Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicul sau spitalul?!


Recommended Posts

Eu am ales intai dr si dupa a contat restul ...Initial am incercat la Municipal, al o somitate, dar s-a purtat execrabil si dupa am avut o experienta urata cu o prietena care a pierdut o sarcina acolo si sectia de ginecologie era sub orice critica...

Am nascut in final la Polizu si conditiile au fost asa si asa, dar oricum a contat ca am stat cu bb in camera, iar sectia de neonatologie e intr-adevar f bine dotata.

Ce se aude cu maternitate aceea privata, unde ar lucra Herghelegiu???Dr. mea lucreaza f mult cu el, chiar ii cerea sfaturi in timpul sarcinii cand o depasea vreo problema. Sunt taaaaaaaaaaaaare curioasa!!!!!!!!!!

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu mai inati am ales doctorul care prtofeseaza la Giulest, dar atunci habar nu aveam de conditiile de acolo si nici nu stiam ca acestea pot fi un factor decisiv pentru o nastere. Sotul meu a inceput imediat investigatiile si a decis ca nu am ce cauta acolo.

In urma cercetarilor amanuntite efectuate a rezultat spitalul si doctorul: CFR2 si dr. Nayel

 

Astazi, cu putin timp inainte de nastere sunt foarte linistita, stiu ca am facut alegerea care trebuia.

 

Cred ca pentru a aduce pe lume un pui de om cele doua conditii trebuie indeplinite in proportie de suta la suta.

 

A alege doctorul si spitalul, nu este o joaca pentru ca puiul nostru o singura data isi face intrarea pe scena vietii si noi, parintii lui trebuie sa avem grija sa-i oferim cxonditiile cele mai sigure.

 

"Un doctor bun" sau "un spital bun" sunt doua notiuni subiective, fiecare are propriul lui criteriu atunci cand face alegerea. un singur lucru contaza foarte mult: sa avem constiinta impacata ca am facut alegerea cea mai buna!

 

Alina si bebe 34 sapt +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar o combinatie intre cele 2 ar fi cea mai buna solutie. Si observ ca marea majoritate ati ales Municipalul.. este intr-adevar un spital curat (zic eu.., n-am fost de prea multe ori in el, dar asa mi s-a parut), deci va rog frumos recomandati-mi si mie un medic bun acolo, va rog din suflet!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ales medicul. Am considerat infinit mai important modul in care voi fi tratata in timpul sarcinii decat conditiile in care am sa locuiesc timp de 2-3 zile.

Ba mai mult, n-am avut nici o strangere de inima cand mi-am dat seama ca medicul pe care l-am ales initial nu seamana cu ce mi-as dori eu, si l-am schimbat rapid.

Asa am ajuns sa nasc la Giulesti. De doua ori.

 

Prima data a fost ok, in ciuda amanuntelor pitoresti care fac deja renumit Giulestiul (sala de travaliu de 5-6 persoane, sala de nasteri dubla, toaleta la vedere si lipsa de intimitate), am fost multumita. Am nimerit si un salon decent, medicii de la neonato s-au dovedit super-ok, iar personalul de la obstretica mi-a placut in mod deosebit.

 

A doua oara lucrurile au stat altfel. Daca pe partea de obstretica nu am reprosuri de facut (ma rog, cu observatia ca unele moase se pot dedubla la vederea hartiutelor colorate, preferabil in albastru), de data asta am fost oripilata de sectia de neonatologie. Se pare ca si-au pierdut obiceiul de a controla copilul in primele 24 de ora in prezenta mamei (eu mi-am vazut odrasla desfasata abia a treia zi), mai mult, asistentele fac exact ce le trece prin cap, avand cel mult acordul unor dudui ce-si fac rezidentiatul in spital. Astfel au reusit ca in 2 zile sa intinda un eritem fesier folosind de 3 ori pe zi ulei de bebelusi (pe care l-au imprumutat de la alte mamici, ca eu n-am dus asa ceva), in schimb nu s-au obosit sa-i stearga o secretie la ochi decat dupa ce a trecut un medic adevarat prin sectie.

