Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epiziotomie


Recommended Posts

Mamicile care au trecut prin faza de epiziotomie...in cat timp v ati vindecat complet fara sa mai simtiti nici o jena? Eu am nascut de 7 saptamani si inca nu m am vindecat..inca simt o presiune cand urinez (din cauza asta nici nu pot sa stau pe toaleta calumea) si imi curge cateodata o picatura de sange. Cusatura este un pic umflata si rosie doar in interior. La voi asa s a manifestat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pai de manifestat asa s-a manifestat si la mine, doar ca eu dupa vreo 2 saptamani nu mai aveam treaba. S-a vindecat repede si bine.

Am inteles ca tine si de cat de aerisit este locul: adica sa folosesti vata, nu absorbante si lenjerie de bumbac.

 

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 29 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am refacut foarte repede, cam tot in max 2 saptamini. Inca de la inceput m-am simtit destul de bine, in sensul ca puteam merge destul de bine si sa stau in fund (mai rau m-a durut un hemoroid aparut la nastere). si nici nu mi-am dat cu ceaiuri sau altceva, doar apa calda+sapun si vata.

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam in 2 saptamani n-am mai simtit nimic, iar cand am avut contact sexual nu m-a durut deloc. Nu e normal ce ti se intampla, mai ales acea roseata, e posibil sa nu fii eliminat un fir si sa ai un granulom de fir. mergi repejor la medicul tau sa vada ce e.

 

Andra,[mamica]de printesa [fetita](15.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am mai avut probleme dupa doua saptamani. Insa am auzit ca firele se pot elimina singurele (asta e valabil pentru situatia in care ai avut cusatura cu fire care se resorb singure. Eu asa am avut).. Da-i bataie cu ceai de galbenele+pelin (daca n-ai facut asa pana acum, foarte rau..)

 

Sanatate!

 

[pis] mamica de [copil] ( 13oct04 )


"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.

S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

id="purple">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khatywusha si eu m-am chinuit mult si rau. BB a avut 4,350 si taietura a fost mare. Vezi sa nu-ti fi ramas un capat de fir (eu asa am patit).Totusi 7 saptamani este cam multisor, sa nu ai totusi altceva, mergi la doctor mai bine.

 

Andre si BB Tibi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca firele sunt resorvabile e posibil sa mai fie acolo, eu le-am eliminat total cam dupa 2 luni, pentru ca a folosit unele foarte ieftine si evident foarte proaste, care se duc mai greu. Probabil ca mai este vreun fir care inca tine strans locul respectiv si de aceea te deranjeaza.

pe mine ma mai deranjeaza si acum cateodata, desi au trecut deja 3 luni, probabil de la vreme, ca sa nu mai zic ca e un adevarat chin [xinpat], si nu mai stiu cum sa o rezolv.

mergi totusi si la un doctor, dar cred ca poti astepta sa iti treaca menstruatia.

 

multa sanatate.

 

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ninocikap/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...