Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!!! (35)


Recommended Posts

Sanzi - imi pare tare rau de David! Se reface el imediat, stai linistita (atat cat poti [:D] ). Am vazut pantofi de baietei la Metro 2, azi dimineata. Nu sunt nici foarte urati, nici foarte frumosi, dar in lipsa de altceva... merg de o serbare!

Ieri am "triat septelul" de acasa, respectiv, am dat papagalii si porcusorul (in afara de mancare si spalare nu prea ii mai bagam in seama), fara sa stie Tibi si cand a venit de la scoala m-a sunat si m-a intrebat unde sunt animalutele. Am crezut ca o sa fie f. suparat, dar cand i-am spus ca le-am dat m-a intrebat "pe cat?". E bine , e rau?!

 

Diana

 

POZE :

http://community.webshots.com/user/dianamaria007

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Rox, am vazut slip pt.baietei la Metro I, cu Scooby Doo (cam scump, dar... obrazul subtire cu cheltuiala se tine). Astia s-au prins ca sunt disperati copiii dupa desenul asta stupid si profita cit incape.

 

gabi & alisia (2,7 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor. suntem mai bine! MAria e mai cumintica daca sta mult afara si uita [:D] de bb!

 

Luana, bine te-am regasit si la mamici de Constanta! Pupici!

 

Oana (Mygirl), Alexandra este tare scumpa! Abia astept sa ne intalnim la plimbare!

 

Loreen, cred ca o luam pe urma voastra! Stefan nu prea mai vrea in patut!

 

Sanzi, multi pupici lui David!

 

Va mai scriu daca reusesc sa imi fac timp. Acum sunt cu Stefan uin brate.

 

Va pupam!

Cornelia, Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, venim si noi cu vesti bune...se pare ca bibilutza mea nu are nika, nici anemie, nici necesitati vitaminice..azi i-am recoltat sange din degetzel...nu va spun cat a plans..dar i-a trecut pana la urma supararea, chiar a si zambit la asistente. Ma bucur sa stiu ca este bine...asteptam si rezultatele de la urina dar cred ca sunt bune si alea.

Am tras o tura prin parc...Roxa unde iesiti dupa-amiaza? Hai ca venim noi in zona voastra, ce zici, pe la ce ora iesiti voi? Noi ne-am plictisit de parcul asta..deja o luam prin alte parti, centru, Tomis3, sa mai vedem si altceva nu numai mosi.

Gaza mea a adormit...ma duc si eu sa fac ceva treaba prin casa, mancare, deastea....pupici la toate!

 

Tatiana si Bia

 

http://community.webshots.com/user/TatianaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fetelor!

Oana, sa-ti traiasca papusica mica, am vazut pozele si v-am admirat...sa aiba noroc in viata si parte numai de bucurii.

 

Lizuca, operatiunea "Alocatia pe card" decurge asa: intai de duci la banca, sa iti dea un extras de cont stampilat, cu care te duci la ITM-pe str. Decebal, la parter, la biroul Alocatii si faci o cerere sa ti se vireze alocatia pe card. Asta e tot.

 

Sanzi, sanatate piticului tau. Imi pare rau sa aud ca tot pateste cate ceva, dar asa sunt baietii, mai zglobii...macar sa nu pateasca rau. In privinta doctorilor si asistentelor...no comment!

 

Mai fetelor, Sofi a mea e stricata la burtica. Ieri seara a facut un [consti] moale, care mirosea fff urat. L-am sunat pe pediatru si i-a prescris Biseptol. Azi a facut iar si nu mai mirosea asa. Ce parere aveti? Oare m-am alarmat degeaba? E bun Biseptolul pt asa ceva? Voi ati dat la bebicii vostri?

 

Ce ziceti, deschidem sezonul de plaja? Cine se inscrie pt maine? - daca e frumos, bineinteles...

 

Va pupam pe toti si toate.

Mada si [copil] Sofi, 9 luni si jumatate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatiana, bine ca e sanatoasa Biuta! zi-mi si mie te rog, und ei-ai facut analizele si pt. ce exact. Trebuie s aii fac si eu Mariei, dar ma ingrozeste gandul c ao s aii ia sange din vena [q]

 

Va pupam,

Cornelia, Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, si eu abia astept sa le facem cunostinta...

Alexandra mea e tare cuminte- sper sa n-o deochi- doarme bine, se trezeste noaptea la 4 jumate, ca mine cand eram gravida, ii dau sa pape langa mine si adormim amandoua pana dimineata. Ziua papa si doarme pe burtik la mami sau la tati si cate 4 ore. Azi i-am dat laptic doar de la un san, pe cel ranit rau doar l-am muls, dar slaba productia-20 ml! Doamna doctor ne-a dat liber la suzeta, asa ca imi mai lasa putin sanii sa respire.

