Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bagajul de spital - o lista utila pentru fiecare!


Recommended Posts

Salutare burtici,

 

Eu cand am nascut acum 3 ani o prietena mi-a zis sa-mi iau neaparat la mine fardurile! Mi s-a parut asa de deplasata... numai farduri nu-mi trebuiesc atunci, in loc sa ma grija de copil.... gandeam eu. Insa dupa ce mi-a spus si explicatia, parca parca avea dreptate. Imi spunea ca primele poze ale copilului meu, care vor fi vazute de toti prietenii, familie, colegi, vor fi si cu mine. Si dupa un timp nu o sa-mi mai placa faptul ca langa puiul meu frumos stateam eu cu o fata obosita si chinuita... asa cum iesim de obicei in poze..nearanjate.

 

Acum, fiecare se cunoste si stie cum vrea sa arate in primele poze alaturi de copilasul lor...

 

Bulta bafta!

 

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu am avut farduri! Si chiar si in sala de nasteri am avut in gentuta un rujulet. Cred ca m-am si dat o data cu el. Iar in salon, in cele doua zile cat am stat, nu a fost zi sa nu ma machiez, macar acolo o dungulita mica de creion dermatograf, si putina culoare pe pleoape. [:D]

 

Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Eu am cumparat paturici absorbante de la Sensiblu de la Seni.E un pachet mare cu 40-50 de bucati. Sunt foarte folositoare si dupa. Eu le folosesc peste salteluta de infasat.Cele mai folositoare mi-au fost tampoanele pregatite de acasa cu vata si fase sterile. Eu am mai folosit Rivanol si fase sterile pentru toaleta.

 

[mamica]Ani de [copil]Stefana (23.01.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna,

va rog spuneti-mi si mie cum sunt paturicile astea absorbante.Bebele meu are 2 luni si folosesc un fel de paturici din astea primite cadou dar nu stiu de unde sa mai cumpar.Ale mele sunt de fapt niste bucati de burete bagate in celofan..ceva de genul asta.

Si inca ceva, am o pompa de muls electrica Isis Avent nefolosta (din pacate nu am lapte), pe care am cumparat=o inainte de nastere.Nu faceti ca mine!!! A costat 6 mils...,cumparata de la Sensiblu, nu am reusit sa milg nimic cu ea, speram sa ma ajute sa mi se desfunde canallelem, dar se a fost un efort inutil.

Dc vrea cineva sa o cumpere, o vand cu 5 mils. Merci mult (0723198467)

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...