Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

va rog sfatuiti-ma


Recommended Posts

sint insarcinata in 9 saptamini si vreau sa nasc la Municipal am fost la medicul de familie si mi-a dat trimitere la policlinica Polimed ca sa merg la Dr. Badea sa vad daca ma ia in evidenta ca sa pot naste cu el in Municipal.Intrebarea mea este daca asa trebuie procedat sau trebuie sa merg chiar in spital la consultatii??daca ai trimitere mai platesti consultatia ?sau care sint procedurile... va rog din suflet sfatuiti-ma si pe mine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sunt din Deva si am nascut la Municipal, fara trimitere, pt ca asa am ales eu. Am nascut cu Dr Dumitrascu, un medic minunat [cool], pe care, daca nu ai avea preferinte, ti l-as recomanda. Atata blandete, respect si interes fata de paciente nu am mai intalnit. Daca ai preferinte, tu alegi.

Deci, treaba e, sa il cauti, ori la spital, ori la cabinet particular, daca vrei sa fi in evidenta lui. La 9 saptamani ai drum lung pana la momentul nasterii. La spital nu platesti, si nici nu ai nevoie de trimitere. La particul platesti consultatia, cu sau fara trimitere. Fetele aveau si numarul lui de mobil, era pe aici la un subiect, dar nu stiu unde. Eventual daca intri la mamici sa vezi care au nascut cu Badea, sa iti dea mai multe detalii.

Sper ca te-am ajutat putintel.

Pupici si sarcina usoara.

 

POZICI:

Omuletul_meu_drag

Omuletul_meu_drag_2 id="blue">

 

 

 

Rici, cea mai fericita mamica [mamica] si omuletul ei drag [copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc din suflet Rachel pentru raspuns ,am fost la spital si singura doctora care ma putea lua in evidenta a fost dr. Nicolicea Victoria despre care am auzit la unii ca este draguta la altii ca nu este.Acum nu stiu ce sa mai zic.....

tu ai nascut normal? citi bani ai dat?

multumesc mult si te pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca,draga mea,eu sunt insarcinata in 31 de saptamani si voi naste la spital cu dr Petre Ciulcu.Eu personal ma inteleg foarte bine cu dansul si nu am avut nevoie de nici o trimitere.Pur si simplu mi l-a recomandat o colega care mai nascuse cu el,l-am sunat si am mers sa vorbesc cu dansul.

Problema este ca in Municipal consultatiile in Ambulatoriu se platesc pana in luna a-VII a:250000prima consultatie,apoi 180000 pana intrii in cea de a VIIa luna.Dupa,toate consultatiile sunt gratuite.

Daca mai ai nevoie de vreo informatie,da-mi te rog un PM.

Pana atunci sanatate multa si te pupic dulcic,

nicoll_mada[gravi] 31s + 2z

 

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, nu vreau sa te influentez dar mie nu prea mi-a placut aceasta dr Nicolicea.Sa-ti spun si de ce:cand am ramas insarcinata cu Ioana, acum 12 ani si ceva, studenta fiind, m-am dus la un control la aceasta doctoritza.Am ajuns printr-o relatie atunci, era si la policlinica Eliasului.Eu nu stiam sigur ca sunt insarcinata asa ca m-am dus sa vad ce si cum.Nu mi-am exprimat vreo dorinta (adica nu i-am spus ca vreau acest copil sau nu....de fapt eram un biet copil caruia nu-i mai venea ciclu).Dupa consult, aceasta doctorita mi-a spus ca-s insarcinata si imediat mi-a zis ca a doua zi sa ma duc sa-mi faca chiuretaj.Tin minte ca era intr-o joi si vineri urma sa ma duc la ea la Municipal.Bineinteles ca nici nu mi-a trecut prin cap sa fac acel avort desi si eu si sotul meu eram studenti pe atunci.

Cred ca era normal ca inainte de programare la chiuretaj sa avem o discutie, sa ma intrebe daca vreau sa-l pastrez si alte asemenea...

Mi s-a parut o lipsa de profesionalism si moralitate.

Nu-i pot reprosa altceva[:D]

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mirunaa

Anca, nu vreau sa te influentez dar mie nu prea mi-a placut aceasta dr Nicolicea.Sa-ti spun si de ce:cand am ramas insarcinata cu Ioana, acum 12 ani si ceva, studenta fiind, m-am dus la un control la aceasta doctoritza.Am ajuns printr-o relatie atunci, era si la policlinica Eliasului.Eu nu stiam sigur ca sunt insarcinata asa ca m-am dus sa vad ce si cum.Nu mi-am exprimat vreo dorinta (adica nu i-am spus ca vreau acest copil sau nu....de fapt eram un biet copil caruia nu-i mai venea ciclu).Dupa consult, aceasta doctorita mi-a spus ca-s insarcinata si imediat mi-a zis ca a doua zi sa ma duc sa-mi faca chiuretaj.Tin minte ca era intr-o joi si vineri urma sa ma duc la ea la Municipal.Bineinteles ca nici nu mi-a trecut prin cap sa fac acel avort desi si eu si sotul meu eram studenti pe atunci. Cred ca era normal ca inainte de programare la chiuretaj sa avem o discutie, sa ma intrebe daca vreau sa-l pastrez si alte asemenea... Mi s-a parut o lipsa de profesionalism si moralitate. Nu-i pot reprosa altceva[:D] Toate cele bune!M.P


id="quote">id="quote">Asta da medic, n-am ce zice... rusinos... [8]Anca, eu am vrut sa nasc cu un doctor, m-am dus la el la cabinet, am platit consultatiile de fiecare data si gata. La medicul de familie n-am ajuns pana nu mi-a trebuit concediul prenatal...
Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. id="blue">-- Carl Saganid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anca,

 

Sfatul meu este sa te hotarasti la ce medic vrei sa mergi. Eu zic sa lasi la o parte trimiteri si alte hartiute de astea care mai mult te incurca. Du-te direct la medicul respectiv, daca vrei musai Badea stiu ca are cabinet particular iar el te va lua in evidenta fara nici o problema.

Cam toti medicii din Municipal au consultatii pe la clinici private. Du-te direct acolo si rezolva problema mai repede. E adevarat ca te va costa ceva, dar stii ca te duci la sigur si ca nu vei intampina refuzuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...