Azi avem o saptamana si am pus poze noi in album!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanarules/album?.dir=407f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/oanarules/my_photos

 

Mygirl si [copil]Alexandra Elena (18 mai 2005)

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salutam si noi cu drag dupa o scurta pauza.Am fost plecate la rude la Timisoara si am calatorit cu Sanzi si David.Singura nu m-as fi incumetat la un drum asa de lung.A fost foarte obositor dar placut in acelasi timp deoarece timpul a tinut cu noi.Plimbarile prin centrul Timisoarei au fost foarte relaxante.Mariuca a alergat dupa toti copilasii si dupa porumbei.Pacat ca am stat foarte putin.In curand o sa va arat si niste poze .

Nu am reusit sa citesc tot ce ati scris de cand am plecat dar o voi face.

Mygirl sa-ti traiasca fetita scumpa si sa fie sanatoasa!Va pupam pe amandoua!

Acum fug sa-mi continui treburile prin casa ca totul e vraiste.Dupa amiaza daca e vreme buna iesim si noi un pic prin parc.

Pup pentru voi!!

Ce surpriza le pregatiti puiutilor vostri de 1 iunie?Eu as fi tare bucuroasa sa organizam ceva pentru ei impreuna.Ce spuneti?

 

 

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea nasterii

 

Prietenii Mariucaiid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

David e bine acum, adica nu prea ii pasa ca are fruntea bandajata si spune cu mare pasiune ca "am dat cu capu de colorifer"! De parca cine stie ce minune a facut el!!!!

Sa vedem la serbarea de la gradi cum va fi asa cu capul bandajat...ce amintire pe capul lui!!! Prima serbare cu capul spart!!!

 

 

Am fost la Timisoara cu Mariuca si Cristina si a fost tare bine asa in 2 adulti plus 2 copii. Drumul la Timisoara a fost o placere pt David, am fost cu trenul pana la urma, am stat singure in compartiment, copiii au dormit toata noaptea iar DAvid era in al 9-lea cer ca mergem cu trenul!

Timisoara e un oras ff frumos, a fost ff cald, iar Ladyfest-ul a iesti super. DAvid a fost rasfatat de toata lumea, a stat numai pe afara, a dormit in carucior, s-a jucat numai cu adulti (adulte mai degraba!!!) si s-a indragostit de o austriaca, Rosemary pe care inca o viseaza!!!!

Am colindat cu Cristina si ceva magazine...ca nu se putea fara...dar asa in fuga...in rest am fost destul de ocupata cu ladyfestul...

 

Roxa, multam mult de oferta...dar atunci eram asa speriata...(desi eu ma consider ca nu intru in panica...si mai ales ca am facut un curs de prim ajutor si am operat la Crucea rosie destul si sunt obisnuita cu rani urate) fiind copilul tau e mai dureros...oricum nu cred ca am intrat in panica (nu-i asa Cristina?), dupa ce am oprit sangerarea mi-am dat seama imediat ca e o rana adanca si ca va necesita copci, si am tulit-o la urgenta cu copilul plin de sange (nici nu l-am schimbat) in nici 5 min de la accident. Acolo am intrat primii...si asistenta m-a luat asa repede, eu eram destul de ametita inca si nu am avut timp sa sun pe nimeni...daca era mai rau cred ca as fi facut-o...oricum sa stii Roxa ca m-am gandit la tine (hehe ca am nevoie de ajutor) dar deja DAvid era cusut, vaccinat si nu mai avea rost...

a mers totul ff repede, doar cand l-am asteptat pe neurochirurg am stat mai mult...nu stiu de ce am mai stat, ca era evident ca DAvid nu avea nimic mai grav...se comporta normal (era speriat dar vorbea si il potolisem) nu mergea in dunga, nu isi pierduse cunostiina, vomase un pic, dar de atata urlat dupa ce l-a cusut era si normal...Asa ca nu am apucat sa sun pe nimeni decat cand eram deja acasa...

 

Crisitna si eu ma bag daca ne hotaram sa facem ceva asa mai deosebit. poate ii ducem undeva la padurice...sau pe plaja...inchiriem un autobuz...nu stiu...

 

Gabriela ,cred caieri am vazut-o pe Alisia in Mega Image...dar pe tine nu te-am zarit...multumim de leacul pt tuse, ne-a pus capac tusei...si dupa vreo cateva lingurite s-a potolit aproape de tot...

 

tre sa fug ca s-a trezit

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe Cornelia sas tii ca au o perioada asa in care refuza patutul. patrick a facut la fel, vad ca si Delia a lui Loreen. la mine a trecut cu militarie, recunosc. si vreo 2-3 saptamini dormea ziua numai in scaunelul de masina. dupa aia i-a trecut. pupici!

Cristina, bine ati revenit!

Tatiana, nu merge adresa de mail!!! ce se intimpla? am sa trimit pe pm pina atunci.

Mada e ok biseptolu', se da in mod frecvent ptr enterocolita. sanatate!

Gabi, sar'na de pont! la metro 2 deci....incercam, sper sa fie si mici, ptr noi! (hahaha ca om fi si mici rau...[:D])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...