Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Drumul Taberei (2)


Recommended Posts

M-ar tenta si pe mine o iesire la strand...inainte imi faceam loc in we...insa acum de obicei merg sambata dim la sala, duminica incerc sa dorm mai mult...

IN we asta am experimentat o iesire la pescuit cu Maysa cu tot si cu niste prieteni...

DAca nu erau musuroaie, erau excremente de caine, daca nic una nici alta, era malul din mal...Maysa are niste unghii indoliate acum...nu's ce sa-i fac....Am avut umbrar, de pe la 11,30 nu am mai lasat-o la soare, cu greu insa ca nu avea rabdare..

Am avut si cort, distractie mare....acu era in el, acu era afara, acu trebuia sa alerg ca vedea un caine, acu fugea la taica-su cand vedea ca scoate peste..."pete, pete"...palaria in cap nici chip s-o tina...cat a stat "nuda" se tot pipaia la "fufi" de am zis ca dinadins ne incanta privirea cu oscenitati...

Cu dormitul foarte greu...era extaziata de toti cei din jur, tipa dupa toti, pe nume...se dadea jos din pat, eu dupa ea...

Bine era daca si slabeam, dupa atata alergat...

 

Seara a cazut LATA! Si eu la fel!

Norocul nostru cel mare e ca am stat cu chibzuintza la soare, n-am patzit nimic, in schmb tati s-a prajit bine...

Plus ca noi ne-am cremuit, preventiv...

 

V-am povestit asta ca sa aveti idee ce se intampla cu un copil la balta, strand..si pe unde o mai fi...

Acu mai depinde si de copil, de varsta lui, etc...A mea in schimb e Duracell, e intoarsa cu cheia...Nu sta o clipa in loc, nici gura nu-i tace...sunt o mamica ODIHNITA![bang][:D]

 

Noapte buna, pupicei dulci!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Din ce zice Aramona, se pare ca singurele sanse de a sta linistita cu bebe la strand sunt acum cat e mai mititica si nu se poate deplasa [:D] Asa ca ma gandesc si poate ma prezint..... dar cu sunculitele ce ma fac? [bang][mariaj][grasa]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-am tunsssssssss!!!! (nu scurt cum credeam...ci in fitze..ca doar merg la nunta [alcool])o sa fac niste poze sa va arat [:D]

 

Andora azi l-am vazut si pe ginerica....m-a adus acasa...are niste emotiiiiiiii[:-)))] deja stie totul pe dinafara... i-am dat o bila neagra...ca s-a apucat iar de fumat din cauza stresului....

aaaaa si uitai sa va spui....maine are petrecerea burlacilor [:-)))][:-)))][:-)))]...am incercat sa-mi pacalesc cumnatul (sa-i dau camera foto..dar nu vrea [box])

 

Va pupici si revin cu pozele[:D]

 

Emma[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,fetelor,m-am intors si mi-a fost dor de voi...

Eu sunt OK acum,ieri a fost mai rau,sunt acasa desi figurez ca internata in spital dar din lipsa de spatiu ma mai duc... joi ! Vestile nu-s asa proaste cum m-am temut,e ceva de "lucru" dar macar speram sa se rezolve ,asa ca urmeaza o perioada de "reparatii capitale"

Andoraid="red"> mi-e foarte dor de Gogosica ta pe care o [pup],sotul meu a zis ca imi sta atat de bine cu "modelul pe roz" incat trebuie neaparat sa il am....Apropo,mai e "infuriata"? Cand ne mai vedem?

Emmaid="red"> draga,se pare ca avem niste [haibat] de impartit,unul pentru telefon si altul pentru profa de chimie...Cand mai vine la scoala? Abia lunea viitoare? Ne mai vedem saptamana asta? Stiu ca esti ocupata cu nunta dar poate totusi.... A, si iti sta foarte bine cu noua tunsoare!

As fi vrut sa pun pozele de pe apratul meu dar nu stiu de ce nu pot sa le pun pe net...Ma mai straduiesc si...raman datoare!

Va [pup] pe toti,mari si mici !

