Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!!! (35)


Recommended Posts

La multi ani Elena! Ione, sa iti traiasca si sa iti aduc anumai bucurii, alaturi de surioara ei.

 

La multi ani si multa fericire tuturor sarbatoritilor!

 

Loreen, eu am folosit marsupiul in pozitie orizontala, la Maria din primele zile, dar a crescut asa de repede, ca dupa vreo luna jumate, nu mai avea loc in el. Si pe Stefan l-am plimbat de vreo doua ori, dar nu prea i-a placut.

 

Si pe mine ma chinuie burta. E imensa. M-am intalnit cu cineva care nu m-a mai vazut de mult si m-a intrebat daca mai fac un bebe [bang]. SI ieri la targ, cand intrebam de numere xxl, ma intreba lumea daca sunt insarcinata [bang]. Cred ca la adoua sarcina ne revenim mai greu. Eu ma uit in fiecare dimineata la burtica, sperand sa fie mai mica. A, si am citit, ca la al doilea copil, dac anu slabesti intr-un an de la nastere, nu prea mai ai sanse sa revii la greutatea dinainte. Sper sa reusesc, ca un an e lung, dar daca mananc cate o ciocolata pe zi (contra depresiei, nu de alta [:D])...

 

Roxana, multumesc pt. regim. Ma gandesc sa incep in forta, dupa care sa urmez Montignac-ul. Pe asta l-am mai tinut de doua ori si rezultatele au fost evidente. Problema e ca nu pot sa renunt toata viata la dulciuri, paine, cartofi, paste [pofta], pai eu cu astea traiesc!

 

Va pup,

Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

neatza dragutzelor.

Cornelia, daca nu mai alaptezi deloc poti tine o tura de disocita, da cu grija, sa nu te anemiezi totusi de tot. si incearca incet incet sa faci si ceva miscare, citeva abdomene pe zi, ceva ridicari cu stefan in brate....o sa functioneze!

Tatiana, da-mi o zi de gindire si maine scriu retete!

o zi frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata tuturor. LA MULTI ANI! celor sarbatoriti astazi ,Elene si Constantini de pe forum si bebicilor cu aceste nume,deasemeni celor dragi voua.

nu-mi spune nimeni si mie daca se merge duminica la pitici? vreau si eu sa vin cu bb impreuna cu o prietena si bb al ei. daca vremea ne permite o sa mergem pe la 16.poate ne intalnim acolo

o zi buna tuturor si pupici la bb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...

 

Roxana multumesc pentru carte...Trebuie sa ai multa rabdare si kilograme sa rezisti la un asemenea regim...Deocamdata, vorba Corneliei, voi incerca cu disociatul si eventual in loc de o zi din fiecare fel de aliment voi incerca cu 2 sau 3.Sa mai treaca timpul si sa-mi revin cu oboseala si voi incerca montignacul...Poate cand incep serviciul...Acasa am tendinta sa manac , sau mai bine sa ciugulesc ,si numai ce nu trebuie...

 

Inca o data "La multi ani" sarbatoritilor zilei de astaziid="Arial">id="size3">id="red">

 

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bff, ce uituca sunt! [s][s] pentru sarbatoritii de azi!

Loreen, mie mi se pare ff usor monti. pentru ca poti sa maninci mule lucruri si pe saturate, si nici nu te uiti la cit de grase sunt. nici la disociat nu ai voie paine, cartofi sau orez, alcool sau dulciuri. depinde de ce ai kef sa tii.

Beatrice daca nu zice nimeni nimic inseamna ca nu prea sunt planuri de mers. mai ales cu timpul asta....rochii de ocazie eu am vazut citeva, la fel ca orice gasesti in oras. nimik deosebit si nici preturi iesite in comun, in afara de un stand de moldoveni cred, ca rochii de tafta dragutze si iefinte dar nu de mare gala, ci mai de "junioare".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor de astazi! Sa traiti sanatosi pana la adanci batraneti!id="Andale Mono">id="size3">id="red">

Roxa..iti dau mama o zi, pentru retetele cu pui..[:D]..ca apoi vreau si cu peste, vita, porc..si gata, te las in pace. Da-mi 3-4-5 retete, mai deosebite, cu fiecare fel de carne, cu care ti-ai innebunit tu musafirii..de ex, ceva la cuptor cu ciuperci sau alte legume..ca te auzeam acu intr-o zi spunand de pui cu ciuperci la cuptor...[pofta].

As putea sa iau retete mii de pe net, dar vreau unele deja incercate, de tine, ca tu esti gospodina si priceputa in ale gatitului, si ma incred in gusturile tale..ca pana acum ce-ai povestit ca ai gatit mi-a facut cu ochiul.[:)]

Si...ca sa ma pomenesti pana la adanci batraneti...daca stii si ceva prajituri bune..zic saru' mana si te [pup] dulce!

Roxa, draguta, cand ai tu timp mama, ca doar nu-i asa de importanta chestia asta....[pup][pup][pup]

Mai fetelor, gasesc tricouri subtiri, de vara, barbatesti la targ? Eu nu fusei pana acum...si parca nici n-am chef, cand ma gandesc ce inghesuiala e acolo...[xx(]..mai ales ca eu car strumful dupa mine.

Pentru bebici..au ceva hainute? Data trecuta i-am luat un costumas fain de raiat..care n-o sa-i mai vina mult timp.

De data asta m-am intins la vorba...sory[flo].

 

Tatiana si Bia

 

http://community.webshots.com/user/TatianaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor,

am cam lipsit ca netul meu merge in hopuri cu galme pe cablu

sun in fiecare zi la rds si nimik, luni ma duc peste ei cu tot cu alex

si atunci sa vad ce or sa mai faca.

 

in rest stam in casa de 2 zile, ieri cnd m-am hotarat sa ies a inceput ploaia asha si doar ce o imbracasem ptr afara pe alexandra.

va dati seama ce nedumirita era ca mama ei ba o imbraca ba o dezbraca?!

 

cat despre mancare eu am facut piept de pui la capac, si anume

intr-o cratita puneti apa pana la jumatate sau chair si pana la 3/4

deasupra puneti un capac de cratita dar intors invers (preferabil sa fie de inox, dar nue ste obligatoriu)

in capac puneti pieptul de pui sau copane (am facut si copane si au iesit mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm! de bune)

presarati putina sare peste si daca vreti stropiti cu putin ulei dar nu e obligatoriu

eu am mai pus si cimbru, busuioc, oregano (sau ce mai aveti voi - eu am renuntat de foarte multa vreme la cele de tip delikat)

si bagati totul la cuptor.

intoarceti o singura data carnita

lasati pana se rumeneste.

pofta buna!ca eu am avut!

 

va pupik

jone

 

 

 

tot inainte!

http://community.webshots.com/user/jonelip (mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Elenelor si Constantinilor! Sa traiti cu numele!

 

Ce parere aveti despre administrarea de Fluor-Vigantoletten (1 tableta contine 0,0125mg colecalciferol, corespondentul a 500 UI vitamina D3 si 0,55mg fluorura de sodiu, corespondentul a 0,25mg fluor)?

Sebi are aproape 1 an si 4 luni si medicul de familie ne-a prescris de curand acest medicament. Sunt putin sceptica in privinta administrarii de fluor. Voi ce parere aveti? Cum sa procedez?

 

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...