Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!!! (35)


Recommended Posts

Cornelia, analizele le-am facut la Steaua Sudului, este un laborator pe Malinului, daca vrei merg cu tine, este chiar aici, langa Spitalul judetean, deci pentru mine nu e o problema sa te insotesc.

Eu i-am facut analize la snage si urina, asa, pentru mine, sa stiu eu daca totul este ok. Ai nevoie de o trimitere de la medicul de familie, sau de la medicul pediatru. Daca te hotarasti...ma anunti. Eu nu i-am luat din vena ci din deget. E mai simplu si nu asa dureros...dar oricum va tipa. Pupici voua!

Cristina (crig) da, si mie mi-ar place sa organizam ceva impreuna pentru bebelusii nostri. Deci eu ma inscriu.

V-ati luat costum de baie? Am vazut unele faine la Metro, dar nu te lasa sa probezi nici macar sutienul. Eu sunt cu probatul....[bang]...altfel no.

 

Tatiana si Bia

 

http://community.webshots.com/user/TatianaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara...

 

Gata , am pasat "lipitoarea" la taica-su sa pot avea si eu 5 minute pentru mine...Rectific...a stat ea 5 minute si acum iar e la mine.Mi-e draga de mor, insa nu mai pot sa dorm cu ea pe mine sau langa mine.Este prea obositoare...

Azi in parc la pitici citeam un articol din "mami" despre somnul celor mici si m-am ingrozit...Cu Bianca am putut sa pun in practica orice forma de militarie am vrut pentru a o dezvata de anumite obiceiuri.Cu Delia prevad ca va fi nu greu, ci un razboi al nervilor si incapatanarii...

 

Fiquelle ma intereseaza mai in amanunt si pe mine cum este cu alocatia pe card...De la ce banca iei extras si ITM -ul ala ce reprezinta. Eu am alocatia Biancai pe CEC ca doar suntem in clasa II...Pentru Delia nu am depus nici dosarul...Si m-ar avantaja mai mult chestia cu cardul pentru ca peste 3 luni ma mut la alta adresa si iar trebuie sa fac o mie de harti pentru a schimba adresa...

 

Ati incercat, in paralel cu regimul alimentar pentru slabit, si pastile ca ajutor? Am ajuns sa disper cand ma uit la mine si ma vad cat usa.Am 68 kg ...Au disparut 11 dar tot mai sunt o gramada.Ma uit prin parc cand ma plimb la alte mamici si ma apuca disperarea...

Si ca sa fie tot tacamul complet, dupa 2 zile in care am zis ca am scapat de lactatie, azi de dimineata m-am trezit cu maieul ud fleasca...Maine merg cu junioara la doctor pentru controlul de la o luna si sa vad ce-mi va zice legat de asta...

 

 

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/majestic_1995/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatiana, ce analize i-a facut din degetel? I-a facut si calciul?

Cat te-au costat? Ca vreau si eu sa ii fac lui DAvid...

I-ai facut si copro?

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreen, eu aveam dinainte card la Bancpost. Din ce stiu de la Crixia, ITM-ul - Inspectoratul teritorial de munca, unde se afla si Serviciul Alocatii - lucreaza doar cu Bancpostul sau cu CEC-ul. Adica ei iti vireaza banii in cont, trebuie doar sa demonstrezi ca ai unul. Dar poate lucreaza si cu alte banci, si nu stim noi. Eu zic asa: cand mergi sa faci dosarul pt alocatie, intreaba acolo daca poti opta de prima data pt virare pe card. Eu nu am stiut, si a trebuit sa alerg de doua ori.

In alta ordine de idei, iarta-ma ca imi permit sa te intreb ceva.Am citit ca vrei sa slabesti. Si ai mai scris ca vrei sa scapi de lactatie. De ce vrei sa opresti alaptarea? Iarta-ma inca o data, nu stiu daca e cea mai buna solutie, dar sa stii ca eu am slabit alaptand. Nu ca ma dau pe mine drept exemplu, dar intr-adevar cred ca asta m-a ajutat, ca luasem 20 de kg in sarcina, aveam aproape 70 de kg, iar acum am din nou 49 de kg, ca inainte. Bebica ta e inca mica, nu? De ce nu vrei sa ii mai dai san? Poate te-ar ajuta, poate...Nu te supara pe mine, te rog!

 

Pupici si [flo]pentru fete!