 

Inaid="size4">id="Script MT Bold">

id="orange">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, era sa zic neata dar acum vazui ca e 13.08 [bang], noi ne-am trezit, ne-am jucat si am facut ordine, acum facem nani si un nene bate rau aici pe etaj la ghena si cred ca-mi scoala gogosica [neand]

Mishulina ma bucur mult de tot sa aud ca a fost binisor si ca dupa reparatii urmeaza soarele si pe straduta Tg Neamt... si sper sa ajunga soarele si la Ema in casa si sa-i incalzeasca si ei carbohidratii [jamaica]. Si sa stii ca Gogoasa mea infuriata e tare dulce acum, atunci sigur se infuriase din cauza ca abia se trezise si eu am luat-o pe sus si-am pus-o-n carut si hop cu ea pe insula [olala]

Ema - mama ce poze de fotomodeala [cool] [:D].. hihihi esti tare scumpica in pozitiile acelea si tunsoarea iti sta super!!!!!!!

Mai fetelor n-o sa credeti intamplare... sa va zic. Ieri toata ziulica n-am iesit afara ca ploua si seara cand a venit tati am fost sa luam o gura de aer in parc.. normal putini bebei pe acolo. Iaca gasiram leagane deja sterse de ploaie de alti inainte si hop sa ne dam. Ne daduram noi, Uca radea si se veselea, si iaca vine un baietel dulcel cu o mamica sa se dea si el. baietelul nu si nu, ca el era mai mare ca Uca si deja nu mai statea in leagan... Ei si cine credeti ca era? Noroc ca ma intreba mamica lui, ca eu numai la bebe ma uitam si nu-mi pica fisa (ca am o groaza de figuri de bebei in minte si mai era si cu sepcuta).... Irismetal [bis][cool] cu Stefanutz [cheers]. Daaaaa, i-am vazut cheliuta, m-am jucat nitel ca nu avea stare [8D], l-am facut sa rada nitel cu "bau-bau" si am decretat ca e un scumpic si un dulcic si o sa franga inima fiica-mii cand vor creste... deocamdata doar a "mangaiat-o" nitelus pe obrajor... Cred ca se va intelege cu Vladutzu' lui Oake de minune, ca au aceeasi varsta am inteles... Asa ca vedeti ce se poate intampla intr-o zi urata?

OOps tre' sa fug ca s-a trezit maimutza, papa!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuse, eu sunt la serviciu si intru cand pot...

 

Spuneam ca e greu cu copil mic la o iesire strand/altceva...m-am convins cu Maysa! Dar nu e imposibil...multa rabdare, multa rabdare si iar rabdare...si uitati ca ati iesit pentru voi![:D]

 

Andreeaid="red">, no problem cu suncile...care sunci, unde? Hai la sala!

Spuneam eu pe undeva ca ma duc la Sir, poate veniti si voi...e cam aglomerat dar merita! Parca tu spuneai ceva de o sala ce s-ar deschide un curand pe la 34...Ma insel? Daca da...unde exact???

 

Emmaid="red">, iti sta foarte bine tunsulica...apopos...ai drept de vot???[:D] Si eu tb sa merg la nunta sambata (11.06) si tb sa ma aranjez...Ce-mi recomandati in zona Billa? Emma, tu unde-ai fost sa te tunzi?

 

Dragelor...daca vedeti una bucata tataie alergand disperat dupa o cratza cu capul varat bine intre uneri si indreptat inainte, apai ala-i socrul meu! De obicei iese intre 8,30 - 10,00 si dupa amiaza cam dupa 16,30-17,00...Acum nu cred ca ajunge si pe insula...stiu ca i-am "trasat" sarcina sa ajunga in parc...el stie cu ce mosi si babe se intalneste...tare mi-ar place "sa-l trageti de maneca" si sa-l anturati la joc...adica pe Maysa mea cu copii vostri...ca tare e dornica de copii! Numa' sa nu va suparati pe ea ca e cam razboinica si-si manifesta bucuria cu cate-o palma lipita iute peste fatza...Sa fitzi pe faza!![:D][:D][:D]

 

Pupicei, mai ma bag si eu in seama cand am timp!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...