Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

al doilea copil


Recommended Posts

Buna sunt oarecum in aceeasi situatie doar ca sotul meu isi dorea la inceput 2 copii dar acum pentru ca cel mic nu ne lasa sa dormim desi are 1 an si 7 luni mi-a spus sa-mi iau gandul pana nu doarme si el cateva luni linistit.Deci vezi sa nu fie si la tine o oboseala a sotului sau frica de griji materiale .Oricum important e sa afli cauza si sa incerci sa o rezolvi.Eu sper ca dupa ce ii ies toti dintisorii sa dormim bine si sa ne apucam de bebe 2.Numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga mea si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Baiatul meu are 4 ani si jumatate si desi imi doresc inca un copil sotul meu refuza pe motive ca: e prea batran (are 38 de ani), ca o sa iasa repede la pensie si nu o sa ii poata oferi acelelasi conditii de studiu(e cadru militar)si mai nou acu mi-a trantit-o ca e egoist..ca sa-mi inchida gura pesemne...ca el vrea sa-i ofere totul (pesemen iubire si avere) lui fii-su. apoi cand Andrei care e foarte energic si pisalog ne capiaza cu toanele lui imi zice vezi ce te faci cu inca unul la fel???

Eu il iubesc prea mult ca sa-i insel vigilenta si sa-i mai trantesc inca un copil...asa ca mi-am ingropat visul adand in mine: desi cand vad cate un bebelus mai ales fetite(eu mi-am dorit sa am si o fata) tresar si am o strangere de inima...

Din pacate nu pot sa raman accidental insarcinata si sa zic s-a intamplat asta fiindca de 4 ani am sterilet si ca sa-l schimb trebuie sa ma duc la medic, sa il scoata si asta nu se poate face pe ascuns...Il amenint eu in gluma ca ma duc sa-l scot si o sa raman gravida insa el ma ia cu glume si intoarce situatia cu argumentele de mai sus..deci renunt.

Poate la anul cand schimb steriletul sa mai incerc..insa il bat la cap de 2 ani de zile si degeaba.. e incapatanat..poate mai taziu va regreta insa asta este.

Monica

 

Pozele noastre http://community.webshots.com/user/dmonicutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. sfaturi, chiar am mai prins curaj. Fetita mea are acum 1 an si 10 luni. Iar in privinta sotului nu pot fi sigura niciodata fiindca are schimbari de comportament si trece de la o extrema la alta repede. De ex: cand ne-am cunoscut era barbatul perfect ne distram impreuna super dar dupa ce ne-am casatorit a devenit foarte serios si nu mai avea chef de nimic.Am omis un aspect diferenta de varsta intre noi de 8 ani(28eu- 35el)si ziceam ca oricum sa ma grabesc ca sa nu-mi spuna pe urma ca o sa zica lumea "ce bunic tinerel si nepotica frumoasa".

 

anar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...