 

Mada si [copil] Sofi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luana bine ai venit !

Roxana la standul de jucarii in metro am vazut doar chilotei si maiouri cu scooby-doo.I-am luat si eu o pereche Mariucai de chilotei in perioada in care vroiam sa scapam de pampers.Ii tot spuneam sa nu faca pishu in chilotei ca face baie scooby.[:)]Poate intre timp au adus si slipuri.Eu oricum vreau neaparat pentru Mariuca un Scooby-Doo de plus mare sau m-as multumi si cu unul mic dar din pacate nu gasesc nicaieri.Am cautat si la Timisoara.Un [pup]pentru Patrick

Tatiana, Sanzi si cine mai vrea voi ce idei aveti?mai sunt cateva zile pana la 1 iunie si n-as vrea sa lasam pe ultima suta de metri.Sinzi eu in afara de "locul" de pe insigna ta(stii tu la ce ma refer )nu stiu unde am putea merge.Poate ne mai ajuta alte mamici cu idei.

pup si pe maine!

nu stiu ce a avut netu' azi ca m-a enervat rau.dupa ce ca se incarca greu mai si pica.Voi aveti astfel de probleme?sau doar la mine se incarca asa de greu?

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea nasterii

 

Prietenii Mariucaiid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata'

 

Cam matinal pentru mine, insa la cat m-am trezit azi noapte, nu mai pot adormi.Vad ca Delia poate dormi si in pat langa mine nu neaparat pe mine, asa ca am reusit sa mai inchid un ochi intre biberoane...

 

Fiquelle nu ma supar ca intrebi.Ma supar insa tare pe mine ca fata mea nu a tolerat laptele meu.La Bianca calitatea laptelui lasa mult de dorit asa ca am facut-o fan Similac de la 3 saptamani.La Delia am avut lapte din primele zile si nu putin, cate 200-250ml de supt(verificat prin muls).Problema a aparut de la primele supturi cand varsa dupa ce manca, sau la cel mult jumatate de ora.Am facut tratament homeopat pentru reducerea aciditatii laptelui si i-am dat si Deliei pentru toleranta la lapte, insa nimic.Atunci pediatra mi-a recomandat intreruperea alaptarii pentru a se putea hranii fata cum trebuie.Similacul il tolereaza bine, chiar prea bine.Mananca la fiecare biberon cate 120 ml,uneori cere supliment.

La Bianca eram prea tanara sa pot intelege bine problema alaptarii, insa la Delia chiar am suferit ca nu-mi tolereaza laptele.

Azi mergem la control si abia astept sa vad cum se prezinta junioara dupa o saptamana si jumatate de lapte praf...

 

A...multumesc pentru informatia cu cardul...Am si eu card la Bancpost...Zilele astea ma voi duce sa depun totusi dosarul pentru alocatie,desi suma mi se pare oripilant de jignitoare...

 

Prin parcul cu pitici nu va plimbati si dimineata spre pranz?!

 

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/majestic_1995/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

Mygirl incearca garmastan pt.sani.e o crema albastra,poate stii de ia.la mine a facut minuni.nu scriu eu prea des dar citesc,diseara vine sotul meu acasa si nu stiu cum o sa stau cu timpul liber dar mai trec din cand in cand.va pupam mamici si pitici

am pus si noi pozici

 

http ;//community.webshots.com/user/beatricemb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Gabi, eu nu mi-am mai pus alocatia lui Paul pe card pana la urma pentru ca sunt aproape de posta si daca nu ma gaseste postarita acasa dau o fuga si o iau eu. Si am zis ca el are deja 3 ani iar cand va incepe scoala ii vor face de la scoala deci pentru 4 ani nu mai merita efortul. Dar Crixia cred ca stie cel mai bine cum e cu alocatia pe card pentru ca lucreaza chiar acolo.

Figuelle, eu stiam ca Biseptolul este un antibiotic, am luat de multe ori cand eram mica pentru raceli, tie ti-a dat doctorul sa ii dai copilului pentru probleme cu scaunul?[:0]

Tatiana, bine ca au iesit analizele Biancai in regula, eu i-am luat lui Paul sange din vena ca au zis ca e mai bine asa, dar a fost mai dureros bineinteles, iti dai seama ce a plans...

 

Oana id="green"> si Paulid="blue"> (3 iulie 2002)

oana5874@yahoo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...