Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va vine sa credeti?


Recommended Posts

Am intrebat in seara asta doctorita (ea e rezidenta) cam cat costa nasterea. Mi-a spus ca ceva in jur de 800 euro, numai doctorii, fara spaga asistentelor, a moasei, etc. Am ramas cu gura cascata! Luminita [gravi] 28 de saptamani cu [copil] Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Asa putin?[alcool]

 

Si acum on topic (sau, dupa caz, off topic): atata timp cat au fost subiecte garla aici, cu informatii privind costul unei nasteri, mesaje de genul ca "am auzit ca o nastere costa 800 de euro", mi se par nu numai nerealiste, dar si superflu pentru acest topic!

 

 

Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti spun eu care erau tarifele la Giulesti. Nu tarifele cerute de medici (ca n-am auzit sa ceara cineva) ci cam cat dadeau mamicile: nastere naturala (de l 1 milion pana la 100 euro) si la cezariana (de la 4 milioane pana la 300 euro). Anestezia mai costa 1-2 milioane.

 

La alte spitale am auzit cam acelesi preturi. evident ele variau si in fucntie de medic.

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita...poate ca atata costa in sensul ca statul asigura suma asta pt o nastere....nu spaga.....

tot ce avem noi gratis la spitale costa o anumita suma...poate asta avrut sa-ti spuna( cred ca sunt asa stupefiata ca incep sa caut cele mai adanci sensuri[:D])

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este intre 1000 si 2000 de Euro costul unei nasteri, luand in calcul aparatura, spitalizare, medicatie, salarii, regii etc.

 

Dar daca esti asigurat nu costa nimic. Nu te mai panica, eu cred ca dr. de care vorbesti facea referire la costurile reale.

 

 

 

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 28 saptamani + (DPN 1 august)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa ma credeti ca nici acum nu mi-am revenit din soc. Mi-a spus: " Asta e cea mai ieftina nastere pt ca daca nasteai cu x sau y numai lor trebuia sa le dai 1000 euro". Cred ca daca ar auzi medicii respectivi (medici recunoscuti in Bucuresti) ar ramane si ei socati.Credeti-ma ca m-am simtit ingrozitor. Parca mi-ar fi furat cineva tot ce aveam mai de pret. Eu inteleg sa dai niste bani pt a fi totul ok, dar sa ti se ceara de la obraz mi s-a parut un adevarat JAF.

 

 

Luminita

[gravi] 28 de saptamani cu [copil] Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doctorii primesc cat le dai, nu-ti dau inapoi. Sunt sigura ca daca le dai 800 de euro n-o sa ti-i dea inapoi.

 

Ori rezidenta respectiva vrea sa te "plaseze" la dr respectivi si dupa aia sa fie apreciata pt ce pacienta "banoasa" a adus, ori vrea sa-ti scoata in evidenta cat e de scump sa nasti cu un dr cunoscut asa ca mai bine nasti cu ea, care nu-ti cere decat...

 

Dar eu nu inteleg o chestie la tine: mereu intrebi de cate un doctor, nu te-ai hotarat inca cu cine nasti? Esti totusi in 28 de saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...