Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Mersi de raspunsuri pt CO; in principiu am vb cu colegele, urmeaza sa intreb la personal si dupa aia sefa[:D]..sa vedem...

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

saluti fetele [flo]

abia acuma m-am adunat si eu de pe drumuri, sa va scriu cate ceva, ca vad ca in absenta mea mai au astia putin si ne inchid topicul... [:p]

 

noi in we am fost la tara, ca de obicei, am reusit sa terminam casa copiilor si copertina sub care lenevim noi, adultii... pt ziua lui tudor mai am doar sa cumpar ceva decoratiuni cu desene animate pt casuta, piscinutza ca cele de anii trecuti s-au spart, si gata petrecerea!

 

ma tot chinui sa gasesc un profesor sa-l duc pe bogdan la innot, eu vreau sa incep sa lucrez ceva muschi la sala...

 

magda - pt rau de masina, e bine sa nu-i dai sa bea/ manance din mersul masinii, eventual doar de rontait ceva sticksuri, biscuiti. si cu vreo ora inainte sa nu bea prea multe lichide, nici sa nu plecati la drum imediat dupa ce a papat. sa incerci sa-l tii linistit pe scaun special/ bancheta, ca daca se zbenguie prin masina nu-i face bine...

 

gio - esti o fericita, te si gandesti la concediul de odihna... eu l-am facut pe tot inainte de prenatal si acum nu mai am dreptul pana in 2006! [bang] asta este, voi pleca totusi la mare in we, desi cheltuiala e maricica cu drumul, da' compensam ca stam la rude, nu la hotel...

si in we asta plec la iasi, abia astept! doar cu adi, un we romantic...[olala]

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

mama am facut greseala sa citesc ce pregatiti si deja mi s-a facut foame tare! eu care trebuie s atin regim sau hai sa spunem dieta...[pofta]; Deja pot anticpa cat de fain o sa va fie impreuna cu copii...

Daca tot ati vorbit pe aici de papa, va mai intreb asa in treacat daca reusiti sa mai diversificati mancarea la copii, mai ales ca au aparat atatea verdeturi si fructe? Anul trecut Flaviu manca capsuni de rupea cu smantana, anul asta nici sa nu le guste nu vrea![[box]La capitolul fructe avem mere si portocale si uneori kiwi.

V-as putea povesti despre gradinaritul nostru prin curte in putinul timp de dupa servici... e tare fain sa facem treaba impreuna, el ia toate ustensilele: grebla, sapaliga si calistir iar eu lucrez cu manuta ca de... nu imi da voie cu nimic! Lumea ce trece prin fata casei il admira cat e de harnic si ma mandresc si eu![^]

A crescut mult , doamne si ne intelegem in general si ma bucura ca e tare inimos si harnic; bine ca ieri a dar cu trafaletele pe peretii din hol si i-a colorat dupa imaginatia proprie... de, ce sa-i faci![8D]

In rest nu mai avem cu ce ne lauda!

va doresc pentru ziua de maine multa sanatate la copilasi, multe jucarii si veselie multa

[grup]

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

POJOGAMI- il regasesc pe Matei in povestile despre harnicia lui Flaviu! Zau, nu stiu cu cine seamana copilul meu...

 

CRISOTEXA-am notat si voi suna, promit!

 

Oricum, sa-mi tineti pumnii sa fie OK!

 

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 26 sapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit ca in mai putin de 10 zile sa vimdem apartamentul din Baia Mare si sa cumparam la Cluj un apartament ultrafinisat.Eram foarte presati de timp pt. ca vroiam sa ne mutam inainte de a intra eu in luna a noua si de aceea cautam un apartament pus la punct dar nici nu visam sa ne miscam atat de repede.Am semnat contractul de cumparare tocmai de ziua mea.

Pt. ca sa cumparam apartamentul de la Cluj am luat un credit si cum nu am avut cu cine sa o lasam pe Mara am luat-o cu noi la banca.In timp ce noi semnam actele pt credit la banca Mara s-a strecurat din incaperea respectiva, a coborat scarile si a luat-o la fuga pe strada, a trecut bulevardul si fugea de una singura prin parc.Nu vreau sa treceti vreodata prin ce am trecut noi.Eram disperati, ne-am inchipuit cele mai sumbre scenarii-ca a furat-o cineva(banca era pe strada cu bisnitarii din Cluj) sau ca a calcat-o masina.Recunosc ca suntem niste parinti inconstienti dar nu mi-am putut inchipui ca va pleca atat de departe de una singura fara sa-I pese de parinti.Cand a gasit-o sotul meu nici nu era panicata ca era singura, se distra de una singura in parc.Numai cel de sus a avut-o in paza cand a trecut strada si nu a calcat-o masina.