 

Pe scurt, ca deja m-am lungit... am ales medicul si ma bucur, pentru ca mi-a oferit siguranta si incredere pe parcursul celor doua sarcini si in timpul nasterii, dar a treia oara (daca va mai fi cazul) am sa ma gandesc mai bine la spital.

 

I don't need no one to tell me 'bout heaven

I look at my daughters and I believeid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ales intai spitalul si apoi medicul. Municipal si Dr.Badiu. Am fost foarte, foarte multumita si de unul si de celalalt. Pana la urma nu am reusit sa si nasc cu Badiu, ca am nascut cu 6 sapt mai devreme, asa ca am nascut cu dr. Corina Grigoriu, recomandata de el, si totul a fost super ok. Mi-a placut atat de mult de Corina Grigoriu incat am ramas la ea in continuare, ca medic ginecolog, iar la urmatorul bebe voi fi tot la ea si vreau sa nasc tot la Municipal.

Deci la intrebarea ta elenya_m, ti-as raspunde: dr.Corina Grigoriu.

 

[:X][pup]

Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002

Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, eu am avut o experienta tare neplacuta cu Corina, mi-a urmarit sarcina pana la 5 luni, cand m-a pus sa stau la pat, ca aveam colul foarte scurt si deschis, si m-a lasat balta pur si simplu, desii am mai venit la ea la control, pana in luna a 7-a, cand mi-a spus senina ca ea plata la studii in USA si cu asta basta...in conditia in care ma duceam de fiecare data la cabinetul privat la care ea avea ore..nu a fost in stare sa-mi recomande pe cineva, pur si simplu mi-a spus la revedere...pana laurma am ajuns sa nasc la Elias, cu o dr tare dragutza, care era de garda...conditiile destul de proaste, personalul auxiliar de la cophilasi, sub orice critica, n-a vrut sa ne arate nimic, drept ptr care Maria mea la iesirea din spital n-a supt deloc la san si m-am muls 6 luni sa-i dau totusi laptele meu...

acum sunt insarcinata a II-a oara si sunt la o dr. super de la Polizu, pe care o cunosc de ani intregi si a facut multe ptr mine si familia mea...id="blue">

 

Roxana Lilea,mama Mariei 4 ani si ceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti zic eu gio ce e cu spitalul ala privat :) ca lucrez la Sanador unde vine si Dr. Herghelegiu si am auzit cate ceva, nu personal de la el si deci nu stiu cat de real este ce voi spune, dar oricum e pe aproape :).

Se numeste Euroclinic si e intr-adevar o superclinica, de fapt spital, foarte frumos si dotat, eu am fost acolo si am vazut-o (pana si internet ai in salon, si buton de unde sa-ti reglezi temeperatura camerei) dar si enooorm de scumpa din cate am auzit (ceva de genul 1000-2000 euro o nastere - repet, nu stiu cat de reala este "stirea").

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult ruxi [pup] Imi place Municipalul ca si conditii, de aceea am intrebat de un medic bun acolo. De fapt eu cunosc o doctorita f dragutaza tot la Polizu, dar stiu ca acolo conditiile nu sunt prea grozave..

Si as vrea s-o rog pe roxana dc se poate sa-mi zica la cine se refera, cumva la Dr. Ciuvica (fosta Vermesan)?

Dc se poate sa-mi zici Roxana..

Am cunoscut-o la Sanador si este un superom mai intai, imi place cum vorbeste cu pacientele, e o draguta..

Nu stiu incotro s-o apuc.. (desi eu inca nu sunt [gravi] - din pacate [:(]), dar vreau sa gasesc un medic bun la care sa raman si sa fiu multumita si impacata ca sunt pe maini bune..

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...