Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Am intrat sa va salut, sa va spun ca va citesc cat pot de mult, dar peste 2 sapt. intru in concediu de odihna si apoi in prenatal si nu voi mai avea net. Sa nu ma certati , dar voi intra mai rar! Matei e bine, de olita nici vorba, din contra, face kk pe covor si apoi rade de se sparge ticalosu! Ma gandesc cu groaza cum poate Romana sa reziste fara ajutor cu 2 copii si gravida, e cumplit! Esti cu adevarat foarte curajoasa! Pe mine ma termina Matei si daca nu as avea-o pe mama mana dreapta si pe bunica din cand in cand, as capota! Oricum la capitolul curaj se inscrie si AMA care si ea nu are nici un ajutor.[flo]

Va invidiez ca va intalniti si ca va faceti planuri de viitor, adica de concediu, ce m-as duce si eu la mare...

Hai ca nu va mai stric buna dispozitie... cred ca hormonii sunt de vina!

Va pup si caldura usora!

 

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 24 sapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neatza fetele,

 

Iaca-ma-s pe baricade [:D].

 

Marox, pentru Stefania nu am platit decat vreo 2 sau 3 milioane pentru ca inca nu are 2 ani si deci nu i-am cumparat loc. Astea sunt numai ceva taxe. Adevarul este ca ne-am sincronizat bine, daca plecam 2 sapt mai tarziu plateam biletul cred ca integral [8D].

 

Bobi, va tinem pumnii sa nu fie nimic grav cu Andi. Noi inca nu am luat antibiotic niciodata, pediatra mea se fereste cat poate...

 

Madic, si noi am gasit vineri peretele desenat de toata frumusetea... trebuie sa fiu mai atenta cu culorile astea...

 

Gio - ce frumos ca ati fost la zoo, si noi tot vrem dar inca nu am avut timp. Noi vrem sa plecam fie in Turcia la all-inclusive, fie in Malta. Argumente pro si contra sunt in ambele locuri, nici noi nu ne-am decis, ca oricum ar fi inspre septembrie vacanta la mare.

Sa stii ca la o firma care se respecta cat de cat ai dreptul la concediu chiar daca ai venit din CIC. Doar ca ti-l calculeaza proportional cu perioada din an cat lucrezi. Daca de ex lucrezi 3/4 din an, ai dreptul la 3/4 din concediu...

 

Gaby, felicitari pentru olita [cool]. Noi am facut sambata prima oara la WC, fara colacel ca eram la tara, dar doar pentru ca era constipata si s-a tinut cu succes pana sa ajungem la baie. Dar a fost cu urlete maxime... mai insistam!

 

Romana_74 poate gasesti totusi o solutie sa mai intri sa ne spui ce mai faceti [pup].

 

Diseara mergem la Ciufolici sa ne tundem, sa fim domnisoara la Paris. Vine si tati sa aprobe lungimea ca el e fan par lung [:D].

 

Saptamana usoara!

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

 

Hop si eu, sa tinem topicul alive, sa nu ne mai critice Crisa [:D].

 

Si noi am avut un w-e frumusel, desi promitea a fi horror, din cauza de tati lucrator tot w-e si noi in imposibilitate de a ne deplasa.

 

Sambata am fost la iarba verde la Straulesti, cu colegii mei, tot un fel de team-building, da' pe meleagurile noastre. Ne-a dus Dan de dimineata, apoi el a plecat la serviciu si am ramas doar eu cu Mariuca. S-a distrat copilu' pe cinste, a alergat pe pajisti, a avut si ceva companie ca mai erau si alti copilasi, a stricat jocuri de table, badmington, doar la fotbal nu s-a bagat, ca acolo era si sefu', si i-am zis sa se tina departe [;)]. Numai la masa mi-a facut figuri, ca ea e cu cioba si acolo i-am luat un gratar de pui cu piure de cartofi, care oricum e cah, dar am compensat acasa. Toata lumea s-a mirat cat de cursiv vorbeste pt varsta ei, au rasfatat-o, i-au cantat in struna, de seara de-abia ma mai intelegeam cu ea.

 

Ieri seara am fost la Palatul copiilor la expozitie, care era pe sfarsite, dar am prins si noi un pic de spectacol, la care fie-mea n-a rezistat decat 15-20 min. (e drept ca sonorul era cam tare, ca si pe mine ma cam durea capul), dupa care a cerut la boane (baloane), ca erau o gramada, a si primit moca unul in forma de floare, a stat la masuta pe scaunel si a desenat pe carticele, intr-un cuvant, s-a distrat, dupa care imi povestea despre "popiii canta, seaza" - respectiv, copiii care canta si danseaza.

 

In legatura cu intalnirea, parca a spus Crisa de ora 17:30-18:00, care mie mi se pare OK, ca atunci se cam trezesc toti, si putem sta pana mai pe seara, daca e cald.

Eu voiam sa va intreb de jucarii - cam de ce bani sa fie, si le luam asa, unisex, fiecare ce vrea, sau la toti ceva la fel?

Luminati-ma si pe mine, ca eu decat maine am timp de mers la cumparaturi, si tre' sa ma decid pana atunci.

