pus kilotzi". Io in secunda doi eram pe jos de ras, imaginandu-mi dragutza ..buldogitza cu pampersu dupa ea. Ma gandeam sa ii propun metoda Aduscai, sa o aplice Negrutei, da ma gandesc ca daca a mutat ditamai bordura din loc, nu s-ar fi incurcat ea de o bucata de pampers acolo.

Jazz e complet idiot. Azi noapte l-am luat sa se uite cu mine la film (la "Amores perros"=)) si a luat un somn cu tot cu pat. La un moment dat maica-mea s-a dus la buda, cainele s-a trezit si a inceput sa latreeeeee. La capul meeeeeeeu. Si l-am dat afara. Si gata. Ma oftik cu latratul asta. Cum baga cineva cheia in usha - latra. Cum se misca ceva pe hol latra. De maine reluam educatia (am cam fost in pauza din cauza indigestiei..)

Seara buna va doresc celor care nu aveti proiect de calculat [:D]

Ana

 


I s-a spus "Sindrom Premenstrual" pentru ca "Boala Vacii Nebune" era deja folositid="red">id="size1">

Jazz -poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ano dar ce proiect tot calculezi tu acolo? Esti la Instalatii sau ?

 

Nicoll nu prea e coser ca se scarpina asa mult cum spui, poate ar trebui sa-l duci la medic din nou.Nu cred ca e de la vaccin ca le-a facut alea de mult banuiesc, ai grija sa nu fie din cauuza nervilor, cum adica isi roade labutele? Se poate sa faca asa ceva de nervi, si asta nu suna a bine.

 

Fetelor cum e in Ro cald? Aici nu mai vine vara, odata.Si ma doare intruna capul , de la vant, fruntea intre ochi de vad stele verzi.[bang]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alino "fat-o" du-te la subiectul asta http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49109&whichpage=1

ca hosenu are nevoie de tine. vezi ca o fac alea "troala"... [alcool]

hai salveaz-o mititica.... [amoras]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, mi-am gasit puradelul... [:D] se destrabala pe afara... am impresia ca are o gagica prin cartier... o bagaboanta... [bang] i-am spus ca sa nu se mai ia de bagaboande, dar nu vrea sa asculte... [bang]

am impresia ca a si fumat, ca am mirosit eu ceva... a venit si ud in spate, lipseste noaptea de acasa, nu situ ce sa ma mai fac cu copilul asta.... [help]

[:D]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca hosen nu e troll, tocmai de asta ziceam sa o sustinem, dar apoi iese iarasi scandal...

 

stiu ca asa is motanii si nu stiu ce sa fac. nu as vrea sa il pierd. stiu ca o data ce iese afara se poate intampla orice si sa nu-l mai gasesc... [help] dar ce pot sa fac? el vrea sa iasa afara.

oare daca l-as castra si l-as lasa pe afara ar fi mai cuminte? dar oare nu l-ar bate ceilalti motani, daca el ar fi asa... mai bleg... de la castrat? [alcool]

nu stiu ce sa fac, dar nu vreau sa-l pierd, mi-e cel mai drag dintre toate matzele.... [amoras]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine mey, nu-l castrez deocamdata, sa vedem ce se mai intampla. chestia e ca l-as prefera si fara personalitate, decat cu personalitate si fara matz... [bang]

oricum deocamdata tre s-o castrez pe Bubulina peste vreo luna...

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo tantile,

la noi e tare frumos azi, e soare si multi prieteni de joaca.

am facut baita aseara, ne luceste blana de numa.

acuma sunt obo, stau si visez la cate un nor bavarez sau fluturasul pe care am vrut sa-l miros, am burtica plina, eah, parca as mai roade ceva da mi-i lene....voi ce mai faceti? of, creste blanita asta in mod vertiginos, abia m-au tuns ai mei, mi-e raaaaaaaau, ma duc astia in Ro la tuns pe-acolo,nu vreau sa ma piscale nimeni, n-am chef, vreau sa fac nani, dar imi mai tresare piciorul din spate la cate o amintire si mai oftez din cand in cand...cica de bine (oftat).

nu stiu ce am ca de la un timp nopatea toate mi se par dubioase! orice miscare sau umbra ma pun in alerta!

desear merem intr-o vizita, aaaaaaabia stept sa topai pe-acolo, controlez tot, poate descopar ceva interesant ca urme sunt cu gramada!!!

na ja, va pup si va doresc week-end frumos (ce ti-e si cu urarile astea la oameni)

Smolita[:D]

 

Suzi,catelus de catifea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-avetzi breh cu toatili????Iexcplicatzimisimie pentru ca sa pricep. Ce-i vrajeala asta cu retragerea de pe forum? De ce nu poti sa te retragi numa de la unele sectiuni? Alina, sper sa te razgandesti si sa ne mai vizitezi. Daca nu, mi se pare ca in profilul personal am adresa de mail, in case ca vrei sa mai schimbam informatii despre catzei. Aici e frig si najpa. Ne-a vizitat viitoarea nevasta a lui Jazz =)), canicha prietenei mele. Cainii s-au ignorat reciproc. Nici nu s-au batut, nici nu s-au iubit. Asteptam sa mai creasca Jazz sa stie cu ce se mananca fetele [:D].

V-am pupat si va urez ganduri mai bune!

Ana

Editat ca sa: sterg un cuvant porcos


I s-a spus "Sindrom Premenstrual" pentru ca "Boala Vacii Nebune" era deja folositid="red">id="size1">

Jazz -poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...