Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (53)


Recommended Posts

Saliu fetele,

am aparut si eu dupa citeva zile de pauza cu netul pt. ca aici a fost o vreme super si nu prea am stat pe acasa...plimbari,piscina....

 

Pe Selina am mutat-o pina pa urma la ea in camera cu dormitul,dar nicidecum in patul nou de juniori ci in patutzul ei...nici nu o fortez,o las inca in patut,important e ca doarme la ea in camera fara nici un circ.Noi ne pregatim asa incet de ziua Selinei,am comandat tortul am luat si cadourile si maruntisurile pt. ornamentat si asteptam musafiri joi si simbata.

 

Urez si eu prichindeilor La Multi Ani !! de ziua copiilor si distractie placuta la intilnire.

 

Va tzuc

 

Adyna si Selina bambina

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La multi ani tuturor copilasilor azi de ziua lor.

Acum vreo luna jumatate Mara a facut o laringita urata si medicul i-a dat Augmentin bis,la inceput a avut diaree apoi s-a transformat intr-o constipatie groaznica de care nici acum n-am scapat,desi Mara mananca si supe si nectaruri si fructe(kiwi, portocale capsuni, prune, struguri) si piine neagra.Cand trebuie sa faca caca incepe sa planga si spune ca are bibi la fundulet.De vreo 2 saptamani a inceput sa si sangereze cand face caca.Azi vreu sa o duc la medic, pt. ca orice am incercat sa-i dam pe cale alimentara nu functioneaza.

Romana –vom locui in Cart. Grigorescu, pe strada Eremia Grigorescu, la 2 blocuri de viitorul apartament al Romanei _74.

 

 

Ama(DPN 10.08.05) si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI!!!!!id="blue">tuturor copilasilor. SA NE TRAIASCA!!!id="blue"> si sa fie sanatosi!

 

Asteptam cu nerabdare ziua de sambata. Sunt curioasa ce fete vor face astia mici cand o sa se strambe clovnul la ei. Apropo, ati reusit ceva in privinta asta?

 

De adus o sa aduc si eu ceva, cred ca ceva combinat prajituri, saratele, suc.

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

poze

_________________________________________

"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi aniid="red"> pentru toti copilasii nostri!

 

Cu mamicile din parc ne propusesem sa le facem copiilor o surpriza dar cu vremea asta... Poate gasim alta solutie.

 

Pt. sambata, sa cumpar niste baloane pt. ornament? Ramane cadoul de aprox. 300 mii?

 

Mai revin, pana atunci cateva poze noi cu Tibi.

 

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani !! puiutilor nostri de ziua lor.

 

Romana_74 sanatate si nastere usoara.

 

Pufulet felicitari pentru casa noua.

 

Pojogam si pe mine ma ajuta fi-mea in gradina, rupe florile

si a invatat sa ude, adica sa dea drumul la instalatie, asta e o problema mare, trebuie sa fiu cu ochii pe ea altfel isi face dus instantaneu.

 

ne-am hotarat si noi cu vacanta, Costa Brava, Spania, plecam pe 7 iulie, sper sa fie bine.

 

As vrea sa mergem si pe litoralul romanesc dar preturile sunt super mari, o sa incerc sa gasesc ceva totusi.

 

pupici,

nicol

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani copiilor! sa fie sanatosi si fericiti!

abia astept si eu ziua de sambata!

stefan mananca orice fruct!(mere, banane, capsuni, cirese, zmeura, struguri, caise, piersici, portocale,kiwi). ma bucur mult ca mananca fructe...ca stam mai prost la capitolul legume!

pupici si sanatate tuturor!

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI COPIILOR NOSTRI si celor care se mai simt copii!

 

ANAMARIA, as vrea eu sa imi fi cumparat deja apartamentul dar inca nu am cu ce...urmeaza, pana atunci era vorba de AMA- PUFULET care si-a gasit apartament langa viitorul meu bloc.

 

Mersi NICOL74 de urari, sper sa fie la fel de bine ca si la Mateicare a fost un dulce si m-a ajutat foarte mult... fara concursul lui poate ca nu reuseam sa il nasc asa de repede si de usor.

 

Hai dati-mi idei de cadouri pentru pititci de ziua lor... pentru 2 ani, nu de 1 iunie ca la noi e 1 iunie aproape zilnic!

 

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 26 sapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani copilasilor si mamicilor de copilasi de iunie-iulie 2003 ( si nu numai).