Cu mancarea, eu zic sa facem mai spre sfarsitul saptamanii o listuta, sa stim cam ce mai e de luat.

 

V-am pupat, ca iar m-am intins si mai e si ceva de lucru pe aici...

 

Madi si Mariuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la ea implicare.... si nici nu se trece pe lista [mariaj]. Of, of...

Listuta:

 

1. Crisa - prajiturele ( o sa aduc si o placinta de mere, facuta in casa, pentru copii numai [:D], nu va lingeti pe botic...)

2. Andra

3. Elena - fructe

4. Gabi

5. Gio

6. Madic

7. Bobi - tort

8. Bibi (cred ca io vine )

9. Tango ( o mamica care n-are net, poate o stiti totusi)

10. Magdone

11. Carmenutza...

Va asteptam intre 17:30-18:00 (va mai primim si dup, desi nu ar trebui). Sa aduceti si cate ceva de mancare (sandwich-uri, snitele, pateuri etc). Jucarioara sa fie in jur de 300.000 lei (daca ii mai putin nu se supara nimeni).

 

Romana_74, sarcina buna mai departe si nastere cat mai usoara. sa ne dai de veste cand se intampla (un telefon la fata si afla toata ceata 0722656416).

 

Pupa Crisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ne inscriem si noi pe lista:

 

1. Crisa - prajiturele ( o sa aduc si o placinta de mere, facuta in casa, pentru copii numai , nu va lingeti pe botic...)

2. Andra

3. Elena - fructe

4. Gabi

5. Gio

6. Madic

7. Bobi - tort

8. Bibi (cred ca io vine )

9. Tango ( o mamica care n-are net, poate o stiti totusi)

10. Magdone

11. Carmenutza

12. Magda

 

Noi suntem pe aici, dar nu am mai scris, din lipsa de idei.

Ieri am fost la socri la Moreni (dus-intors) si i-a fost tare rau lui Alex. A vomat de 2 ori la dus, iar la intors ne-am oprit de 3 ori, ca sa nu mai vomite. Avem aer conditionat la masina,dar cred ca ma mosteneste pe mine, care am suferit si sufar in continuare de rau de masina.

O exista ceva ce se da la copii pentru treaba asta? (nu emetiral).

Acum va pup ca incerc sa ma intind si eu putin in pat, ca sunt f obosita.

Abia astept sa vad copilasii pe 4 !

 

 

Magda si Alex(1 anisor si 9 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi face ceva probabil, un chec, + 2 sticle de Tedi mari, pt cine se incumeta[;)]...

Magda, eu i-am dat Taisiei o data Vomex A, la recomandarea dr, era luat din Grecia dar ar trebui sa existe si pe aici. E pt copilasi, oricum.

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

 

Am petrecut si noi un WE la iarba verde, era vreme buna, in jur de 30°C simbata. Duminica a scazut drastic temperatura, ajunsese la 20°C, dar io fraiera, tot subtire i-am imbracat pe amindoi. Sper sa nu raceasca, lui Alex inca ii mai curge nasul.

 

Magda, ai incercat cu Coca Cola? Asa citisem pe cind eram gravida, ca bauturile gazoase si in special Cola taie greata. Acuma nu stiu cum esti tu, sint mame care dau deja astfel de bauturi copiilor, altele nu.

 

Kehleyr, multumesc pt raspuns. Din pacate nu ma ajuta, am uitat ca inainte de 2 ani nu se ia loc. Alex va avea 2 ani si 2 sapt, asta e, oricum nu l-am fi trimis inainte, vrem sa-l sarbatorim aici cu totii.

 

Si iar va intreb: la ce cadouri v-ati gindit?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ne inscriem si noi pe lista de petrecere. Deci,

 

1. Crisa - prajiturele ( o sa aduc si o placinta de mere, facuta in casa, pentru copii numai , nu va lingeti pe botic...)

2. Andra

3. Elena - fructe

4. Gabi

5. Gio - un chec, + 2 sticle de Tedi mari

6. Madic

7. Bobi - tort

8. Bibi (cred ca io vine )

9. Tango ( o mamica care n-are net, poate o stiti totusi)

10. Magdone

11. Carmenutza

12. Magda

13. Bychi - Fornetti sau minipateuri. Copii vostrii papa asa ceva? Daca nu, ma mai gandesc.

 

Bine ai revenit Corinaelena? Mai scrie despre Sara!

 

Noi am avut ub week-end tare plin si tare fain. Am fost la Plaiul Foii, un pic pe P. Craiului si Cheile Rasnoavei; de dimineata pana seara in aer liber. A avut Tibi multe distractii si atractii, pofta de mancare de ne-a speriat... Cam scurt, totusi.

Mi-ar fi placut sa pot lua legatura si cu Claudya. Fetelor, ma repet, dati-mi si mie pe privat nr. ei de tel. daca il aveti cumva!

 

Magda, exista tratam homeopat pt. rau de masina. In cazul meu a functionat tare bine si acum nu mai am probleme.

 

Gio, in mod normal ai dreptul la CO. Intreaba la Personal si cred ca trebuie sa te intelegi cu colegii pt. perioada (dupa caz).

 

 

 

 

 

 

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...