Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va vine sa credeti?


Recommended Posts

Lulu,si eu zic sa skimbi spitalul si medicul.

800 euroi mi se pare ENORM avand in vedere ca eu,in Japonia,am platit

4000$ din care 3000$ s-au intors inapoi de la asigurari.Deci am platit si eu 1000$,dar fara alta spaga la asistente,sau la cele de la camera bebeilor.Plus camera cu 2 paturi,tv,internet etc.

Schimba medicul si nastere usoara !

 

id="size3"> Samurai-lady si bb Kenid="red">id="Comic Sans MS">

 

Pagina personala DC[dc]

 

Web-poze Kenutz[asia]

 

[japan]Cum a venit pe lume Samurash bebe[copil]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

draga mea, SIGUR ai inteles gresit sau a fost o poanta ceva...exclus sa fie real, nu te panica asa rau...[;)]

 

"SI CAND SFARSEAM CUVINTELE, INVENTAM ALTELE

SI CAND SE-NSERA CERUL, INVENTAM CERURI ALBASTRE

SI CAND ORELE SE INVERZEAU CA SMARALDELE

NE BRONZAM LA LUMINA DRAGOSTEI NOASTRE"

(NICHITA STANESCU)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu draga, dar tu nu mergeai la dr.Tutunaru? Parca asa am inteles?

Eu una ma astept ca la Elias sa fie asa scoruri ...dar am inteles de la tine ca rezidenta respectiva era la polizu, nu?

Mi se pare absurd sa dai atat de mult, spaga...

Lala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand l-am nascut pe Victor, prin cezariana, in Belgia, tariful doctorului, cu factura, nu spaga (!!!), a fost de 700 EUR. Cu totul, nasterea a costat cam 4000 EUR, asigurarea a platit 100%, iar de conditiile din spital, doctori, asistente, ce sa mai vorbim... Servicii impecabile, oameni minunati si profesionisti[flo]. Au trecut aproape 4 ani de atunci si inca imi amintesc cu mare drag de perioada din spital.

 

Am nascut de 2 ori, o data in Romania (la Municipal, in cele mai bune conditii posibile in Romania din 1999) si o data in Belgia. A fost incomparabil! Si diferenta mare nu au facut-o dotarile spitalului (desi nu suporta comparatie) ci oamenii:

-doctorul care-mi zambea in timpul operatiei si facea glumite

-doctorita pediatra care l-a ingrijit imediat dupa nastere pe ingerasul meu si care era asa de fericita ca s-a nascut bine-sanatos de parca era primul copil pe care-l tinea in brate

-asistentele care deschideau usa camerei incetisor sa nu deranjeze, schimbau asternuturile zambind, imi curatau operatia cu infinita grija si delicatete, imi spuneau ce frumos e bebelusul si ce norocoasa sunt sa-l am

-asistenta de noaptea care venea la mine de 10 ori intr-o noapte (sa mi-l aseze pe Victor la san, sa ma linisteasca pt ca intrasem in baby-blues, sa-mi ia copilul sa-l plimbe ca sa pot eu dormi...)

 

 

Sunt foarte multe de povestit. Asa ma doare sa aud toate povestile astea despre spaga, doctori cinici si mamici stresate... Romania a ajuns o tara bolnava si parca e tot mai greu sa regasesti normalitatea... Daca va trebui, ne vom intoarce acasa si nu ne vom plange. E tara noastra si o iubim, asa cum este... Dar...

 

Poate sunt off-topic. Dar m-a revoltat subiectul. Va pup pe toate si va doresc copii sanatosi si nastere usoara[pup].

 

Noraid="red">[hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu du-te la doctorul Tutunaru, peste tot se vorbeste numai de bine despre el. SAu daca nu, roaga mamicile care au nascut recent sa iti recomande un doctor la fel de bun si sa te informeze si despre tarife. Nu se poate asa ceva, ce face doctorul respectiv, naste el in locul tau, sau ce mama naibii ca m-am enervat acum!

 

mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

 

Desenele lui Liviu-mai 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am hotarat sa merg la Dr. Moisa la Giulesti. A nascut o prietena 2 copii cu dansul si mi l-a recomandat cu caldura. Cat despre domnisoara rezidenta, nici nu vreau sa imi mai amintesc de dansa. Cu siguranta a vrut sa se dea bine pe langa doctori pe banii mei.id="Comic Sans MS">id="red">

 

Luminita

[gravi] 28 de saptamani cu [copil] Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca mi se pare o exagerare !

Eu am nascut acum 2 ani jumatate cu prof. Ancar si nu i-am dat nici macar jumatate ! Si eu i-am dat fffffffffffffffffffffff mult comparativ cu alte mamici. Si i-am dat fiindca asa am vrut eu, nici un moment nu a pus problema banilor.

 

Citeodata prietenii te costa mai mult decit dusmanii !

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

 

Ajutati-l pe Mihaita !id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu care este diferenta de preturi intre Brasov si Bucuresti,desi nu cred ca sunt diferente majore, dar suma pe care o spui tu mi se pare enorma. In Brasov o nastere normala merge "costa" in jur a 100 EURO. Un cunoscut mediv brasovean a inceput un proiect pentru infiintarea la Brasov a unei maternitati particulare, cu conditii pe masura. El zice ca o nastere acolo, deci in sistem privat, va costa in jurul a 600 EURO. S-a interesat chiar la BCR daca poate incheia o conventie pentru ca viitoarele mamici care vor sa nasca la "maternitatea privata" sa obtina un credit pentru nastere. I s-a raspuns ca din moment ce se dau credite pentru silicoane pentru sani, nu vad de ce nu s-ar da si pentru ceva atat de extraordinar cum este nasterea unui copil. Parerea mea e ca din moment ce la o maternitate particulara o nastere ar putea costa 600 EURO, 800 EURO in sistemul clasic de sanatate e enorm![greutati]

 

Avarvarei Gabriela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...