Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum potoliti un individ foarte agresiv ?


Recommended Posts

Pentru inceput, incearca sa nu-i faci jocul: nu raspunde provocarilor, nu te certa, nu te ambala si incearca sa nu te enervezi, sa fii calma. Incearca sa-l dezarmezi cu indiferenta. Sau, daca poti, cu un zambet... Macar il faci sa se simta prost!

Bafta! Ai grija de tine si de sufletul tau! Ai dfoar o viata! TREBUIE sa fii fericita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

acum doi ani am ramas insarcinata.aveam gemeni. nici nu va inchipuiti prin ce am trecut cand am hotarat sa nu las sarcina. a fost cumplit sa-ti doresti unul si sa renunti la doi. m-a constrans sa hotarasc singura. ma uitam la el si nu-mi venea sa cred. dupa 8ani reuseam sa raman insarcinata si....

dar ce rost mai are, oricum nu mai risc in situatia mea de acum.

cand ne-am cunoscut nu aveam nimic si stateam si cu chirie.

sunt in situatia de a alege intre :

-pleaca si naruie tot (avem impreuna o afacere care ne asigura existenta)

-imi caut linistea de una singura suportand lipsuri materiale o perioada determinata (nu am la cine sa apelez sa ma sustina financiar)

-locul meu de munca e legat de el

-linistea caminului e lipsa (de cand a facut o boacana legata de bani)

-nu sunt genul de femeie avara dar imi plac lucrurile stabile

 

SPUNETI SI VOI CEVA CREDETI, CA E ATAT DE SIMPLU S-O IEI DE LA CAPAT ????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gindeste-te daca poti sa traiesti toata viata asa.

eu stiu femei care au ramas cu sotii lor (si tot cam asa, viata grea) cam din aceleasi ratiuni ca ale tale si au divortat sfirsite la 50 de ani sau au fost parasite pt. altele cu 30 de ani mai tinere. pe bune.

 

Anca id="green">si [cri] Matei id="blue">(1 ianuarie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

gasca MAOid="blue">id="Comic Sans MS">, Mateiutzid="blue">id="Comic Sans MS">

know your mind, love your bodyid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bazgodia

[br

 

SPUNETI SI VOI CEVA CREDETI, CA E ATAT DE SIMPLU S-O IEI DE LA CAPAT ????


id="quote">id="quote">

 

Este mai simplu sa o iei de la capat singura decit sa tirasti un om ca ala dupa tine in viata!

Iti spun ca o femeie care a trebuit sa faca alegerea aia si care a trecut prin asa ceva. Si din punct de vedere financiar am luat-o de la zero si cu doua fete micute in brate. Se poate!

Uite de exemplu stau si ma minunez citeodata cum viata mea acum e atit de linistita si usoara, simpla si buna... Cum de este mai usoara asa singura?... Ma uit in jurul meu si vad lucruri pe care alta data nu le puteam vedea, nu le puteam admira in liniste : un cer insorit si clar, pomii infloriti, fetele fetitelor mele cind dorm, un zimbet al unei persoane necunoscute pe strada, florile multicolore din fata caselor... Din cauza stresului nu eram in stare sa vad frumusetea vietii, traiam intr-o celula.

 

Nu imi compar situatia prin care am trecut cu situatia ta, la mune a fost ceva extrem... Incercati sa mergeti la un preot sa discutati, sau consiliere matrimoniala... Poate totusi se mai repara ceva... Dar daca esti in pericol nu te mai uita inapoi pentru nimic, absolut nimic!

 

E greu de dat sfaturi... Eu iti doresc liniste! [flo]

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu la ce a spus Ruxij.Aveam eu o profesoara care ne spunea ca pe o femeie nu trebuie sa o atingi nici cu o floare.

Din fericire nu am parte de asa ceva dar cu siguranta as pleca fara regrete daca s-ar intampla asa ceva. Sunt o fire mai sperioasa si cand vad la stiri atatea cazuri de cruzime si abuzuri in familie, ma cutremur, nu alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna agresiv? E violent, te loveste? Te jigneste? Sau doar tonul lui in discutii este agresiv?

 

Parerea mea este ca atunci cand initiaza urmatoarea cearta, sa nu ii raspunzi cu absolut nici un cavant, iar daca se supara ca nu ii raspunzi, spune-i calm si bland ca vrei sa vorbesti cu el, dar nu cu o persoana care vorbeste pe un ton prea ridicat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...