Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici cu cezariana, am nevoie de voi


Recommended Posts

maia> Pe mine m-a programat la cezariana cand "am implinit" 38 saptamani de sarcina. Intreaba-l pe medicul tau (bate-l la cap cu alte cuvinte [:D]) cand sa vii pentru cezariana.

Sunt unii medici care asteapta sa se declanseze nasterea si apoi iti fac cezariana. Medicul tau e dispus sa procedeze asa? Adica la 1 noaptea vine pentru tine? Daca da, atunci e perfect... In caz ca nu, tine-te de el!

Nastere usoara si refacere rapida.

 

Adela [cit] , mamica de Julia [zana]id="size2">id="violet">id="Times New Roman">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Maia, pe mine m-a programat la inceputul saptaminii 40. Bebe a fost mai grabit si a mi s-au rupt membranele cu o saptamina mai devreme. Ce e drept, aveam telefonul doctorului si il puteam suna la orice ora din zi si din noapte si toate au mers perfect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by pisi_ella

Emma avea 1 an si 5 luni cand am ramas iar gravida! Dr. mi-a zis ca e taman diferenta potrivita!![;)] Cat are bb-le tau?Bebita mea un an si doua saptamani.Mira si fetita dulcika

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca n-as vrea sa scriu, sa nu te sperii. Dar, asa cum s-a mai spus, fiecare organism se reface si reactioneaza diferit.

Mie mi-a fost f. rau dupa cezariana, m-a durut f.f. tare, cu toate calmantele. La vreo 2 zile mi s-a facut si o dilatare a colului (care era perfect inchis), o minunatie, va zic, pe un uter cicatricial, si inca proaspat. Uterul nu se retragea la dimensiunile normale, asa ca faceam zilnic masaje, care dureau si alea... mama-mama! Si injectii cu Ergomet zilnic, de imi era... [indecent] prastie!

Nu stiu de ce m-a durut pe mine asa de tare, ca inainte sa se hotarasca cezariana avusesem contractii de 2 zile, timp in care nu mai dormeam si nici nu mai mincam, nici sa ma misc nu mai puteam, dar nu stia nimeni de ce, pt. ca eu nu scoteam nici un sunet, nici un geamat.

Oricum, asta e experienta mea, sper sa nu ai parte de asa ceva si sper ca nici eu sa nu mai trec prin asa ceva, acum ca mai astept un bebe...

Sanatate multa si nastere usoara!

 

[flo2]

 

Simina & Andrei (Deiutzu)

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina, felicitari! [bis]

Nu stiam ca esti din nou gravi.

Cand il nasti pe bb2?

Stai linistita, acum va fi mai bine, se spune recuperarea dupa a doua cezariana e mai usoara. Cel putin n-o sa mai ai cele 2 zile de contractii... si esti, totusi, in State.

[pup]

 

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Ralu! Cred ca prin noiembrie, inca nu am ajuns la medic. Sper ca pina la sfirsitul lunii sa am si asigurarea, sa ma prezint si la un prim consult.

Cam greu, totusi, la virsta mea. Mi-e cam rau, cam des si cam tare, cam gafai, etc. Si am si slabit, imi cade si parul.... ofofof!!! [q]

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu)

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, la 1 an dupa cezariana, poti ramane iar gravida! Am o prietena care a ramas gravida la 8 luni dupa cezariana si a avut o sarcina super-ok!! E bine totusi sa astepti 1 an, ca sa nu fie riscuri...In ceea ce ma priveste...a fost super-ok, aproape 1 an jumate, a zis dr ca "foarte bine m-am gandit". Problema e ca nu ma gandisem deloc [:D], s-a intamplat si gata!!!!![alcool][bang][:D] M-a cam socat vestea la vremea respectiva[alcool]....acum insa....nu mai pot de bucurie!!!![bis]Eu zic sa vorbesti cu dr tau, sa vezi ce zice si el, a propos de o noua sarcina...Si daca-ti da unda verde...treceti la treaba!![;)]

quote:Originally posted by mira_m
Originally posted by pisi_ella

Emma avea 1 an si 5 luni cand am ramas iar gravida! Dr. mi-a zis ca e taman diferenta potrivita!![;)] Cat are bb-le tau?Bebita mea un an si doua saptamani.Mira si fetita dulcika


id="quote">id="quote">[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burticahttp://community.webshots.com/user/emmaandreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...