Sambata am dus-o si pe Mara la nunta unei prietene.Am crezut ca se va speria cand va vedea atata lume si va auzi muzica asa puternica dar n-a fost asa ci n-a vrut decat sa danseze in mijlocul cercului si sa alerge dupa baloane, iar daca cineva ii dadea atentie imediat il lua de mana si-l ducea sa cerceteze restaurantul si imprejurimile.Tot cercetand a gasit o terasa in apropiere unde era o vecina la un gratar cu prietenii, Mara s-a urcat la ea in brate si I-a cerut papa si nu s-a lasat pana nu I-a mancat jumatate din garnitura si n-am reusit sa o luam de acolo decat cu plansetele de rigoare, bineinteles ca nici la ora 23 ea nu vroia sa plece acasa de la nunta si, si de acolo nu am plecat decat cu scandal.

Mara are tot mai multa energie pe zi ce trece iar eu tot mai putina.In parc vrea sa se dea pe cele mai inalte topogane iar eu cu burtica mea in expansiune nu ma pot tine de ea.Ce ma deranjeaza cel mai tare e ca nu-I e frica de nimic si merge fara probleme cu orice straina care ii da atentie.

Acum suntem in febra impachetarilor de vreo 4 zile si mi se pare ca n-o sa mai termin niciodata. Nu cred ca va voi mai scrie prea repede pt. ca dureaza mutatul si nu stiu cum va fi cu internetul la noul apartament.

 

 

 

Ama(DPN 10.08.05) si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama: La multi ani! Sa fii sanatoasa si sa ai multa putere sa-i ingrijesti pe copilasi. Iti doresc nastere usoara.

Ma bucur ca ai reusit sa-ti cumperi apartament. E ingrozitor ce v-a speriat Mara. Eu cred ca intram in panica.

Pina la urma in ce cartier ( strada) va mutati?

 

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,

azi l-am lasat pe tudor sa se culce singurel (de obicei tot pe picioare adoarme, la pranz [bang]). da' pt ca se trezise foarte devreme (6 am) i-am dat mancare pe la 11, si la 12 l-am pus la culcare, de fapt era asa obosit ca el singur imi cerea 'cucale, mami!'

a vrut sa doarma in patul mare, al lui bogdan, s-a si invelit cu pilota, desi era cam cald... eu am plecat sa intind rufele pe balcon, il tot auzeam cateva minute cum vorbea acolo, si can ma duc sa-l verific, el se daduse jos din pat (de unde mai intai aruncase toate jucariile de plus pe jos) si mi-a zis senin:

'gata, mami, a culat!'

cum mai??? ca nici n-ai dormit? cum te-ai sculat tu???

'a culat, mami, a culat!!!' - din ce in ce mai convins...

 

l-am pus atunci in patul lui, cu gandul ca daca trec inca vreo 10 min si nu da semne ca adorame, sa revenim la leganat... ca se facea prea tarziu. dar ce credeti, minune, n-am ajuns eu pana in sufragerie ca el si adormise!!!

 

romana 74 - felicitari pt casa noua, sa fiti fericiti si sanatosi si linistiti acolo! si LA MULTI ANI ! pt ziua ta, frumos cadou - iti vei aminti mereu...

 

romana - sa stii ca eu, in locul tau, as insista sa-l conving pe sot sa-l ducem pe cristi la bunici! adica sigur ca argumentele lui exista si sunt probabil valabile, dar eu cred ca foarte mult conteaza si felul cum reusesti tu sa te descurci cu copiii si burtica, sau cu copiii si bebe cel nou... ca tatii astia pe mine ma cam baga in boale, daca ar fi sa stea el zilnic acasa cu copiii ar innebuni in cateva ore/zile, dar altfel au fel si fel de idei si pretentii fara sa se gandeasca cum sa ne mai menajeze si pe noi, ca doar tot oameni suntem! sigur ca din toate vremurile femeile s-au descurcat cum-necum cu cati copii le-a dat Dumnezeu, dar eu zic ca acum am mai evoluat putin, si avem si noi drepturi! scuza-ma daca te-am suparat cumva, dar eu asa vad lucrurile si pt ca e vorba sa-l lasi la parintii tai, eu zic ca merita sa insisti, ca oricum sunt de incredere! [pup]

 

HRISTOS A INVIAT!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cele interesate, maine incepe la Teatrul National (1-5 iunie 2005) Târgul International de carte Bookarest.

 

Ama, felicitari pentru noul apartament!

 

Sanatate pentru toate burticile!

 

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...