Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum potoliti un individ foarte agresiv ?


Recommended Posts

cat timp are bani "sotul" meu este foarte pasnic totul e in regula, cand se termina incepe turbarea: ciufuleli serioase, nopti de cosmar, discutii interminabile, lucruri distruse in care nu a investit nimic..etc. se calmeaza brusc si imi spune ca din cauza mea a inceput cearta. de la o vreme incoace cred ca nu e sanatos. e un tip extrem de perspicace dar cu un caracter infect. uneori ma brutalizeaza verbal fara sa am vreo vina: imi fabrica scenarii in care imi da rolul principal, raman traznita daca il contrazic ii accentuez starea si pana nu-si consuma numarul nu-mi da pace.uneori sunt secatuita de energie cate o zi intreaga. are cineva o experienta asemanatoare ?? sau pot eu sa iau o pauza la veseli. [box][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

"cum potoliti un individ foarte agresiv?"

 

Nu poti potoli tu pe nimeni, numai el se poate potoli...

 

Nu iti pierde energia in zadar incercind sa faci aceasta relatie sa mearga. Foloseste-o pentru tine!

Incercati consiliere matrimoniala.

 

Intra la subiectul de mai sus, "abuzul domestic" si citeste pe acolo, poate iti va fi de folos. [flo]

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o experienta asemanatoare,bazgodia.Dar nu pleaca de la bani cu toate ca ducem lipsa ci de la nepotrivire de pareri, de viata amoroasa.La fel, imi fabrica scenarii care mai de care, in special ca ma duc cu unul si cu altul, ca fac, ca dreg...m-am saturat.Am ajuns la concluzia ca mai bine, ca si tine, il las sa-si faca scena si incerc sa ma gandesc la altceva.Il enerveaza daca ii dau replici,ii si zic :"Inseamna ca vrei sa faci un monolog ,nu un dialog,adica vrei sa te certi singur"!In fine,situatia nu e roz. Si ma deranjeaza ca se razbuna si pe copil.

Parerea mea e ca nu vom reusi sa facem ceva ,nu stiu cat o sa mai rezist.Frate, ce ne mai trebuie barbat daca se intampla tot felul de minuni?Eu una cred ca e mai bine sa imi cresc copilul singura si o sa ne fie mai bine.Fara suspiciuni, controale, de unde vii, unde pleci, de ce ai intarziat,etc.Ma gandesc din ce in ce mai des la lucrul ast. DESI EL E BOLNAV SI AS DA DOVADA DE LASITATE SA LAS UN OM BOLNAV ATUNCI CAND II ESTE MAI GREU,DAR..........

Numai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum potolesc un individ foarte agresiv?

Simplu, plec trantind usa dupa mine!!

 

Crede-ma, mai am si eu meciuri cu sotul meu, numai verbale, dar in momentul in care tipa la mine si eu n-am loc de replica, i-am intors spatele si l-am lasat sa se certe cu cine vrea el. L-am lasat balta si pe strada, si la ai lui, am plecat, rareori am ajuns pana aici, dar nu accept sa ma calce nimeni in picioare.

 

Am facut greseala asta odata, cu cineva, si regret si acum ca nu am luat masuri. Eram insa mai tanara si mult mai proasta, mi-a fost frica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc cazul asta.. Daca s-a ajuns aici, nu prea cred ca mai e ceva de facut. Este trist [:(] dar sunt de acord cu Ruxij: "Decat cu asa barbati, mai bine fara ei si linistite. Dati-le un sut in posterior si ei sa mearga sa se caute. id="black">"id="blue">id="Georgia">

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e destul de trist ca exista asemenea indivizii[vom] si ce cred eu ca e mai trist e ca femeiile accepta sa fie asa tratate si sa stea cu ei.ruxij a scris bine ce a scris;pt asemenea creaturi asta e cea mai buna solutie!!!decat o astfel de relatie mai bine nici una, mai bine singura!! bazgodia, asa a fost tot timpul cu tine sau e doar in ultima vreme?eu zic sa nu lasi lucrurile asa pt ca nu e posibil,daca are chef de ´´lupte´´ sa-si caute partener pe masura!!!si nicidecum o femeie,adica pe tine!! aveti copii impreuna?eu zic sa iei neaparat o masura,in favoarea ta; nu pot sa cred ca acolo unde e iubire poate exista asa ceva, un barbat nu poate lovi o femeie daca pretinde ca o iubeste! bazgodia,chiar tu scrii ca are un caracter infect....deci...fa ceva pt tine si nu-l lasa sa se comporte astfel cu tine!nimeni nu are dreptul sa te raneasca, sufleteste sau fizic si cu atat mai mult cel care pretinde ca iti este sot,deci ar trebui sa aiba sentimente! iti doresc numai bine!!![flo]

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la postarile anterioare!

In momntul in care citeam ce ai scris,draga Baz,ma gandeam "Doamne,de n-ati avea inca copii,sa nu treaca prin asa ceva!"

Parerea mea este ca ar trebui sa analizezi ffff bine situatia ta prezenta,pana nu apar si copii!

Si ce inseamna "ciufuleli nocturne"? - Bataie???????

Distruge lucrurile din casa?

Atunci chiar nu prea vad de ce mai stai cu el!

Imi pare rau,dar asta cred,in plus gandeste-te cam cum ar arata viata voastra in viitor,cu copii,cu probleme diverse generate de viata de cuplu cu copii,nemaivorbind de inaintarea in varsta,etc....

Iti doresc curaj mult si multa putere,sa dea Domnul sa "rupi pisica-n doua" si sa-ti rezolvi probl!

mami ailuI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a ma casatori, am avut o experienta similara. Bine ca nu am ajuns sa ma marit, ar fi aparut copilasul si cred car ar fi fost mai greu.

Solutii sunt doua: ori consiliere matrimoniala (la noi psihologul de cuplu n-a folosit), ori adio! Si fara regrete, sunt o multime de barbati buni pe lumea asta, dar nu se uita la femei maritate. Oricum, rar am auzit situatii de tipul asta care se si rezolva 100%.

Curaj si incredere in tine, nu esti singura, suntem aproape!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...