Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!!!! (35)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Tatiana poate pur si simplu este mai pofticioasa si vrea sa guste cate putin din fiecare....si apoi ce are altul este mai bun...

Cand era Bianca mea mica nu manca anumite alimente.Mergeam pe undeva si lumea sa o serveasca, exact cu ce nu manca...Eu refuzam politicos in ideea ca fata mea acasa nu manaca asa ceva.Si ma facea de rusine chiar manca ce i se oferea, ca doar era de la altul...[bang]

 

Azi m-am hotarat sa incep regimul de slabire in ideea sa mai pot imbraca si altceva decat treningul[grasa]...Si ca sa-mi stimulez ambitia am trantit o lasagna si niste torttelini cu sos, ca doar ce-o fi...Nu mai am ambitie de nici o culoare...Poate doar sa-mi vina asa peste noapte cine stie ce ...Nici de fumat nu mai pot fuma de cand cu sarcina...

 

Azi noapte Delia mea a dormit 5 ore dupa baie in ....PATUT.Vad ca acum are deja 2 ore de cand doarme tot in patut.Daca si maine face la fel ma imbat de fericire...

 

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza!

Loreen, felicitari pentru dormitul in patut! cu ambitia....stiu ca si mie mi-a lipsit mult timp, e aia sunt acum din nou la cura, da rmi-a folosit fff mult sa incerc sa ma imbrac cu hainele care mi-au venit tot timpul, inclusiv in luna a 6-a de sarcina. si cand am vazut ca nu ma mai incap...m-au apucat niste nervi....ca urmare cu monti am dat jos 1,5 kg (aproape 2 dar nu vreau sa zic asa[:D]) de joia trecuta, deci 6 zile. se poate, hai, vrei sa te sustin si eu???

Tatiana las-o mama ca asa e ea pofticioasa...indoap-o inainte de a pleca de acasa[:D]. ieri nu am avut timp sa iti scriu retetele ca maimutzoiu a fost circar si nu m-a lasat[xx(]. azi precis! pls nu te supara pe mine, da? [pup]

fug ca e la el in camera si a inchis usa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...am venit si noi din exucrsie...

Suntem obositi...DAvid cu putina febra si s-a cam deranjat la burtica...in rest...bine...

Va povestim cand ne revenim un pic...oricum ne-am distrat ff bine!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilorid="size2">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va salut si eu s anu ne uitati. Eu sunt rupta, nebunie mare pe la noi. Nu ma mai descurc deloc cu MAria, Stefan nu ma lasa sa dorm... Nu am avut timp sa citesc nimic din ce ati scris.

 

Ieri, am reusit totusi sa iesim in parc, dar a fost totul asa de "din scurt" ca nu v-am mai anuntat. Sper sa imi mai revin si poate ne vedem la sf. saptamanii in parc.

 

Va pup,

Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine a facut vaccinul de 1 an si 1 luna?trimovaxul (anti oreion,jujeola, rubeola)? de 2 luni dr. de familie imi spune ca nu l-au primit.claudiu are 1an si 3 luni,eu stiu ca se face pana la 1,4 ani, azi mi-au spus ca nu ar mai fi limita de varsta pt. acest vaccin.noi vrem sa mergem la munte,apoi la tara la bunici si stam o luna.voiam sa plecam vaccinati.l-a facut cineva in ultimele 2 luni?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am facut Trimovax-ul lui fi-miu. La 1 an si 3 luni. Asta este limita de varsta, iti spun ca am prospectul in fata. Eu i l-am cumparat cu bani, nu era in skema obligatorie de vaccinare cand era Vlad mic-mic. Acum i-am luat o noua doza pt. rapel care se face in jur de 6 ani. Luna viitoare merg cu el la intzepat.

 

Laura - mama lui Vlad

 

http://community.webshots.com/user/vladut111

 

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, gata, am ajuns si noi acasa.

Roxa mai bine ca n-ati venit in parc pentru ca noi am ajuns acasa acum o jumatate de ora...iti dai seama ca daca te duci la Metro uiti ca trece timpul. Poate ne vedem maine. Adresa mea de mail este spanutatiana@yahoo.co.ukid="blue">

Da fetelor, Bia mea e mai pofticioasa din fire...seamana cu mine...hihihi..ca si eu poftesc la ce mananca altii, asa ca feriti-va de noi!!![pofta]. O sa ajungem doua grase [:-)))].

Maine dimineata merg sa-i recoltez putin sange Biutei, si cu urina care sper sa i-o prind in seara asta [:)], vreau sa-i fac niste analize, sa vad cum mai sta la capitolul fier, calciu, etc. Ea mi-e foarte bine, mucii i-au trecut, dar eu am tot auzit mamicile ca dau fier la copiluti iar eu nu dau si ma roade...nu cumva ii trebuie si mie nu-mi spune nimeni?

Cornelia...lasa ca trece timpul repede si dupa ce va mai creste putin si Stefan, n-ai sa mai fii asa aglomerata. Daca vrei o zi libera, ne dai noua copilutzii, ca avem noi grija de ei, iar tu te odihnesti. Vedem noi ce facem...ii plimbam prin parc, ii ducem la Mc...gasim noi solutii.

Sinzi bine ati venit acasa...asteptam sa ne povestesti cum a fost.

Hai ca iar m-am lungit la vorba..pupici!

 

Tatiana si Bia..pofticioasele.[pofta]

 

http://community.webshots.com/user/TatianaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am ajuns si noi, in sfarsit, acasa! Multumim mult pentru urari si ca ne-ati fost alaturi. Experienta nasterii nu a fost chiar placuta, dar din momentul in care mi-am vazut printzesa am uitat toata durerea. Operatia este excelenta, ma simt f bine, cu sanii am ceva probleme ca fata mea ma cam confunda cu suzeta...sta toata ziua cu tzitzi in gurita si eu de drag nu pot sa n-o las. Trebuie sa recunosc ca am fost cam speriata in primele zile, nu stiam daca o sa ma descurc in rolul de mamca, dar cu ajutorul lui tati am trecut si peste asta. ma ajuta mult, cu schimbatul si regurgitatul - unde chiar nu ma pricep, o tin si 10 min si nu vrea sa scoata aerul.

Sunt o mamica fericita!

 

Va pupam,

 

Mygirl si Alexandra Elena (18 mai 2005)

 

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...