 

Iata ca am intrat si in luna iunie si incet incet vor implini doi anisori si copiii nostrii.

 

 

Anamaria: Ai dreptate. Barbatii nu prea fac fata cu copiii. Ar avea nevoie de antrenament ca ei nu sint construiti de la natura sa aiba grija de copii pe o perioada mai lunga ( uneori nu rezista nici 5 minute daca copiii sint foarte nazdravani). Din pacate nu o sa-l putem duce pe Cristi la bunici. Singura solutie e sa vina mama sau tata sau amincoi ca sa ma ajute imediat inainte si dupa sarcina. Or sa locuiasca aici in garsonieara unde satm noi acum deoarece va trebui sa ne mutam cu copiii intr-un spatiu mai mare ( eu sper sa reusim sa ne luam casa noastra).

Nu m-ai suparat deloc cu sugestia ta.

 

Pe parcursul unei zile am si momente mai usoare si mai grele. Cele mai usoare sint cind dorm amindoi in acelasi timp ( sau macar pe rind). Iar cele mai grele cind ii apuca nebunia si se catara peste tot si trebuie sa am grija de Alin sa nu cada. Mai nou Cristi ar vrea toata ziua in apa. Acum ca nu avem apa calda ( a intrat in revizie nu stiu ce centrala – ca numai aici in Bucuresti se intimpla asta, la Cluj nu era asa) il spal pe fundulet , dupa kk, in lighean si nu mai vrea sa iasa de acolo. In timpul asta Alin il “pazaste” pe Cristi linga vana si fac amindoi o galagie. Sint tare haiosi in momentele astea dar eu trebuie sa insist si sa-l fac pe Cristi sa iasa din lighean ca trebuie sa-l spal si pe Alin care are si el kk in scutec.

 

Deocamdata ma descurc cu ei. Seara sint obosita, normal, si uneori ma doare pe sub burta, dar eu sint rezistenta de felul meu asa ca inca mai pot.

Am avut noroc ca nu au fost bolnavi grav, doar ceva raceli si o indigestie cind a avut Cristi un an si citeva zile.

 

 

Adyna: Ce mai face Selina cu “problema” de care ne-ai spus cu ceva timp in urma ?

Felicitari pentru camera cea noua. Ma gindesc si eu cum o sa se obisnuiasca baietii singuri int-ro camera cind o fi sa ne mutam, dar poate ca daca sint doi nu o sa le fie urit sa stea intr-o camera fara noi.

 

Ama: Ce bine ca veti fi vecine, tu si Romana_74. Imi place cartierul Grigorescu deoarece e linistit , plus ca sint si multe strazi cu case in zona asa ca ai unde sa te plimbi cu carutul. A… si mai e si aprope de Parcul Mare.

 

Romana, Cristian(22.06.2003), ALin (25.06.2004) si burtica de 24 saptamini

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ROMANA,de abia astept sa iesim amandoua cu carucioarele la plimbare si cu ceilalti copii, ce mandre vom fi noi...Acolo in apropiere sunt f multe parcuri super si Parcul Babes e aproape spre deosebire de Manastur care nu prea sta bine la capitolul parcuri si spatii de joaca... ce sa-ti mai spun de trotuare ca iti rupi carucioarele

 

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 26 sapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor copilasilor ! Le doresc sanatate, fericire, noroc......

[flo][pup][flo][pup][flo][pup]

De trei zile stam fara pampers ziua si i-l pun doar la nani si daca plec de pe langa casa. Dar trebuie sa ma tin de capul lui mereu, ca nu prea spune; l-am ghicit eu cam la cat timp face, iar la caca il vad inainte. S-a scapat pe el doar de 2 ori zilele astea si asta pentru ca nu am fost pe faza. As vrea, pana incep serviciul, sa il dezvat de pampers de tot.

Bychi: trimite-mi si mie mai multe inf. despre tratamentul homeopat contra raului de masina.

Romana: eu nu cred ca as rezista in ritmul pe care il ai tu. Iti doresc sa ai multa putere in continuare.

Pufulet: sa stapaniti sanatosi casa si sa fiti fericiti in ea.

Carmenutza: cum se mai simte Maya?

 

Imi pare rau ca e vremea asta afara, ca imi facusem planuri pentru 1 iunie, sa il scot pe Alex in parcul Kiselef si sa umblu dupa cadoul pt sambata, dar sper sa se faca frumos macar pana maine.

Va pup si abia astept sa ne vedem sambata.

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...