Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!!! (35)


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

Tania, ma rog ca, pana la urma, operatia sa reuseasca si mama ta sa fie mai bine! Multa sanatate!

 

Fetelor, am fost si eu ieri la targ [:D] (l-am lasat pe Stefan cu mama si pe Maria la o matusa). Le-am luat lor cate ceva, de fapt mai mult Mariei, ca eu tot nu gasesc hainute de baietei. Mi-am luat ceva de incaltat, ca ramasesem rau de tot in pana (vreo 3 perechi [:D], sa-i fac in ciuda lui Doru [:D]) si 2 perechi de pantaloni f.f. mari ca nu incap in nimic [bang]. Dupa amiaza am fost in parc cu Maria. S-a simtit f. bine si s-a "prefacut" ca Stefan nu exista (am intrebat-o la un mom. dat cine a ramas acasa si mi-a spus ca buni, oricat am insistat, nu a pomenit nimic de Stefan).

 

Duminica sper sa iesim din nou in parc, de data asta in formatie completa. Va anunt, daca reusim sa nu urnim.

 

Va pup,

Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata'

 

Azi am o zi groaznica, dupa o noapte mai mult alba. Nu vrea Delia sa doarma in patut si pace...Numai pe mine si ma termina noapte de noapte...Si ca sa fie bine au inceput si crizele de colici...

 

Jone ,la Bianca am inceput diversificarea la 2 luni jumatate cu eternul suc de mere cu morcovi pe care mi l-a refuzat categoric. De la trei luni am trecut la mere cu biscuiti, brinza de vaci, la 4 i-am dat ou intreg nu cum zic unii, intai albusul si mai tarziu galbenusul...Ce mai intelege copilul din ou?!...Apoi incet incet i-am bagat diverse alimente...Cert este ca Bianca a fost tun de sanatoasa, fara probleme...Cu Delia voi proceda la fel,mai ales ca nu papa laptele meu...

 

Am fost si eu la targ...groaznic.Nu am cu cine sa las fata asa ca eram exact familia Bundy .Prea aglomerat sa vezi ceva, o caldura combinata cu mirosuri naturale .Pana la urma i-am luat doar Biancai toaleta pentru botez.Eu am zis ca nu are rost ca doar oi mai slabi pana in iulie (sper!!!!!!!!!)...

 

Apropo de slabit...Nu stiti niste regimuri care sa dea si randament?

 

 

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, se duce cineva la Oana la spital? Crixia? Daca da, luati legatura si cu mine, va rog?

 

Loreen, am uitat s aiti zic ca ti-am admirat domnisoarele. Sa iti traiasca!

 

Ma inscriu si eu la cura de slabire. Roxana, tu parca tineai disociatul. Am eu o idee despre el, dar ne povestesti si noua exact, pe zile, cum e?

 

Va pup,

Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia disociatul e asa:

luni: carne - orice fel de carne slaba fripta sau fiarta, nu porc, sunca de pui, de curcan, pastrama, cremqursti de pui....de toate.

marti: legume - crude sau fierte sau la gratar, orice in afara de cartofi.

miercuri: lactate - lapte, iaurt, branza mai salba, cascaval, almette, lapte batut, orice.

joi: oua - fierte sau oua romanesti

vineri: fructe - orice fructe inclusiv cele uscate, mai putin banane.

simbata: peste - fiert, fript, ton in suc propriu, peste marinat.

apa cat cuprinde si cafea fara zahar, ceai daca aveti chef.

NU paine in nici un caz. eu slabesc cam 3 kilograme in aceste 6 zile.

acu is la monti, sper sa ma tina ambitia ca am pus pe mine kile fara numar.

succes!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff...ce vreme! Ce stiti, cat o mai tine asa? Copilul meu explodeaza in casa. Si noi am incercat astazi sa ajungem la pitici, dar pana sa fim acolo a inceput ploaia. Bine ca eram in masina...am mai tras cateva ture prin oras, Bia a facut un nani, si apoi inapoi acasa. Cam asta ne-a fost plimarea pe ziua de azi. Si eu care ma gandeam ca ajung pe malul marii, sa se joace si bebelina mea in nisip...[xx(]..probabil in wnd-ul asta nu vom avea nici o sansa.

In rest, toate bune si frumoase..Bia parca a inceput sa elimine mai multe mucozitati. Acum ma si lasa sa-i aspir mucii cu pompitza.

Speram sa se faca bine cat mai repede.

Sa aveti grija de voi...pupici!

Roxa, da tu nu mai gatesti nika, sau nu vrei sa-mi spui si mie o reteta cu care sa-mi impresionez sotul?[il]

 

Tatiana si Bia

 

http://community.webshots.com/user/TatianaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati folosit marsupiu pentru bebelusi in pozitie orizontala?

Am cumparat si eu unul, ca doar ce-o fi daca nu o sta in el, exact ca in patut, insa nu prea imi place cum sta in el...E util la varsta asta sau ar trebui sa astept cand va sta vertical?

 

Cu regimul disociat am incercat inainte de sarcina si nu prea am slabit mare lucru...Mai tare ma enerveaza ca am ramas cu burta cam mare...probabil din cauza ca este a doua nastere...

Mai stiti si alte regimuri? Sa le tin pe rand pana la botez poate scap si de restul 8 kg acumulate...

 

Si eu am tintit azi parcul din Tabacarie...dar mi-a trecut repede.La mine la gara era soare cand am plecat si la Dacia deja ploua, asa ca am plimbat plodul cu masina ca sa doarma macar...

 

Pentru depresiile postnatale nu stiti vreun leac[bang]...Azi am ridicat tonul la Delia si apoi mi-am dat seama ca ori sunt nebuna [bang]ori sunt pe cale sa o iau razna[bang], copilul fiind nevinovat...

 

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreen aoleu leacuri de depresie nu stiu....in afar de ciocolata si shopping![:D] incearca montiganc, ai retete si "grup de sprijin" la "femina intim", precum si rezumatul dietei. daca vrei cartea ti-o pot trimite pe mail. despre marsupiu tinut orizontal...nu l-am folosit la patrick decat de pe la 2,5 luni-3 cand statea cat de cat intr-un fel.

Tatiana pai iar sunt solo, asa ca...ce sa gatesc? saptamina asta doar friptura de vitel si ciorba am facut, am martor pe geta![:D] da zi-mi cam ce vrei sa faci si te "documentez" imediat!

hihihi noi am fost singurii care am apucat azi sa ne plimbam? am ajuns casa la 11.20, la 2 minute inainte de a incepe rapaiala....dar recunosc ca am cam venit alergand de la tomis!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...