Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va vine sa credeti?


Recommended Posts

Eu cred ca tipa ori exagereaza ori a facut misto de tine. La cite mame sint aici pe forum, de cite ori ai auzit niste cifre de ordinul acela de marime?!? Si doar sint zeci si sute care au nascut in ultima vreme si s-a tot discutat subiectul acesta, cu cit se da unuia si altuia la spital.

Zau ca n-are rost sa te sochezi sau sa intri in panica.

 

[gravi]Gabitzaid="blue"> si bebe Andrei Stefan [copil] DPN 25.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic sa schimbi urgent medicul in acest caz! (daca vorbea serios si se referea la spaga, nu la costurile reale cum spuneau si fetele). Mi se pare aberant! In timisoara atata costa nasterea intr-o clinica privata cu tot cu spitalizare si absolut toate conditiile. E IMPOSIBIL sa iti ceara atat la stat!

 

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 29 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, e absoult aiurea, stai linistita.

daca vrei neaparat...dai 150 de euro la dr care opereaza, cam 2 mil la mana a doua....1.5 la anestezist( sau tot 2) si bancnotele pt asisetente....plus inca ceva la neonatolog.

Asta Maxim!!!!!!!

deci 400 de euroi rezolvi...daca vrei sa fii extrem de generoasa.Si pune aici si un set de hainute pt bb.....si pampers pt spital si cosmeticele...plus 2, 3 camasi de noapte pt alaptat.

uof, m-am enervat.

 

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mitub

Este intre 1000 si 2000 de Euro costul unei nasteri, luand in calcul aparatura, spitalizare, medicatie, salarii, regii etc.Dar daca esti asigurat nu costa nimic. Nu te mai panica, eu cred ca dr. de care vorbesti facea referire la costurile reale.Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 28 saptamani + (DPN 1 august)


id="quote">id="quote">Scumpa mea era vorba de spaga. Exact asa a sunat: "500 doctorita, 100 anestezistul, 100 neonatologul si 100 de rezerva." Eu, socata fiind am intrebat-o: "de euro sau de dolari", de parca mai avea importanta daca sunt euro sau dolari. Partea cea mai ciudata este ca dr. respectiva este prietena cu verisoara mea si mi-a zis ca imi face o mare favoare cu banii astia.Poate am eu fata de Regina Angliei si a zis ca banii astia sunt maruntis la mine.Luminita[gravi] 28 de saptamani cu [copil] Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi02 id="red">id="Comic Sans MS">uite cum stau lucrurile. Eu am fost la 2 medici in cursul sarcinii, pt a fi sigur ca totul e ok. Am zis ca 2 pareri nu strica. Cand i-am cerut verisoarei mele sa fie nasa copilului, ea medic fiind, a zis sa ma duca la prietena ei pt a fi pe maini sigure si pt a putea intra si ea in sala de nasteri cand se intampla evenimentul. Intentia ei a fost foarte buna si am zis ca asa e mai bine si pt bebe si pt mine. Rezidenta respectiva mi-a spus ca ba vorbeste cu dr. x ba cu y. Acesta este motivul pt care am intrebat de mai multi medici pt ca mi-a zis ca a vorbit cu vreo 3 care sa o secondeze la nastere pt ca nu pot naste doar cu ea, nefiind medic primar. Atunci am intrebat de fiecare in parte.

 

Am citit care sunt preturile date de mamici la nastere, dar credeti-ma ca aseara cand am venit de la spital eram atat de nervoasa, ca am simtit nevoia sa va spun si voua.

 

Este clar ca nu voi naste cu dr. respectiva nici sa ma roage.

 

Luminita

[gravi] 28 de saptamani cu [copil] Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lulu draga, sunt o gramada de medici super ok pe-aici, nu stiu in ce relatii esti cu respectiva doctorita, dar mie mi s-a parut ciudat ca din start ti-a recomandat cezariana. Exact la asta m-a dus cu gandul, vrea fata sa scoata niste bani si asa e mai sigur ca-i va primi. Insa 500 EUR??? Hai sa fim seriosi, merita s-o inregistrezi si s-o trimiti la TV apoi ca zbura din sistemul sanitar de nu se vedea.

N-o sa-ti recomand doctorul meu pentru ca e unul destul de controversat, desi eu am mai nascut o data cu el si am fost mai mult decat multumita si voi merge in continuare pe mana lui. Insa vezi ca sunt foarte multi doctori buni care lucreaza in spitale decente (eu ti-as recomanda sa te orientezi spre unul de la Municipal sau de la CFR2, din toate parerile pe care le-am citit pe forum, spitalele astea 2 par cele mai ok, nu stiu Eliasul, despre care eu personal aveam o parere buna insa mi-am schimbat-o dupa ce-am citit experientele Andreei - Androix - din acel spital).

Si indiferent ce zice verisoara ta, schimba-ti doctorita cat poti de repede!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (37 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucreaza la Polizu.

 

Mickyyyid="red"> se pot supara 100 de verisoare pt ca efectiv trebuie sa imi vand din casa ca sa dau banii astia. Eu castig 4 mil/luna. Trebuie sa vorbesc cu bebe sa stea in burta vreo 2 ani ca sa ma ridic la pretentiile doamnei doctor.

Am sa nasc in alta parte unde sa dau bani pt ca vreau eu nu pt ca sunt obligata. Am vorbit deja cu niste prieteni care au 2 bebei nascuti cu acelasi doctor.

 

Luminita

[gravi] 28 de saptamani cu [copil] Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa-ti zic de ce iti doreste ea "tot binele" si iti recomanda cezariana.

 

Se duce la doctorita cutare. ii zice: va aduc o pacienta cu dare de mana, dar luati-ma si pe mine sa operez cu dvs. Si asa impusca 3 iepuri:

1. isi face si ea parte din suma totala

2. isi face mana pe inca o operatie cezariana

3. se pune bine si cu doctorita aia mare.

 

Rezidentii se bat sa prinda cazuri ca asa invata si ei.

 

Si toate astea, ia ghici pe banii cui?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...