Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bagajul de spital - o lista utila pentru fiecare!


Recommended Posts

Sunt o mamica care o sa nasca la Giulesti, e drept mai am pana atunci, dar e bine de stiut care sunt obiceiurile pe acolo. Poate sa-mi spuna cineva? ca sa-mi fac din timp o listuta, ca si asa sunt cam speriata de acest spital, dar daca dr mea esrte acolo..... merg pe mana ei.

 

cecilia,22+[baietel]Cristian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am nascut prin cezariana si mi-au fost foarte utile - cel putin in primele zile la terapie - paiele pentru baut lichide. Cat mai multe.

Si pentru dupa operatie (totala) am supt Strepsils(parca asa se cheama). Dr. anestezist mi-a recomandat.

 

Oana [gravi] 29+ [baietel] si Stefan-Vladimir [testoasa] 4ani+

 

poze

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor!nasa mea a fost acum un an la maternitatea din Ploiesti si cica se fura can codru ,daca nu esti atenta ramai in pielea goala si fara lucruri esentiale cum ar fi pemparsii lui bebe,mi-a recomandat sa nu-mi iau prea multe si lucrurile sa-mi fie aduse pe parcurs voi ce parere aveti?ce sa iau ce sa nu iau?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici si mamici!

 

Desi mai am multisor pana o sa nasc, pe mine m-a apucat ceva "la cap" cu pregatirile. Nu pot sta linistita daca nu am totul in ordine: le-am luat la fetite mobilierul pentru camaruta lor, caruciorul, luna viitoare zugravesc camera si incep pregatirile, mai trebuie sa iau cele necesare lor (hainute si cosmetice) si mie. Probabil si pentru ca nu prea voi avea ajutor (adica deloc) vreau sa am totul in ordine dinainte si bagajul de spital vreau sa fie gata pregatit cu mult timp inainte.

 

O sa nasc la Giulesti prin cezariana. Si eu am auzit ca nu te lasa cu nimic pentru bebe.

Rog fetele care au nascut la Giulesti sa ma ajute si pe mine cu informatii despre ce va trebui sa am pentru mine si ce pentru copii.

 

Multumesc mult.

 

lachi [gravi] 26+ [fetita]Karina [fetita]Iris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...